Kojak (1973) (seriál)

Sympatický a v tej dobe aj istým spôsobom Sexy Kojak, s ľudským prístupom k obetiam. V 80-90 rokoch som to hltala, a nevedela som sa dočkať ďalších dielov. Prostredie amerického veľkomesta, dobre zohraný policajný tím, vážne zločiny, ľudskosť a zmysel pre spravodlivosť Kojaka a jeho ľudí je americká klasika z tej doby. V tej dobe sme to všetci hltali. Dnes, keď občas dávajú ten seriál je to už trochu slabšie, ale zmenila sa doba. Mladších divákov, ktorý to videli až behom posledných 15 rokov to asi nezaujalo.

T.J. Hooker (1982) (seriál)

Vtedy ma to fakt bavilo.Skvelý a sympatický Shatner a fešák Zmed tvorili dobre zohraný tím. Akurát Locklear, hviezda z Dynastie mi prišla nafúkaná a trochu nesympatická. Zaujímavé prostredie z amerického veľkomesta, honičky policajných aut, taká klasika 80 rokov. Dnes, v inej dobe už ma ten film neberie. Dala som ale hodnotenie podľa vtedajšej doby, kedy to natočili.

Policejní akademie 3 (1986)

Nemám, čo by som vytkla. Perfektné, tak ako prvý diel, dokonca možno ešte lepšie. Dobre zohraná parta okolo Lassarda, zákerný Mauser a jeho blbý poskok nemali chybu.

Policejní akademie (1984)

Môžem. Vždy znova a znova. Neokukateľné ani po rokoch.

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999)

Úplný prepadák. To najhoršie, čoho sme sa dočkali v 90 rokoch v našej kinematografii. Po zdarilej Jedničke a slabšej Dvojke si tento diel mohli odpustiť. Bolo to vulgárne, miestami až nechutné, stupídne a strašne umelé. Mne to pripadalo ako zábava pre menej inteligentných divákov. Pre tých, ktorý to nevideli, odporúčam, nestrácajte čas s týmto filmom. jednu hviezdičku dávam za Potměšila, bábu Kudlákovú a pána Moravca.

Byl jednou jeden polda (1995)

Vtipné a zábavné a trochu streštené. Nie je to žiadna intelektualita, ale pobaví, ak sa chcete odreagovať od každodenných stresov. Vidím tam aj paródiu na to, ako si mnohí myslia, že Amerika je niečo viac a Potměšil to zahral skvele. Páčil sa mi aj Moravec, tá rola mu sadla, aj blbí poručíci. Ďalší, kto ma zaujal bol Ochránek, Hrušínsky najml. a tá nadržaná baba, pani promovaná psychologička Kudláková, ktorá nenormálne išla po Majsnerovi. Ďalší príbeh, nakrútený neskôr, druhá časť bol omnoho slabší a trojka úplný prepadák, to už prehnali. Odhalenie, kto je tajný agent z FBI ma prekvapilo.

Pokus o vraždu (1973)

Výborná psychologická dráma, ktorú som prvýkrát videla ešte ako dieťa. Pán Hoger to výborne zahral, tá úloha mu dokonale sadla a hral to uveriteľne a prirodzene. Vrcholne nesympatický, prísny, náročný, tvrdý a podozrievavý profesor, ktorého sa všetci boja. Lepšieho herca, ktorý by to takto dokázal zahrať by ani nemohli nájsť. Na tomto filme vidieť, aký kvalitný herci kedysi hrali, dnes už toto v našich filmoch nenachádzam. Aj jeho veľmi zaujímavý a zvláštny hlas sa tam dokonale hodil. A záver, ten bol naozaj úplne nečakaný, aspoň pre mňa. Zaujímalo by ma, ako by to ďalej pokračovalo a ako by sa k svojim blízkym choval po zistení, ako to bolo. Takto zostal koniec istým spôsobom otvorený. Ostatní herci boli tiež fajn, Brejchová a Popelíková aj Řehoř hrali skvele.

Místo činu - Zlomené květy (1988) (epizoda)

Vždy som mala rada Tatort so Schimanskim. Teraz, skvelý a sexy Schimanski, ktorý zase skočí na lep peknej babe, ožerie sa a skončí v posteli nahý a netuší, čo tam s ňou robil a či k niečomu došlo. Dobrá krimi, zápletka s totožnosťou, bola tam aj určitá romantika - hlavne posledná scéna, prítomnosť záhadnej a zraniteľne pôsobiacej pani Prinzovej v Dolly sukničke a nádherná skladba od Chrisa Normana "Broken heros" robia tento príbeh mojim najobľúbenejším z danej série. A Schimi tu bol naozaj veľmi citlivý a ľudský a v záverečnej scéne aj romantický.

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

Milujem túto sériu a tento film je z nich najlepší. Samé vtipné hlášky, ako vždycky skvelý detektívovia na čele s prísnym Vacátkom , zmätený inšpektor Mrázek po opici, totálne opitý manžel zavraždenej zahratý J. Somrom, ktorého Vacátko nemilosrdne kriesi ošprajcovaním dámskou voňavkou, temperamentný rozohlený riaditeľ hotela " symbol kľudu v rušnom veľkomeste", skrachovaný pianista, vychcaný vrchný, hysterka Janíková, spevák Langmiller, ktorý spieva Vacátkovi text s ironickým textom "Zavři očká, zavři", celý čas som sa bavila. A ten starý český slang z prvej republiky nemá chybu. Pre mňa najlepšia hláška od Vacátka: "Courá se to hore dolu po schodech jako šváby. A výpovědi - buď jsou všichni ožralý nebol lžou jako když tiskne". A scéna v kočiari, kde Bouše netuší, čo znamená flambování a myslí si, že je to určite "nejaká prasárna, v týhle nóbl hotelech".