Akta X - Kancelářská spona (1995) (epizoda)

Nádherná a nezabudnuteľná top scéna z celého seriálu, ako poslal Skinner fajčiara do prd....."Co je to?", "Kopanec do tvojej riti ty bastard". Škoda, že to Mulder so Scullyovou nevideli.

Akta X – Akta 9: Redux (1997) (video kompilace)

Skvelé.Naozaj som myslela, že sa zabil. Prekvapil ma CSM muž, ktorý dal najavo, že mu na Mulderovi záleží a ako mu odľahlo, keď zistil, že žije. A tá scéna s odhalením zradcu z rad FBI pre porotou, to nemalo chybu, fakt som čakala, že obviní Skinnera a prišlo prekvapenie. Celá dynamika deja bola výborná.

Akta X: Piper Maru (1996) (video kompilace)

U mňa najlepšia mytologická dvojica zo všetkých mytologických príbehov seriálu.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Skvelý, vtipný a neokukateľný film, ktorý môžem pozerať stále dokola. Z celej trilógie bol pre mňa najlepší. Obdivuhodné na tom je, že mnoho postáv zahrali neherci, napr. Kelišová, Cecilka, doktor Kája, atd. a Keliška nemala chybu. Troška mal šťastie na ohromné talenty priamo z obce, kde sa to natáčalo, a mnohí dnešní herci, ktorý účinkujú v našich nekonečných seriáloch sa im zďaleka nevyrovnajú, a to študovali herectvo. Tiež sa mi páči, ako Troška vo filme presne ukázal povahové črty ľudí v našich krajinách (Česku a Slovensku). O to viac ma prekvapilo, že natočil prepadák Babovřesky.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Pre mňa osobne najlepšia československá komédia všetkých čias. Výborná paródia na americkú gangstrovku, samí skvelý herci v hlavných aj vedľajších úlohách, úbohučký pán Camel, ktorého bravúrne zahral Lipský. Veľmi sa mi páčili aj skoky do reklám, ktoré boli parodiami, ako napr. na Lázně, spodky, soľ do kúpela. A tie scény - ručník-mýdlo a chudera pani bytná (skvelá Rosulková), ktorá bola v tom, že páni sa stále potrebujú umývať. To proste nemalo chybu. Tiež scéna: "Sabrino, čo kdybych ti řekl, že jseš v pokoji s mrtvolou. A ona na to prevráti oči a povie " Ale Georgi, to já přece už dávno vím, Promiň Georgi, ale tys mi vždycky připadal trochu jako mrtvola". Kedykoľvek to dávajú, vždy si to pozriem a je to neokoukatelné.

Holky z porcelánu (1974)

Nemalo to chybu. Pozriem si to znova a znova, kedykoľvek to dávajú.

Četník a mimozemšťané (1979)

Aj pre mňa najlepší diel. Pamätám si na vypredané kino v 80-tich rokoch, keď to dávali.

Akta X (1993) (seriál)

Seriál z mojej mladosti. Nové diely z kategórie "Mythology" boli skôr dostať vo videopožičovniach, než v TV a nemohla som sa dočkať, kedy budú v požičovniach. A cez vyhľadávanie novniek cez internet som sa výrazne zlepšila v angličtine. Prvých 6 sérii bolo skvelých, potom to už bolo slabšie. Dúfam, že sa dočkáme najnovšej 11. série v TV a to čo najskôr.

To byl váš rok (2016) (pořad)

Výborná relácia pre tých, ktorý máme radi retro a cítime určitú nostalgiu. Výber moderátorov - M.David a tí dvaja bola dobrá voľba, veľmi ma bavili. Speváci, ktorí naspievali staré hity sa toho zhostili dobre, aj ked Brožovú ako herečku nemusím, má skvelý hlas a v tejto relácii sa našla. Páčili sa mi ukážky starých reklám, dobré témy a človek si pri relácii aj spomenul na mnohé zabudnuté. Len je mi ľúto, že nenakrútili viacej dielov s ešte inými rokmi.