Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Většina komentátorů zde porovnává knihu s filmem, ale jelikož já jakožto člověk, který stěží přečetl povinnou četbu, jsem ani tento kousek nečetl, tak mohu být alespoň objektivní. Ve snímku se nádherně prolíná anglický humor s tím americkým, jsou zde postavy, které si oblíbíte a vlastně není žádná, kterou byste neměli rádi. Film je na jednu stranu absolutní kravina, na druhou zase geniální a promyšlená komedie, kterou si můžete pustit jen tak večer z nudy a pobaví celou rodinu.

Arctic Monkeys - Do I Wanna Know? (2013) (hudební videoklip)

Snad nejznámější písnička od Arctic Monkeys, u které si i většina z nás pamatuje i videoklip, jelikož je originální, animačně zajímavý a nedostanete z něj epileptický záchvat, jako se stává u některých jiných hudebních videoklipů 21.století.

Fido (2006)

Zombie komedie/romanťárna, která i přes špatné hodnocení špatná vůbec nebyla. Zajímavý příběh, který do té doby neměl obdoby, velice dobře udělané masky, vtipné hlášky a rozhovory, černý humor, mrtváci z jiného pohledu- prostě bomba.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Zombie snímek o mateřské lásce s doslovným přirovnáním "láskou ho snědla". Od Petera Jacksona jsem čekal něco temného, avšak také velkolepého. Dostalo se mi ale úplného opaku. Celý film se odehrává jen ve dvou budovách, ale i přes to zde máme solidní zombie řežbu, možná se dá říci i nejkrvavější a nejnechutnější film dob. Což mě celkem překvapilo, jelikož jde o devadesátky a ve filmu nenajdete žádný CGI, všechno je vytvořeno plasticky a to tomu dodává pořádný gore a pořádné humus-scény. Jackson se nebál ničeho, ve filmu se sekají končetiny, vypichují oči, žerou střeva a hlavy po napíchnutí na žárovku září- prostě bizár. Z hlediska příběhového se nedozvídáme o zombies nic moc, scény jsou soustředěny hlavně na způsoby, jak zombíka zneškodnit. Některé scény tedy taky nedávají moc smysl, ale to mi vůbec nevadilo a film jsem si užíval i přes fakt, že jsem věděl, že koukám na sračku.

Prvních 100 - Ye Who Enter Here (2016) (epizoda)

Akce, akce, akce! Zatím nejlepší díl série. Spoilery- SkyPeople se stanou třináctým klanem, MountWeather vybouchne s lidmi uvnitř, vypukne válka s ledovými a já jsem napnutej jak kšandy, fakt úžasný..

Roma (2018)

A zde je příklad toho, že i ve filmu o obyčejném životě vás může zamrazit. Epické zvukové scény s ještě lepší kamerou, z které jsem se celý film rozplýval ve mně vyvolávali pocit "kvalitního artu", avšak všeho je někdy moc. Ve snímku je dost němých scén, které jsou nicneříkající a diváka budou nudit. Film také není obohacen žádnou výraznou hudbou, takže se režisér snaží v diváku vyvolat emoce jen příběhem a kamerou. A také samozřejmě herci, kteří nejsou vůbec špatní. Tyto dvě pasáže (epické a nudné) se sice prolínají, ale na mě ty dvě a čtvrt hodiny působí utrápeně. Příběh je zajímavý, ale dle mého nedotáhnutý do konce. Průměrný art, 3,5/5.

Prvních 100 - Inclement Weather (2014) (epizoda)

Až na některé nedomyšlené akce, jako například let vesmírem s prasknutým skafandrem, se to dalo přežít. Překvapivě nepřekvapivý konec jsem čekal a určitě nejsem sám, kdo si myslel, že lidé z MountWeather nejsou tak "čistí", jak ukazují. Některé akce se opakují a příběh začíná být nudnější, tak snad se to ještě zlepší, uvidíme.

Prvních 100 - The 48 (2014) (epizoda)

Nebyl to vůbec špatný začátek. Dozvěděli jsme se více o tajemných "mužích z hor" a o přistání Archy, o Lincolnovi s Octavií a také, že ne všichni ovlivněni radiací vypadají jako lidé. Konečně se nám seriál trochu více usměrnil a podává nám informace pomaleji, ne jako v první sérii. Navíc si také pomalinku připravuje píseček k tomu, co se stane, až se střetnou lidé z vesmíru s lidmi z podzemí, vůbec mi nevadí, že je ten seriál "hloupý", ba naopak, je fajn, že se nemusíme zaobírat fakty, které jsou důležité pro přežití, přeci jen jde o fikci.

Prvních 100 - Série 1 (2014) (série)

První série ve mně vyvolala rozporuplné názory. Ze začátku (tak prvních 5 epizod) se mi seriál vůbec nelíbil jak po vizuální stránce, tak po stránce herecké. Hudebně sice našlapaný, avšak herecky přehrávaný seriál, na což jsem si nemohl dlouho zvyknout. Pořád jsem si říkal, že koukám na nějakej teenage seriál, ve kterým je možný fakt všechno (například přežít probodnutí hrudníku oštěpem). Vizuálně, jak jsem již psal, nejde o žádný skvost a ze začátku mi CGI dost trhalo oči, jde vidět, že TheCW šetřilo.. Po pár dílech jsem si stejně jako u herců i na ty efekty zvykl a stal jsem se úspěšně závislým. Druhá série čekáá!