Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Vlak nesoucí jméno Darjeeling Limited je přesným ztělesněním myšlenek Wese Andersona. Vše je barvité, uvnitř vlaku se to hemží nejpodivnějšími postavami různého ražení, ras a národností, ve vzduchu je cítit koření a celé je to takové snově vtipné. Proč jsem se tedy rozhodl dát snímku pouze 3 hvězdy? Dobrodružná cesta vlakem se mi netrefila přímo do vkusu. Mám rád filmovou fantazii, ale musí mít alespoň náznak nějakého řádu, posloupnosti nebo cíle. Zde se to všechno tak nějak slévalo dohromady a tvořilo neuchopitelný příběh.

Come Together (2016)

Není to špatné, avšak ani nijak okouzlující, jako ostatní Andersonovy snímky. Možná že se do toho moc pletla produkční z H&M, to netuším, ale aplikování Andersonových klasických filmových znaků jako středová propozice, barvitost a divně zajímaví herci zde prostě moc nezafungovalo. Možná to bylo tím příběhem, ten mi trochu ušel. Co se dá dělat.

Fantastický pan Lišák (2009)

Fenomenální. Po všech směrech. Všechno do sebe perfektně zapadá. Příběh inspirovaný knihou Roalda Dahla (po zhlédnutí si ji prostě musím přečíst) vplouvá do nádherné animace, kterou Anderson ukazuje i v dalších snímcích, originální znění namluvené největšími filmovými hvězdami, avšak do závěrečných titulků to nepoznáte, Andersonův geometrický perfekcionismus v každém záběru, což dělá každý snímek jako umělecké dílo samo o sobě, a to vše ověnčené geniální hudbou, která v uchu lahodí a pumpuje pospolu s vizuálem neskutečnou eufórii do divákova těla.

Gangy z Birminghamu - Epizoda 4 (2013) (epizoda)

Konečně se nám seriál rozběhl na plné pecky! Perfektně vybudovaná atmosféra a charakter postav nepřišel na zmar. Od samého začátku si divák není jistý vlastně vůbec ničím, a tím pádem ho překvapuje (i nemile) každý plot twist, kterých je, pouze v této epizodě, požehnaně. Bravo!

Gangy z Birminghamu - Epizoda 2 (2013) (epizoda)

Bloody hell! Tenhle seriál si začínám užívat čím dál víc. Není to žádný nabušený akčňák od prvního dílu, ale pomalu a chytře si buduje atmosféru a charakter.

Gangy z Birminghamu - Epizoda 1 (2013) (epizoda)

Velmi působivý začátek. Dobré kostýmy, dobrá atmosféra, dobré herecké výkony. Vše je dobře vysvětlováno a divák (pokud nemá IQ pod 30) bude příběhu a zápletce zcela rozumět, hned po prvním díle. Bravo.

Země mrtvých (2005)

Dal jsem jen jednu hvězdu, a to proto, že je to neskutečnej mem. Tenhle film je tak debilní a nereálnej, až je i docela vtipnej.

Alenka v říši divů (2010)

Nikdy nestárnoucí Alenka. Je absolutně jedno, jestli mi je 10, 20 nebo 50, tohle bude vždy dokonalý únik do světa nadpřirozena, od mluvících zvířat, přes lektvary manipulující s velikostí až po boj s drakem na šachovnici. Surrealistický manifest? Tohle by mělo být jeho filmové zpracování. Mia Wasikowska jakožto úchvatná Alenka se vydává v pozadí s neskutečně hravou hudbou Dannyho Elfmana do říše divů, která diváka pohltí hned od králičí nory a nepustí až do závěrečných titulků. Skrze svou pouť potkává nereálně reálné postavy jako je Kloboučník, kočka Šklíba nebo Srdcová královna, všichni v přenádherných kostýmech, a s geniálními dialogy následně pouť i končí. Volně, surrealisticky. Tak, aby mohlo navázat stejně ulítlé pokračování.

See - Čerstvá krev (2019) (epizoda)

Hrozně rád bych střelil tři hvězdy za ten začátek, protože mě ta bába na přehradě vážně sere, ale ta druhá půlka.. ta je dobrým úplatkem pro to, abych nekončil epizodu nasraney.

See - Vzkaz v láhvi (2019) (epizoda)

Moc nechápu, proč je tenhle díl hodnocenej tak chabě. Dobře, možná tam není tolik akce, ale ten dech beroucí vizuál skloubený s perfektním námětem a jeho zpracováním neskutečně žeru.