Baby Máma (2008)

Spíše pro dámské publikum je tento film, ale i já se docela příjemně pobavil, zkrátka na tento druh filmů musí být ta správná nálada a pokud jí máte, tak se pobavíte. Dějově sice nic moc, svobodná stará žena chce dítě, má problém otěhotnět, tak si vybírá tzv. náhradní matku, s tím jsou spojeny veškeré komediální momenty, nesmí samozřejmě chybět romantická linie a dvě skvělé a pozoruhodné postavy v podání Sigourney Weaver a Steve Marti. Pár známých a skvělých songů, které dodávají filmu atmosféru, a samozřejmě happy end nakonec, kterej byl samozřejmě předvídatelný, ale vítanej.

VALL-I (2008)

Pixar se zase vytáhl a stvořil film s tou nejhezčí a nejdokonalejší animací, kterou jsem zatím u animáků viděl. Příběj je naprosto triviální, ale jen přece je to pro děti, takže se určitě pobaví, i já se pobavil, Wall-E je sympaťák a scény sním jsou geniální, pobaví ze všeho nejvíce. Škoda jen, že film má až moc dlouhou stopáž, ve které se ještě k tomu moc nemluví, takže občas i nudí. Jinak jde samozřejmě o milý film pro děti, u kterého se samozřejmě pobaví i dospělí.

Saw 5 (2008)

Už to někdo zastavte, co je moc to je moc a zde je už je to příliš. Je sice pravda, že si na sebe film vždy dokáže vydělat a ještě zbydou další peníze, aby vznikl další díl, kterej jako vždy vypadá dobře, herci sice nijací, ale tady už je to špatné, herci, scénář, už i ty pasti, vraždy stojej za nic a navíc ten novej záporák je charismatickej asi jak plyšovej medvídek. Spíše nuda, díky bohu za pár flashbacků s Tobn Bellem, ale to film nezachrání. Já říkám změnit statut na seriál a bude to bomba, ale jako filmovou sérii to už zastavte.

Boj (2007)

Docela zklamání, čekal jsem akční bombu, dostalo se mi jen průměrného kriminálního filmu, s průměrnou zápletkou, špatným scénářem, ve kterém měla bejt největším tahákem akce v podání snad současně dvou nejlepších akčních frajerů, co jsou v Holywoodu k mání, ale nakonec z toho vzešla jen průměrná akce, která sice stála za to, ale nebylo jí mnoho, navíc Alwell není bůhvíjakej režisér, ale jen pouhej rutinér, nepředvádí nic převratného, jen to co odkoukal od svých idolů. Finální zvrat sice potěšil, ale byl předvídatelnej a konečné finále neboli akční scéna mezi Stathamem a Jetem Li byla krátká, nezajímavá a její vrchol mě zklamal, urychlenej a trapnej. Nebýt těch dvou tak dám i míň.

Nitro (2007)

Rádoby akční béčko, které se ještě snaží citově vydírat, ale nedaří se mu to. Je sice pravda, že zápletka se srdcem je poutavá a svým způsobem i originální, ale nějak to nefunguje a nedrží pohromadě. Akční scény jsou i na béčko dost nijaké, a dramatická linka je chladná. Občas zde hraje příjemná hudba, hlavní postava občas i sympatická, ale jinak je to slabé televizní béčko.

Kráska a Ošklivka (2008)

Jednu jedinou hvězdu, tkerou jsem ochoten dát, je jen čistě za starou, známou ze seriálu Krok za Krokem a pořád krásnou ( samozřejmě až v v druhé půli filmu) Christine Lakin a k tomu ještě pořád nezapoměla komediálně hrát, zde zachraňuje co se dá, ale sama na to zkrátka nemá. Paris ji nepomáhá, sice se na ní také pěkně kouká, ale ona je sand opravdu jak odlitá z plastu, Joel Moore je také takový břídil, nevím kde ho vyhrabali, sám vypadá dost škaredě. Scénář, děj, kamera je děs, o tom nemá ani cenu se zmiňovat, k tomu všemu ještě maximálně předvídatelnej, nebýt Christine Lakin, tak jasný odpad.

Neviditelné zlo (2006)

Obyčejná vyvražďovačka, která se snaží být něco víc, dokonce se jí to i v pár momentech daří, ale postupem času sklouzne k typickému klišé podobných hororů, herci špatní, zabiják ze začátku správně tajemnej, ale dál v ději se z něj vyklube obyčejnej retard, kterej má jen sílu a sám neví ani proč vraždí, děj vykradenej z pátku 13, také zde hraje hlavní roli matka, která je sice skvěle šílená, ale skončí překvapeně brzo a tím se děj dopadá k naprosté slátanině.

Mlčení šunek (1994)

Místami vtipná parodie, pár gagů i situací mě opravdu rozesmálo, ale po většinu času spíše trapnost, snažící se za každou cenu parodovat cokoliv, ale spíše je to opravdu trapné. Jediné stravitelné zde je Billy Zane. Ale ve srovnání s dnešními parodiemi typu !něco! movie apod. je tohle rozhodně klenot mezi nimi.

Ženy v balíku (2008)

Film na mě působil až moc televizně, nebýt v tom Diane Keaton a Katie Holmes, tak se na to ani nekouknu, nakonec jsem se tedy odhodlal, příběh to má sice vtipnej, ale je to natočeno příliš amatérsky, k tomu mě tu opět jako snad v každém filmu vytáčí ta tlustá, nesympatická Queen Latifah, která mi dokáže pokaždé zkazit snad každej film, ve kterém se objeví, díky bohu za Diane Keaton, která je dobrá a ta Katie Holmes je zde asi nejzábavnější a k tomu se na ní dobře kouká.

Sirotčinec (2007)

Byl jsem nadšen z atmosféry, práce se zvukem, lekačky fungovali, ale po dlouhém přemýšlení mi došlo, že jde jen o dobrou vykrádačku podobně laděných snímků, a k tomu pro mě totálně zpackanej konec. Hlavní postava v podání Belén Rueda zahrála skvěle, vychválím ještě hudbu, která také stála za to, ale jinak jde o vykrádačku s hororovou atmosférou se zpackaným závěrem. Takže průměr.