Nouzový východ (2008)

"Víš co je tak dobré na pravdě? Každý dobře ví co to je, ikdyž by žil dlouho bez ní. Nikdo nezapomene na pravdu, jen se neustále zlepšuje ve lhaní!" jedna z mnoha pravd v podání neskutečné Kate, která v tomto filmu zazněla. Lea mám jako herce hodně rád, vlastně zde hrají jedni z mých dvou nejoblíbenějších herců. Výborný blázen, který všem vytírá zrak svou přímostí. Do toho Mendesova režie s nezbytným silným pianem. Film hustý, doslova...

Škola základ života (1938)

Klasika. A také film, kde díky obrýlenému Krhounkovi patrně vznikla hláška: "Sundej brejle!"

Prázdniny (2006)

V pohodě. Jednou za čas to neuškodí. Ale rozhodně NE v dabingu. Nevím kdo rozhoduje o tom jak a co se bude dabovat, ale nesnáším, když Jack Black vyluzuje ty svoje skvělý tóny a někdo to zkouší převést mermomocí do češtiny. Totéž jako Diaz, jak zpívá Killers v češtině. To je strašnej paskvil. No a Kate Winslet zpívaje "skudlydu" to jen podtrhuje.

Podraz (1973)

...a čtyři kluci!

Megažralok vs. obří chobotnice (2009) odpad!

Co čekat od filmu s takovýmto paskvilním názvem? Rozhodně doporučuji vidět, co vše lze a za co se dají utratit peníze, u dialogů a zápletky si skoro ukroutíte hlavu a nechápavý výraz ála otevřená pusa a oči vás neopustí ani hodinu po závěrečném finále, kdy ani vlastně nevíte, proč obě příšery zemřely. Já si myslím, že si to tvůrci štelovali na dvojku, ale poté, co zjistili, jaký shit stvořili, se do toho nepustili. Škoda, chtěl bych vidět, jak by trumfli famózní výskok žraloka, který v letu rozkousne boeing jako když psovi hodíte frisbee. Jak by překonali zápletku, kdy chtějí žraloka většího než Golden Gate dostat do zátoky menší než Golden Gate. Jak by se dále vyvíjel vztah hlavní hrdinky a Japončíka, naprosto účelově rozjetý - viz dialog po vášnivém sexu v laboratoři o tom, jak kdo voní, zabitý rozlousknutím ořechu jak se zbavit příšer zvoláním: "Feromony!" Autorům možná šlo o rozvíření diskuze a o to stvořit kultovní film, ve kterém je všechno špatně. Nicméně já tento zážitek splachuju do odpadu. DVD, které jsem zdědil po strýci dávám kolovat budoucím generacím.

The Chemical Brothers: Don’t Think (2011)

v radotínském kině se sledování této parády změnilo v nefalšovanou house party a ti, kteří seděli, se dali spočítat na prstech jedné ruky. velkou euforii a absolutní hodnocení umocnil fakt, že jsem totéž vystoupení viděl živě o rok dříve na Openair festivalu, kde jsem za celou dobu nezavřel pusu a jen užasle koukal.

Nádherná Zelená (1996)

Film nijak mě neuchvátil, ale ani nezklamal a místy pobavil. Dialog o rťěnce výborný. Spíše oddychovka, za kterou jsem hlubší smysl nehledal, ikdyž to tak asi bylo zamýšleno. Líbilo se mi, jakým způsobem si volali.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Když jsem film cca před 9 lety poprvé viděl v Aeru, během prvních 20ti minut polovina lidí odešla a já koukal na film jako na zjevení, na něco jakoby zakázaného a bořícího všechna tabu. S odstupem času jsem si film letos zakoupil a podíval se na něj znovu a jen nechápavě kroutil hlavou nad tím, co se v něm děje. Všechny scény mi najednou připadají zbytečné, bezdůvodně tažené za vlasy, za každou cenu znázornit něco opravdu eklhaftovního, nechutný zážitek. Asi stárnu...

Všichni dobří rodáci (1968)

Dlouho jsem měl za svůj nejlepší český film něco zcela odlišného. Časem jsem dospěl k tomuto šperku české kinematografie, který zatím mému žebříčku vévodí. Klidná doba po válce se mění v hrůzu a bude ještě hůř. Excelentní herecké výkony, film je samý superlativ. "Podepíšu, až podepíše František!" A František alias Radoslav Brzobohatý je mým hrdinou. A když hlas pana Růžka nakonec prohlásí "Sbohem, všichni moji dobří rodáci, a kdybychom se více neviděli, vyplň se osude" mám husí kůži, v krku knedlík a horko se mi nalije do hlavy. Jen málo filmů tohle dokáže.

Tahle země není pro starý (2007)

Call it...na benzince je tak husto, že kdyby spadl špendlík, spadli byste ze židle leknutím. Tady jsem pochopil význam sousloví "Atmosféra by se dala krájet". Jen jedna z několika fantastických scén tohoto špičkového filmu, který Vás nenechá ani chvíli v klidu. Patři mezi top od Coenů. Že se do toho Llewelyn pouštěl, ale co bychom dělali na jeho místě... Herecký výkon Bardema bere dech. CALL IT!