Tajnosti (2007)

Film o ženě pro ženy, ale nejen pro ně, protože i já se u toho velmi bavil a to jsem nic nečekal. Skvělá páce režie, kamery s hudbou, hudba sama o sobě je skvělá občas mi připadala jako z Americké krásy), také jeden z O.S.T. který patří do mého playlistu, výborný, přirozený herecký projev Ivy Bittové, na které je film postaven a celou dobu na sebe strhává většinu pozornosti, Roden se sice objeví jen v pár minutách, ale stojej za to. Alice Nellis je velice talentovaná a dokáže natočit film, který nevypadá typicky česky, ale má svoje vlastní kouzlo a je na vysovké úrovni.

Tři do páru (2004)

Úplnou náhodou jsem na film narazil jednu nedělní noc, kdy jsem přepínal stanice a chystal se vypnout TV a jít spát, ale všímám, že se v úvodních titulcích objevilo jméno Collin Farrell, jinak jsem vůbec nevěděl oč jde, ale tohle jméno mě donutilo ještě u TV setrvat. Film mě v prvních minutách docela dobře naladil a myslel jsem, že půjde o nějakou teenage komedii z dob hippies, poté to bylo o několik let poté, kdy přišla ta "teplá část", která mě tedy dosti vyděsila, poté přišlo soužití tří přátel, ke kterým se přidalo dítě, film měl své kouzlo a takový idealistický nádech, nakonec to nedopadlo zrovna nejlépe, ale ani ne špatně, scénář je místy docela bídný a z úst hlavních postav někdy vylezou hrozné nesmysly, ale moc jsem to neřešil, protože tento film mě přišel velice originální už jen tou svou "homo linií". Navíc jsou zde k vidění výborné herecké výkony Collina Farella a Sissy Spacek. Nato, že jsem nic nečekal mě film mile překvapil.

Oni (2008)

Už sem všechno někde viděl, takže o originalitu tu rozhodně nejde, ale tohle mělo styl. Když je dobrej režisér, kterej danej žánr zvládá a umí pracovat s kamerou, má skvělé zvukaře a dokáže budovat dosti silné, nervy drásající napětí, atmosféru i strach. K tomu připočítám známé tváře jako Liv Tyler a Scott Speedman a jejich skvělé herecké výkony, nemám téměř co vytknout a proč nedávám plný počet? Takový film na 5* totiž není, ale ve svém žánru rozhodně jeden z nejlepších.

Hellraiser (1987)

Originální horor se skvěle budouvanou atmosférou a dokonalým projevem zla, sice už jde na něm vidět, že je staršího data, některé triky jsou hodně okaté a působí směšně, ale některé jsou na druhou stranu hodně skvěle provedeny, například ten chlápek bez kůže a všichni ti démoni v čele S Pinheadem. Herci sice nic moc, ale to je přehlédnutelné, na 4 to sice není, protože boj s časem se vyhrát nedá a ani tento film to nevyhraje, ale já mám pro horor slabost a horory 80-tých let patří k těm nejlepším a tento patří mezi ty lepší.

Bobule (2008)

Dlouho jsem přemýšlel co tomuto filmu vytknout, aleprostě já nevím co. Pro mě rozhodně milé překvapení a vlastně jde o strašně milej film, u kterého jsem se bavil. Úvodních pár minut, které se odehrávají v hlavním městě jsou určitě ty nejvtipnější z celého filmu, po přemístění na Moravu už vtip trochu ustupuje a do popředí se přemísťuje romantická linie, která ale nemá náboj a přišla mi bez citu. Vtipné hlášky a situace, které nepůsobí nuceně a šroubovaně pobaví, herecky obsazené to je překvapivě dobře, Hádek je na tyto role jak stvořený a jeho herecký projev mě dokáže pobavit, Voříšková je fakt pěkná baba, moc tady toho nepředvedla, ale její projev byl sympatický, zbytek herců taktéž sympatičtí, ani jedna postava mě vyloženě neiritovala. Navíc režisér se mi svým stylem a kamerou jeví jako velký talent českého filmu. Skvělá hudba je jasná, dal bych celých 5*, ale nějak mě neoslnila ta romantická linka.

Oprávněné vraždy (2008)

Vyměnit toho břídila Avneta za nějakého lepšího režiséra a hooodně vylepšit scénář a mohla z tohohle filmu být pecka. Nebýt Pacina a De Nira, tak bych šel s hvězdami i níž, ale tito pánové tento film dělají snesitelným. Zápletka celkově je dobrá, konečné překvapivé finále taktéž, ale režisér to podává nudným a předvídatelným způsobem. Být na režisérské židli někdo jinej, tak by z filmu mohla být opravdu skvělá krimi podívaná, takhle je to jen průměrná kriminálka z prostředí policie se zvučnými jmény v hlavních rolích. Škoda promarněné příležitosti režiséra, ale tak nějak tuším, že nikdy nic pořádného nenatočí.

Spaceballs (1987)

Jde vidět, že na filmu se podepsal jeho datum natočení, ale narozdíl od dnešních rádoby parodií, se zde můžeme bavit jako o výborné parodii, tak jak se patří. Hvězdné války jsem viděl, tak i proto jsem snad všechny vtipy pochopi, některé byli geniálně vtipné, některé méně a některé i trapné, ale bavil jsem se celou dobu, což se cení, tvůrci dnešních parodií by se na tuto a mnoho dalších parodií podívat, aby zjistili jak se má točit dobrá parodie.

Velkej biják (2007)

Bože, tohle má být parodie nebo komedie? Tak proč jsem nesmál? Protože není čemu. Ti dva tvůrci, kteří tohle natočili by zasloužili trest smrti, proč proboha točej parodie, když to neuměj a na svém kontě mají už takovou dávku špatných parodií a zde opět nezklamali a natočili další hnus, kterej se jen snaží spíše zesměšnit známé postavy, situace. Opět si myslí, že když do filmu nacpou pořádnou dávku nechutností typu pojídání fekálií, zvracení atd. takže z toho udělají komedii? Ale tomuhle se vážně mohou smát jen ti američani, protože mě je z toho spíše zle. Jednu hvězdu dávám za scénu ze školy s X-meny, za objevení almary do Gnarnie, ze které vypadne hromada krámů a vyleze ta nahatá žena :-D, další scénou, která mě pobavila byla postelová scéná s Mystique a závěrečná botevní scéna, ale na to že film měl nějakých 90 minut a já se pobavil u 4 scén, tak je na této parodii opravdu něco špatného, ale za ty scény dávám jednu hvězdu.

100% blond (2005) odpad!

Opravdu špatnej film, kterému dopomáhá i českej překlad názvu filmu. Už chápu ítězství ve Zlaté malině a je zasoužený, protože tento film je opravdu špatnej, měl jsem u něj nutkání to každých 5 minut vypnout, ale přiznávám, že jsem to vydržel do konce snad jen kvůli těm hezkejm herečkám, které jsou opravdu jen hezké, hrát neuměj a chovají se jako.....Ne opravdu špatnej film se špatnou režií, scénářem, herci, a .....prostě vším.

Star Wars: Klonové války (2008)

Je obdivuhodné, že tohle šlo do kin, ale jako pilot k novému seriálu se na to dobře koukalo. Nonstop akce občas střídají ne moc chytré dialogy, nic moc se nedozvíme o ději, zápletka je naprosto jdnoduchá, jde vidět, že kromě animace se i scénář více vnucuje mladším divákům, ale ani mi to tak nevadilo, hlavní elementem je zde akce, která je zde neustále a je naprosto famózní. Animace mi ze začátku moc nevyhovovala, postavy vypadali tak nějak zvláštně jako z PC her, ale po čase jsem si zvykl, ale že by byla nějak úchvatná se říct nedá. Jsem zvědavej na seriál, pilo dopadl celkem dobře, ale s původními trilogiemi bych to nesrovnával, jinak bych musel dát 1, 2 nebo i méně hvězd, ale rozhodně vím, že tohle nemělo a nemá co dělat v kinech.