Kameňák 2 (2004)

Rovnaká trapošina ako diel číslo 1 a ostatné. Rozdiel v nich nevidím.

Kameňák (2003)

Pokus o komédiu ale výsledok trapas a nekonečná nuda. Laufer má stále šmrnc. Prečo to furt v TV dávajú, a hlavne cez sviatky, stále dokola? Pýtali sa vôbec divákov, čo oni na to?

Babovřesky (2013)

To bolo myslené vážne? Ani sa mi nechce veriť, že to spísal inač skvelý Troška.

Co je doma, to se počítá, pánové... (1980)

Ďalšie zdarilé pokračovanie vzájomnej závisti a škodolibosti medzi susedmi. I keď mi viac sadla dvojica Zázvorková s Kopeckým než tu so Sovákom.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Malicherné problémy susedov, závisť od vajíčok od mamy až po nový televízor, neprajnosť a škodolibosť pôsobili vierohodne. Skvelá dvojica Kopecký - Zázvorková a Janžúrová - Peterka a do toho bláznivý a vychcaný Ludek Sobota, to proste nemalo chybu. Výborne zahratá scéna - Novákovci jedia v skromnosti tlačenku a sú poriadne naštvaný, keď počujú od Bartáčkovcov, ako klepú řízky. A tí pritom iba klepú na prázdno, aby ich naštvali. A Kopecký vyzerá, že každú chvílu vyskočí a urobí u susedov cirkus. A Zázvorková ako skočí plnou svojou váhou na vajíčka pre susedov. Myslím, že téma závisti, a to aj na maličkosti je stále aktuálna a preto je film nadčasový.

Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974)

Výborná dvojica Brodský - Brejchová a Janžúrová - Peterka. Aj Rázlová, Zázvorková, Menšík a Bláha hrali skvele. Dej zábavný, hysterické scény, boj o kroužky do záclon, a ten záver, všetko spolu ladilo. Chladne a racionálne pôsobiaca pani doktorka v úlohe Rázlovej a na opačnej strane hysterická Marta, veľmi vhodne sa zvolili herci na tie role. Gaučový a stále hladný Viky a elegán pán skladatel Petr Karát detto. A do toho primitívnejší a prostoduchý inštalatér, zahraný Menšíkom. O Peterkovi a Janžúrovej ani nehovorím, tým to spolu vždy ladilo.

Mravnost nade vše (1937)

Pre mňa bol toto najlepší z predvojnových a vojnových čs. filmov. Môžem to vidieť hocikedy a vždy ma to pobaví. Hugo Haas bol úžasný herec a ak by po vojne zostal v Československu, určite by bavil ďalej. Ferbasová s Mandlovou mu tu skvele sekundovali. A pointa o falošnej morálke a veľkohubých rečí dobre vystihuje ľudstvo nielen vtedy, ale aj dnes.

Čtyři v kruhu (1967)

V 60. rokoch sa točili kvalitné krimi. Táto je však výnimkou. Okrem fešného Třísky tam nebolo na čo pozerať, nuda, nuda, nuda.

Případ mrtvého muže (1974)

Zápletka neobvyklá, ale tým aj zaujímavá. Herecké výkony boli dobré, Šmída ako vždy pobavil. Záver prapodivný, vraj je to celé podla skutočnej udalosti.

Metráček (1971)

Kniha super, sfilmovaná verzia omnoho slabšia.