Travička zelená (2008)

Velmi milé překvapení, film o hulení trávy, tentokrát s bílejma frajerama a s geniální ústřední dvojicí, ve které jasně vede James Franco, kterej si tu svou roli dealera skvěle užívá, Seth Rogen mi není moc sympatický, ale řekl bych, že ty to role se k němu přesně hoděj. Film graduje každou scénou až tak, že se ze zhulenecké komedie stává akční béčko se vším všudy, střešničku na dortu dodává závěrečné finále, které je tak přehnaně trapná, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Pro fanoušky lehkých drog tohle bude rozhodně skvělá podívaná.

Vratné lahve (2007)

Příjemný snímek, sice dějově téměř prázdný, ale já se bavil, jako komedie to funguje, čemuž napomáhá hláškující scénář a skvělé obsazení, duo Svěrák+Kolářová skvěle funguje, dal bych celých 5, ale občas jsem se nudil.

Pod kůží (2008)

skvělej hororovej mix mlhy a věci, sice mi to přišlo trochu levné, až moc béčkové, ale je to svým způsobem originální a především napínavé a občas jsem se i lekl, takže jako horor to funguje. Dalším kladem jsou herci, kteří jsou především sympatičtí v čele s Paul Costanzo, kterej je také ze všech zůčastněných nejokoukanější, protože se objevil v seriálu Joey. Občas mi vadila ta zbrklá kamera, ale dalo se to vydržet. Rozhodně jeden z těch lepších hororů. které jsem tento rok viděl.

Joey (2004) (seriál)

Vtipnej sitcom, s Joey z přátel v hlavní roli, ale zde už bez ostatních přátel, sice se snaží, ale na přátele to rozhodně nemá ani v nejmenším, sice se obklopil skvělou partou lidí, kteří dokáží pobavit taktéž jako staří známí z přátel, ale není to už takový ten nenucený humor, který působil reálně jako v přátelích, zde se mi to zdálo vše občas nucené, přehnané a občas i strašně hloupé, dal bych i více, protože svůj úkol to splňuje, škoda jen toho, že to má něco společného s přáteli, což kazí i celkový dojem.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Hodně průměrná komedie, ještě s průměrnějším akcí, které je docela dost, ale je taková nijaká, působí občas i trochu televizně, a co se týče humoru tak toho se mi zde zdálo zase naopak po skromnu. Anne Hathaway je krásná a i schopná herečka rozhodně největší plus, Steve Carell mě jako komik nebere a to vůbec, vychválím snad ještě Alana Arkina a Dwayne Johnsona, kterej více a více dokazuje, že na to jak tupě vypadá tak možná umí i trochu hrát a v komediích mu to také půjde. Za zmínku stojí snad jen ještě ucházející hudba, ale jinak jde o průměrnou akční komedii.

Hlava nad vodou (1996)

Vskutku zábavná černá komedie, která na můj vkus má až přespříliš dějových zvratů, ale jsou jednoduché a v ději jsem neztrácel, navíc je zde k vidění skvělý herecký výkon Harvey Keitel, kerej když se zde napije tak nemá chybu a je přímo šílenej. Cameron Diaz je zde spíše na ozdobu tak jako v každém filmu, protože jako herečka nic moc, ale dobře se na ní kouká.

Sněženky a machři (1982)

Určitě nejlepší teen komedie, která v našich končinách vznikla s kultovníma hláškami, situacemi, herci, hudbou a nakonec i trochu toho dramatu.

Bony a klid (1987)

80. léta jsem zažil jako mimino, takže komunismus a tyto věci kolem něj sem sice zažil, ale nerozuměl jsem jim, a myslím si, že tento film mi to popsal dost barvitě. Na dobu vzniku určitě nadčasovej film s perfektní kamerou, hudbou, která přesně pasuje, ikdyž je k slyšení pořád dokola jeden hudební motiv, ale k filmu zkrátka skvěle pasuje, plno odvážných scén, drsná mluva z tohohole filmu dělají jeden z nejpozoruhodnějších filmů 80 let a té doby. Navíc skvělé herecké výkony ze strany všech zůčastněných.

Quantum of Solace (2008)

Casino Royale byla "jiná" bondovka a stala se mou oblíbenou, zde sem čekal něco podobného, ale Forster vrátil Bonda tam kde byl předtím, pořádná akční jízda, kterou doplňuje vypointovaný scénář, skvělá režie, ultra rychlá kamera s až žběsilým střihem, který mě mátl, ale k akčním filmům to už zkrátka patří. Daniel Craig je jako Bond skvělej, ikdyž mi občas připadne až moc chladnej a drsnej, ale jeho životní situace, kterou prožívá asi hodně dopomáhá k jeho chování. Olga Kurylenko je krásná, k tomu je i docela schopná herečka, záporáci jsou zde dokonale slizcí, takže já nemám co vytknout, akce je geniální, rozhodně asi nejlepší akční film roku.

Jolly Roger: Masakr v zálivu (2005) odpad!

Tak tohle byl opravdu extrém. Scénář, zápletka téměř na nule, herci by zasloužili usekat hlavy i ve skutečnosti, totéž i tvůrci. Kamera, režie jak v nějakém levném amatérském pornu. Občas jsem se i zasmál, ale u hororu to rozhodně nebylo na místě takže odpad, jinak to nejde.