Jana Eyreová (1983) (seriál)

Krásny, smutný romanticko historický seriál z môjho detstva. Skvelému Timothimu Daltnovi tá rola ozaj sadla ako vyšitá ako aj hlavnej predstaviteľke. Skvelé kulisy ukazujúce Anglicko a pomery v ňom v tých časoch.

Fantom v Monte Carlu (1990) (TV film)

Výborný príbeh, dobre zahrané postavy, pekné kulisy. Z príbehov od Cartlandovej bol tento najlepší.

Jamaica Inn (1983) (TV film)

Pamätám si to ešte z detstva. Výborné kulisy, temné prostredie starého anglicka, romantika dávnych čias, a skvelo zahraté postavy. Jemná a zraniteľná hrdinka, skvele zahraná Seymourovou. A ten vikár nemal chybu, výborne zvolený herec, aj jeho vizáž sa k tej úlohe hodila.

Slečna Marplová - Není kouře bez ohýnku (2006) (epizoda)

Pre mňa zo všetkých filmov o Marplovej tento diel má moje prvenstvo. Zaujímavý dej, výborné kulisy a dobre zahrané úlohy. Skvelý film, tak ako kniha.

Rozbité zrcadlo (1980)

Dobrý dej, dobre zahrané, akurát Taylorová mi tam nepasovala a bola dosť umelá. Ale to je môj problém, nikdy ma nebavila. Rock Hudson ako vždy fešák a sympaťák, Geraldine Chaplin hrala skvele. Kulisy boli tiež dobré.

Slečna Marplová - Ohlášená vražda (2005) (epizoda)

Pre mňa zo všetkých filmov o Marplovej tento diel patrí k prvej trojke. Zaujímavý dej, výborné kulisy a dobre zahrané úlohy.

Agatha Christie's Poirot - Smrt na Nilu (2004) (epizoda)

Opäť výborne, i keď v staršej verzii zo 1978 boli pani Doylová a Otterbourneová zahrané lepšie a vtipnejšie. Suchet ako vždy skvelý. Prostredie tak isto.

Vražda na Nilu (1978)

Táto verzia a verzia z roku 2004 boli obe rovnako dobré. Možno táto staršia je o čosi lepšia v tom, že viac mi tam pasovali do ich úloh herci, ktorí hrali pani Doylovu, jej strýka a Jacqueline. A Angela Lansbury ako pani Otterbournová bola neodolateľná a zahraná skvele, jej neustále prepité a košilaté reči a klipkajúce oči Poirota skoro odrovnali. Výborne zahraté oboma. V tej novšej verzii bola Otterbourneová zhraná slabšie.

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Krásne kulisy, tá zima vonu aj na oknách vlaku, mráz boli super. Aj Suchet tu hral ako vždy výborne a presvedčivo. Ale to ostatné osadenstvo? Možno je problém v tom, že som ako prvú videla už dávno predtým verziu zo 1974 a excelentní herci, ktorí tam hrali nasadili latku príliš vysoko. V tejto novšej verzii bola napr. rola Lindy Ardenovej veľmi slabo zahratá a mali zvoliť inú herečku. A ten záver s tým ružencom a modlením boli gýčové a k Poirotovi mi abolútne nešli. Kvôli skvelým kulisám a výkonu Sucheta dávam štyri hviezdičky.