Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Skvelá krimi zápletka, napätie a pasca a šokujúce odhalenie zradcu vo vlastných radách. Takéto filmy milujem. Kirkovi a MyCoy tu išlo už naozaj o život. A Spock to ako vždy pomohol celé zachrániť. Spolu so Star Trek IV u mňa jednoznačne najlepšie Star Trek. Pre Houdini: ja by som za to kľudne dala Oscara - za scénar aj herecké prevedenie. Aj dnes po toľkých rokoch si to hocikedy rada pozriem. Akurát vždy potom cítim smútok, že to bola ich posledná akcia.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Spolu so Star Trek VI pre mňa jednoznačne najlepšie filmy z danej série. Aj dnes po 20 rokoch si to rada pozriem, kedykoľvek. Spock na Zemi v 20 storočí teda budil svojim správaním pozornosť. A záver filmu - super koniec. Tomuto filmu sa nedá absolútne nič vytknúť.

Duchové Shepherdstownu (2016) (seriál)

Po výbornom "Paranormal Lockdown (Sami s duchy)" toto bolo veľké sklamanie. Nemá to taký náboj, postavy troch vyšetrovateľov mi tam spolu vôbec neladia, vyšetrovacie metódy nie sú zaujímavé, nepoužívajú moderné prístroje, ktoré boli efektívne v "Paranormal lockdown". A dej/príbehy sú slabé a nudné a závery nemastné neslané. Celé to pôsobí nevierohodne a umelo. Strata času.

Vrah zo záhrobia (1966)

Zo série Polony - Chudík najlepší film. Zaujímavé prostredie Banskej Štiavnice, výborne zahrané všetky postavy, výborný Pólonyi a Blaškovič. A dej ma tiež zaujal. Nemám tomu čo vytknúť. 60 roky dali najlepšie ČS detektívky.

105% alibi (1959)

Herci zahrali dobre, dvojici Hoger - Bek to ladilo a Menšík ako vždy excelentný. Dej bol trochu nezáživný a chýbalo tam napätie a páchateľov motív bol od dosť veci, preto dávam ***.

Kde alibi nestačí (1961)

Pre mňa najlepšia zo série Hoger - Bek. Prostredie zaujímavé, herci zahrali dobre a presvedčivo, zápletka inovatívna, páchateľ do poslednej chvíle neznámy, ja som ho osobne netipovala. O. Nový veľmi dobre zahral toho životom unaveného a podvádzaného muža, ktorý vie, že už je dávno za zenitom. Potešil ma B. Šmída opäť v úlohe natvrdlého takéto úlohy mu vždy sadli. Filmu nemám čo vytknúť, je to typická vysoká kvalita detektívok 60 rokov.

Alibi na vodě (1965)

Dvojica Hoger a Bek ako vždy nesklamala. Dobre im to spolu ladilo. Výborná scéna bola keď Nový im navrhol, že ich vyfotí a spýtal sa, či spolu alebo každého zvlášť, jeho sarkazmus vo filme sa mi páčil. Čočková mala iba pár scén, ale bola dobrá. A dvojica Hpger-Bek ladila ako vždy, ich vtipné dialógy a mimika a Bekov smiech. Inak, hodnotenie: dej čudný a neobvyklý a trochu extravagantný a dosť nevierohodný, páchateľov motív bol úplne od veci. Za herecké výkony a prostredie, v ktorom sa dej odohrával dávam *****, za zápletku a stupídny motív vraha ** - teda suma sumárum ***.

Bílá spona (1960)

Herci fajn, postavy vykreslené dobre, dej zaujímavý, pieseň, ktorú hrali v kaviarni Astra však bola príšerná. Chýbalo tam väčšie napätie a trochu viac sa mohli pohrať s tou scénou kde prichytili páchateľov pri čine.

Čierna minúta (1969)

Film strašne slabý. Postavy stvárnené umelo a neprirodzene, dej o ničom. Pre mňa to bola strata času.