Hancock (2008)

Konečně film o superhrdinovi, kde je cítit znatelný pokrok :). Film má hlavu a patu, pěkně se zasmějete, slzu uroníte. Čekal jsem pěkný klasický kýč, a dostal velmi dobrý film. Doporučuji každému. Hobo superman je klasa :) !

Poldovi v patách (1991)

Svižná akční komedie, Fox i Woods se vyřádili pořádně :). Akorát mi vadilo věčné "recyklování" kulis vytvořených pro film, či vyložené upozorňování na ně (časopisy na stánku atd.), což bylo někdy až trapné. Dívat se na to ale rozhodně dá.

Občan Havel (2007)

Zajímavý pohled do života Václava Havla, který na můj vkus obsahoval až moc jednání o tom, jak se která schůzka bude přesně odehrávat. Já nevím, možná je život prezidenta opravdu o tom organizovat, kde kdo bude stát, a co bude dělat, ale zdá se mi, že ne. Film obsahuje mnoho zajímavých myšlenek a pár situací, které člověka rozesmějí. Jsem rád, že jsme měli prezidenta, který byl skromný, důsledný (což je vidět na filmu :), jak se rozčiluje nad obleky, kravatami atd.) a kterému sláva nestoupla do hlavy (což u většiny politiků neplatí, ti jsou ctižádostiví a arogancí přímo kypí). Uvítal bych ve filmu více rozhovorů s Havlem a méně organizačních věcí, ale těžko posoudit, na kolik je tato "zhuštěná" dvouhodinová forma života prezidenta věrná skutečným proporcím (či jestli by Václav Havel do svého soukromí kameru vůbec pustil, a tak mohly být nafilmovány jen ty audience, schůzky a přípravy na ně). Je fajn vidět, že i prezident má kupu běžných starostí :). Není nad to si zahrát na voyeura a vidět Václava Havla, jak se rozčiluje při oblékání kalhot :).

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Príma detektivka, která má spád a vtip, vždy se na ni znovu rád podívám.

Fimfárum 2 (2006)

Už jsem nebyl tak okouzlen, jako u jedničky (není tu žádná gradace, vše je ve stejném stylu, jako jednička). Stejně je ale Fimfárum 2 milé. Je to pěkná podívaná a například příběh o třech hrbáčích se mi velmi líbil :) (se na něj jdu podívat ještě jednou :), jo alkohol a zbraně :) ). Opět dobrá práce

Muž na Měsíci (1999)

Film s celkem drsným životním humorem. Tak dlouho si dělal Andy z lidí srandu, až mu neuvěřili ani ten nos mezi očima :). Smutný ale poučný film i v tom, že nakonec Andyho lidi zase vzali zpět. Andy přivedl humor na (a za) hranici, kdy je vtipný. Je humor, pak jsou kanadské žerty, a pak je něco kdy se směje Andy (a nikdo jiný) :). Rozhodně zajímavý a zvláštní film, který má srdce.

Všichni do jednoho (2007)

Film není vyloženě špatný, ani nijak moc dobrý. Rozhodně jsem s herci moc necítil, ale musím ocenit jistou zajímavost tématu. Lidi zavření ve sklepě na měsíc, to už je síla :). Jednou jsem se do nich ale vžil, to musím přiznat :), a uvažoval, jak bych danou věc vyřešil já. Rozhodně film nastoluje pár otázek. Co mě ale zklamalo je závěr. Myslím, že závěr který by ve filmu použit už dnes, pro otrlost lidí, moc nešokuje, a spíš bych to posunul z fyzického světa do psychiky. Jednak lidi měsíc při sobě, to je spíš o psychice, z toho výjde málokdo zdráv. Rozhodně je taky zajímavý rozhovor s režisérem (pro mě skoro zajímavější, než samotný film :) ).

(1998)

Po zdejších komentářích jsem čekal zajímavý zážitek. Bohužel jsem zklamaný :(. Film ke mně nějak "neproniknul", díval jsem se na něj celou dobu s odstupem. Námět je zajímavý, zpracování taky, ale přesto mě nedokázal vtáhnout do děje, což je u filmu zásadní problém... Možná je to taky tím, že nemám rád "znásilňování" čísla Pí, či fibonaciho atd., některé věci ve filmu mi přišly dělané jen čistě na efekt pro lidi, kteří matematiku moc nechápou, a to je rozhodně špatně. Používání takových "berliček" mě pak vždy naštve, rozladí, začnu přemýšlet, proč to tam dali (než mi dojde, že je to jen pro efekt, a nemá to žádný smysl), a tím víc se mi děj filmu vzdálí.