Americký sniper (2014)

u Clinta jsem zvýklý na střelbu s větším kalibrem

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

tomu říkám neuvěřitelný příběh, i proto, že jsem tomu až do koncertu v JAR fakt nevěřil, tento dokument jen potvrzuje mé mínění, že jak už ve filmu, tak v hudbě je neustále co objevovat, COLD FACT!

Cesta na Měsíc (1902)

malý krok pro režiséra, obrovský skok pro kinematografii, touto cestou VŠECHNO začíná!

Hugo a jeho velký objev (2011)

velký objev, k pětce chybí hodně málo, už jenom za to, že po shlédnutí rozšiřuji obzory o průkopníky kinematografie a vracím se ke groteskám s Busterem Keatonem, Lupino Lanem, Chaplinem, Laurelem a Hardym, které mi pouštěl jako dítěti děda a zjišťuji, jak sakra Harold Lloyd natočil "Safety last", zaplať pánbůh za Youtube, zaplať pánbůh za filmy, jako je tento, které nutí dál hledat, objevovat a vzdělávat se

Po zániku Země (2013)

velké zklamání, dialogy jsou na úrovni autora základní školy, obzvlášť to jak Will vysvětluje, jakže se naučil "ghostovat", salut na konec mě dorazil

Lásky čas (2013)

pro mě jedno z největších filmových překvapení, krása

Zmizelá (2012)

Nenastalo žádné překvapení, mělo mě trknout už to, jak jí podivín navedl na dodávku zámečníka a ona zrovna tu samou dodávku potkala na druhý křižovatce, když se jí vydala hledat. Jo a jak to bylo, vrah si půjčil dodávku, kde našla účtenku z baumaxu, ale v tom baumaxu byl v červeným Chrysleru? Strašně jednoduchej děj, až si člověk myslí, že to snad ani tvůrci nemůžou myslet vážně. Naprostá ztráta času!

Walk the Line (2005)

We got married in a fever! Stejně jako já a moje žena. Phoenix a Witherspoon rules, výborný životopisný film, stejně jako Ray

Ray (2004)

právě jsem zjistil, že jsem tento skvost, který jsem už před lety zařadil mezi své topy, nehodnotil, takže 5 hvězd už tam visí a právem, božská hudba a žánr filmu, který mám rád (Walk the line, Doors, Cadillac records,...) Kdyby Jamie Foxx už neodehrál žádnou roli, tak touto se zapsal nesmazatelně mezi špičku svého řemesla