Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Jeden z těch lepších snímků daného žánru. Občas vtipná scénka, vtipná hláška, ale občas i něco trapného se zde najde, ale v míře. K tomu zde hraje docela posluchatelnej soundtrack a především se zde vyskytují docela dobré herecké výkony tehdy neznámých dnes již známých hereckých tváří, sice jsem to viděl už poněkolikáté, ale pokaždé se skvěle pobavím.

Holka na zabití (1975)

České kriminální filmy mě nikdy moc nezaujali, většinou byly všechny trapně důležité, snad jen smrt stopařek a holka na zabití, která se mi líbí v tom, že zde míchá i komediální prvky a tím si ode mě získává i nadhled. Zápletka je sice jednoduchá, způsob vyšetřování zdlouhavé a není tou hlavní prioritou. Vyzdvihuji výbornou hudbu a především herecké výkony Dagmar Veškrnové, která tu svou uječenou, tupou a chvílemi nesnesitelnou holku hraje naprosto skvěle a občas byla fakt na zabití, dále zmíním ještě Ilju Prachaře, který také stojí za povšimnutí, jinak rozhodně průměr.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Docela zklamání, je sice pravda, že jde o remake, a původní film jsem neviděl, ale zde sice nejde o vůbec špatný sci-fi, námět o konci světa je skvělý, scénář taktéž není k zahození, ale režisér tak nějak neumí pracovat s vypjatými scénami, čekal jsem, že při Klaatu větě "tahle země není vaše" bude běhat mráz po zádech, ale nic se nedostavilo a to podobných replik měl i více, ale tak nějak do toho nedostali emoce. Herecké obsazení se sice hemží známými jmény, ale jediné co jde vychválit je snad jen výkon Jennifer Connelly, Keanu Reeves neměl ani moc co hrát, spíše jen odříkaval apokalyptické repliky, ale to je tak vše. Mihl se tu i známý Robert Kneeper, kterého známe z Prison Break, ale zde nic nepředvedl, snad jen odříkal 3 až 4 kraťoučké věty a tímto skončilo, škoda. Škoda celého filmu, myslím, že z toho šlo vymáčknout více, kdyby se toho chopil lepší režisér a vypilovali ty emoční scény a scénář.

Panna a netvor (1978)

Dovoluji si tvrdit, že lepší český horor jsem snad ještě neviděl, navíc krásná pohádková linie se šťastným koncem dodává filmu ten milej a pohádkovej podtón, jinak jde o čistě atmosférickej horor, ve kterém sice netečou hektolitry krve, ani zde není příliš mrtvých, ale atmosféra zde tedy je a to přímo úchvatná, už jen úvodní sekvence v lesích, netvorovy spáry, šíleně depresivní prostředí polorozpadlého zámku, podoba netvora a vše podtrhuje naprosto geniální hudební motiv netvora, kdy zaznívají varhany tu nejpochmůrnější a nejdepresivnější hudbu co sem snad v tuzemských filmech mohl slyšet, na druhou stranu zde máme krásnou Zdenu Studenkovou v jejíž přítomnosti zaznívá druhý a taktéž nádherně geniální milostný motiv na klavír. Na rok vzniku, i na naše poměry velmi slušný hororová pohádka, ze které by možná někteří známí světoví tvůrci hororů vykoulené oči a jen koukali jakou pan Herz dokáže navodit hororovou atmosféru. Ke všemu je zde i skvělý scénář.

Pod vlivem úplňku (1987)

Romantická komedie, ve které se téměř nic neděje, ale i tak se na ni skvěle kouká. Napomáhá tomu vypointovaný a vyšperkovaný scénář, skvělé herecké výkony a krásná hudba. Jediným problémem je, že na film musí být ta správná nálada, já ji měl, takže dávám za 4*.

Václav (2007)

Čekal jsem mnohem víc, ale co už. Tento film je takový český forest gump a rain man. Ale narozdíl od svých amerických kolegů trpí Václav menší dávkou humoru, takže se dostavila nuda, a to dlouho trvající nuda, je pravda, že vtipné scény jsou skvělé, ale mnoho jich není, co se týče dramatické linie, tak ta je na tom lépe a závěrem to vyvrcholí a dopadne asi tak, jak mělo. Co se týče hereckých výkonů tak samozřejmě Ivan Trojan nemá chybu, taktéž Emília Vašáryová. Jan Budař sice není zrovna můj favorit, ale musím uznat, že zde je vážně dobrej, české lvy jsou rozhodně zasloužené.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Ve srovnání s bláznivými střelami, nebo žhavými výstřely, tak rozhodně slebaší kousek, ale ve srovnání s dnešními parodie "........movie" rozhodně klenot, takhle podle mě mají vypadat parodie, hromada nesmyslných až absurdních scén, hromada hlášek, a zde především skvělé herecké obsazení a také plno cameo rolí a také jde o parodii, u které by ani tolik nevadila neznalost filmů, které jsou zde parodovány, ale pochybuji o tom, že by se někdo takový našel.

Hadi v letadle (2006)

Už jsem zjistil, proč Samuel L. Jackson není v mé TOPce oblíbených herců, ikdyž by tam měl být, protože patří k mým oblíbeným hercům. Důvod je ten, že vleze do každé pitomosti, kterou mu snad nabídnou, tahle patří mezi ty největší. Děj vystřihnutý jako z nějaké staré 80-ky, ale je zde, ale to co se poté ve filmu děje je spíše k smíchu, sice hadi po digitální stránce jsou celkem koukatelní a některé jejich útoky stojej za to ( například, když se hned někdy na začátku zakousne had jedné slečně do jednoho z vnadů, nebo močícímu týpkovi do přirození ), ale jinak jde o opravdu trapnou kravinu s nulovým scénářem, některé výroky z úst všech zůčastněných byli opravdu k pokukání, čekal jsem tedy aspoň kupu hlášek od Samuela, ale jestli jich za celý film vysypal snad 4, možná méně, tak je to moc.

Krvavá sklizeň (2007)

Nevím, producenti si mysleli, že když najmou známějšího režiséra, který už bohužel je tak trochu za zenitem a do hlavní role obsadí oscarovou herečku, tak je to sázka na kvalitní film, ale to se šeredně spletli, možná film vydělal nějaké ty peníze, ale mě zkrátka nezaujal, nějaká biblická tématika o bohovi, andělech a satanovi a bla bla bla, tyhle kecy nesnáším, ale námět byl svým způsobem zajímavý i poutavý, jenže zde je podprůměrný scénář, který občas chrlí zajímavé moudra, ale většinou jen kecy. Hilary Swank je zde snesitelná, ale nic moc nepředvádí, za to AnnsSophia Robb je zde démonicky půvabná, v jednu chvíli nahazuje milý oblyčej, podruhé zase naprosto jak už sem zmínil démonický. Celkově zde bylo pár míst, které opravdu stály za vídění, například rudě zbarvená řeka, útok dobytka na auto, samozřejmě kobylky, jinak jde o průměrný ani né tak horor, jako spíše mysteriózní thriller, který sází na obsazení, ale moc se mu to nevyplácí.

Zpětná reakce (1996)

Myslím si, že z daného tématu šlo určitě vytřískat mnohem, mnohem více. Ale tohle bylo dost ubohé, od toho milostného trojuhelníku jsem čekal nějaké vyhrocené hádky, mnohem silnější spory, dostalo se mi snad jen pár drobných hádek, podle obsahu jsem tedy čekal mnohem více, po hodině nudy přišlo konečně nějaké to napětí, které se samozřejmě neobešlo bez typického nesmyslného jednání postav. Čekal jsem, že to tevy vyzdvihne aspoň ten Kyle Maclachlan, ale taky nic moc, herecké výkony byly takové nijaké, jalové, celkově mě ten film naprosto nudil a myslím si, že z daného a poutavého nápadu s výpadkem proudu šlo udělat skvělej film.