Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Tak tohle byl jeden z nejlepších vyšetřovacích filmů, který jsem kdy viděl. Jo počkat, ono tam vlastně o žádný vyšetřování nešlo, i když si to snad každej z nás myslel. A i přes fakt, že si z nás rejža udělal prdel, mě to nehorázně dostalo. Jak scénáristicky, herecky, hudebně, lokačně, tak i dokonce humorně, což se mi moc nestává, že bych se v kině vážně od srdce zasmál. Dvě hodiny utečou jako jedna a film do vás buší myšlenkami a emocemi, takže se nenajde jediná chvíle, kdy bych pomyslel na čas nebo na nudu. Maximálně jsem si snímek užil a stává se jedním z mých oblíbených, dobrá práce McDonaghu!

Prvních 100 - Earth Skills (2014) (epizoda)

Tak tu máme druhý díl a sním, dle mého, celkem výrazné zlepšení. Dozvídáme se víc o historii a i přes některé paradoxy, které mě v the100 štvou, se to dá přežít. Už se ani neexceluje tolik s hudbou a výběr Toma Odella je ke konci byl vážně emotivně výborný. Z pohledu hereckého zase nic moc, ale co čekat od teenage seriálu. Dějová linie se nám moc nerozvětvila (což je dobře) a soustředili jsme se na vztahy mezi jednotlivými postavami, což kupodivu nebylo tak nudné, jak jsem čekal. No a napínavý konec mě k televizi přisál natolik, že si budu muset pustit další díl..

Prvních 100 - Pilot (2014) (epizoda)

Tak mi to nedalo a musel jsem na tenhle seriál podívat. A mé očekávání se splnilo, máme zde teenage seriál. Ne, že by to mělo znamenat špatný seriál, ale není to nic pro mě. Hudba i přes to, že je velmi dobrá, tak mi do jednotlivých scén nesedí a spíš se mi zdá, že používají songy namísto soundtracku. Nejsem proti, ale aby to dodalo tu pravou atmosféru, použil bych jen jeden song do jednoho dílu a zbytek classic soundtrack, protože pak pro mne ta hudba ztrácí "epičnost". Když se podíváme na herce, není to žádný převrat a jde dost vidět, že to jsou u některých teprv jedny z prvních hereckých rolí. Taky mě dost zaráží logika některých postav.. přistát na radioaktivní půdě a hned pít a skákat do místní řeky? Vypíchl jsem jen tohle, ale bylo toho mnohem víc. Dám avšak seriálu ještě šanci a použiju pořekadlo Podle pilotu nesuď seriál.. :D

M is for Marked (2013) odpad!

Tak teď netuším, jestli se smát nebo brečet. Hodnocení nádherně pasuje a já k němu rád přidám další odpad, jelikož mi chybí absolutně vše, co by měl správný film mít.

Carrot Crazy (2011)

Pěkný mini-film s jednoduchou pointou, která pobaví jak malé, tak dospělé.

Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série)

Těžko se hodnotí, když je každý díl o něčem jiném. Avšak všechny tři díly jsem si patřičně užil a určitě touto sérií s Black Mirror nekončím.

Oni a Silvio (2018)

Paolo Sorrentino se dle mého názoru snažil propojit art s životopisem a kapkou politiky. Artové scény měly výborný potenciál, avšak byly využity jen z poloviny a týkali se magnáta Sylvia natolik, že pro člověka, který ho zná jen podle jména nebo okrajově, tak mu nic neřeknou. Životopisy mají být dlouhé a hlavně mají diváku něco říct o dané osobě. Tento to zase splnil jen z poloviny, jelikož nám servíroval jen to, o čem člověk slýchává a nedovede si to představit, ale ty opravdové problémy zde za dvě a půl hodiny padly tak 3x, pokud budu optimistický. To, že Paolo zařadil do tohoto snímku i politiku chápu, ale s rodinnými problémky to tvoří "dobrou" dvojku, nuda a ještě větší nuda. Tak proč i přes všechna tato negativa, která jsem vyjmenoval, hodnotím třemi hvězdami? Jelikož se mi strašně líbila kamera, scénografie a hudba, jedním slovem "obraz".

Černé zrcadlo - Patnáct milionů meritů (2011) (epizoda)

Tak tu máme druhý díl Black Mirror a já zjišťuji, že je každý díl o něčem jiném. Ale vlastně mi to vůbec nevadí, protože si můžu pouštět jakoukoli epizodu aniž bych byl závislý na té předchozí. Teď už k této. Velice dobře zahraná satirická komedie s malou lovestory. Virtuální svět je vytvořen velice propracovaně tak, abychom se na nic neptali a servíruje nám jen to důležité. Tím nám zaručuje rychlé tempo, které se mi líbilo a pořád bylo na co koukat.

Černé zrcadlo - Národní hymna (2011) (epizoda)

Napadlo mě pod názvem dost námětů, ale premiér, co si to rozdává s prasetem? Pěkný.. pěknej humáč lépe řečeno. Velice kontroverzní a zároveň zajímavý díl s pointou Co kdyby, která zaujme každého. Netuším, jestli bude mít tento díl nějaké pokračování, ale jako pilotní mě celkem navnadil.

The Haunting (2018) (seriál)

The Haunting of Hill House mě po zhlédnutí přesvědčil o tom, že se v dnešní době dá pořád natočit pořádný duchařský seriál, a že duchové existují. V některých chvílích dojemný, v některých zase strašidelný, takový Hill House je a každý díl jsem si užíval od začátku do konce. Někdy byly díly trochu pomalejší a nudnější, ale někdy zase nastala atmosféra svižnější a "epičtější". Výborný počin!