Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění (2005) (TV film) odpad!

Závěrečný film měli udělat z toho příběhu s Prezidentem (beztak celý zbytek poslední řady byl na nic). Tohle se nepovedlo ani trochu, o závěru ani nemluvě.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Životní role Chucka Norrise, a jeden z nejlepších akčních seriálů, který se dostal na naše obrazovky. Samozřejmě to ale platí o těch prvních sériích, zejména o začátku ještě se strýčkem Rayem, indiánskou mytologií ještě neutrženou ze řetězu (aspoň na hollywoodské poměry), a Norrisem na první pohled v životní formě. Bohužel ale postupně začala kvalita seriálu pomalu ale jistě upadat, začínaly se objevovat díly s víc a víc nadpřirozenými nesmysly (viz. díl s indiánským kouzelníkem), počet superpadouchů už byl trochu moc vysoký, a přicházely i první díly, které vypadají, jako by je točila nějaká neziskovka. Takřka do konce čtvrté (podle některých zdrojů páté) řady, konkrétně po poslední (a nejlepší) díl s LaRuem - definitivně nejlepším padouchem celého seriálu, to ještě relativně šlo. Pak se to ale definitivně utrhlo ze řetězu. Seriál pohltila fanatická křesťanská propaganda (viz. díl s dívkou, kterou vzkřísil Bůh) a promo Norrisovy karate školy, přišli noví parťáci Carlos a Trent, kteří nestáli za nic (a bůhvíproč s nima ještě vznikl několikadílný spin-off "Thunderovi synové"), z důvodu omezení násilí se nejčastějším způsobem vraždy stal kultovní "Neck snap", superpadouchů bylo tolik, že se člověk diví, jaktože ještě planetu Zemi úplně nezničili (samozřejmě díky Walkerovi a spol.), a i na Norrisovi je vidět, že už v té životní formě není (byť i dnes je na tom víc než dobře, a rozhodně bych se s ním nechtěl prát). Poslední dvě série na začátku trochu zvedly úroveň náhradou dvou nových parťáků za jiné a lepší, ale zachránit seriál už nešlo. V úplně poslední sérii navíc seriál opustil i představitel C.D.ho, a jeho postavu nechali rovnou umřít. I přes výjimku v podobě příběhu s "Prezidentem" Ironsidem, (který by bylo lepší natočit jako závěrečný film - místo toho bohužel vznikla o čtyři roky později katastrofa "Falešné obvinění") už nebylo na co koukat, pokud nechceme masochisticky sledovat šílenosti typu brečící sochy. Sečteno podtrženo, seriál během víc než osmi let doputoval od pěti hvězdiček až k odpadu, a nezachránily ho ani nadpozemské schopnosti Chucka Norrise. Celkové hodnocení bych ale viděl buď na tři, nebo čtyři hvězdičky, a protože mám seriál rád, zaokrouhlím výš.

Alf (1986) (seriál)

Nejlepší mimozemšťan, co k nám kdy zavítal. Všema deseti bych jednoho takovýho bral doma (jen bych nechtěl být v té rodině na místě Willyho :D). Obzvlášť v případě, že by taky mluvil hlasem Oty Jiráka. Ovšem s pozdějšími sériemi šla kvalita rychle dolů, v posledních dílech už je na hercích znát, že toho mají plné zuby, spousta dílů byla až moc vážná, až depresivní, a poslední díl to dorazil - bylo by rozhodně lepší, kdyby ho radši vůbec nenatočili. Hodnotím tedy hlavně tu lepší první půlku.

5xP (1983) (pořad)

Tato hitparáda měla podle toho, co jsem o ní dosud zjistil (pamětník nejsem), docela složitá a divná pravidla. Po 10 písních v úplně prvním kole následovaly v každém dalším kole dvě nové (jednu vybírali diváci, druhou "odborníci"), a na konci každého kola tři vítězné. Každá píseň se mohla umístit v první trojce maximálně třikrát, po třetím vítězství automaticky vypadla. Ovšem i písně na 4. až 10. místě (možná dokonce 12. či 13. místě) postupovaly dál, a mohly postupovat klidně i celý další rok. Prostor mezi novinkami a vyhlášením vítězů přechozího kola vyplňovaly reportáže z aktuálních kulturních akcí, rozhovory, názory kritiků, aj. Jednou z nejzáhadnějších částí 5xP jsou ovšem samotné videoklipy, u nichž se téměř ve všech případech liší jejich podoba bez titulku, a jejich finální podoba s titulkem, popř. i logem pořadu. V některých případech to vypadá téměř, jako kdyby šlo o dva různé klipy. I při přihlédnutí k možnosti nějaké cenzury je ten počet velmi vysoký. Koneckonců k tomuto jevu sice docházelo i v Hitšarádě a Trianglu, ale v mnohem menším počtu. Tvůrci nejspíše dodělávali klipy do definitivní podoby teprve až po opatření titulkem s názvem písně a interpreta. Hitparáda 5xP byla v letech 1983 až 85 vysílána v rámci Pionýrské vlaštovky, a v letech 1986 a 87 v rámci TKM. S koncem roku 1987 její vysílání bohužel skončilo. V roce 1989 přišla na svět její reinkarnace, nazvaná "5 z Opusu" (zabývající se tedy už jen tituly tohoto vydavatelství, zatímco v 5xP byly i české písně), ta již ale takové popularity nedosáhla, a skončila s převratem.

Sagvan Tofi: Dávej, ber (1988) (hudební videoklip)

Režie: Jaroslav Soukup. Nejlepší československý videoklip osmdesátých let. A píseň nesmrtelný megahit.

Babovřesky (2013)

Osobně tomu negativnímu hodnocení nerozumím. Film rozhodně není žádná bomba (návrat do Hoštic se teda rozhodně nekonal), ale vyloženě špatný není. Jeho hlavní problém je až přílišná délka. Klidně by stačilo o půl hodiny míň, a věcí na vystřihnutí by se našlo dost. A taky mi zákoutí Babovřesk přišla až příliš vyumělkovaná, na rozdíl od Hoštic. Ale blbost to v žádném případě není (rozhodně je podstatně lepší, než třetí Kameňák). Ano, za normálnějších okolností bych se sám divil takové návštěvnosti, ale v situaci, kdy jediná konkurence jsou americké fantasmagorie stojící a padající na počítačových efektech (a v poslední době taky na gender a multikulti zvrácenostech), pubertální sexuální fekální komedie rovněž Made in USA, české kavárenské rádobykomedie, a další nesmysly na téma "komunisti a estébáci", tak není divu, že Babovřesky lámou rekordy návštěvnosti. Často mi připadá, že tyhle stránky si až moc hrajou na co nejintelektuálnější, a cokoliv, co má za účel jen pobavit, je kýčovitý, blbý, pitomý, atd. To je samozřejmě nesmysl, a často je to naopak. Zrovna pokud jde právě o ten rok 2013, tak naprosto nechápu, jak může mít taková vylhaná srágora, jako Hořící keř, vyšší hodnocení, než Babovřesky (a to samé platí o Českém lvu - Babovřesky by si ho rozhodně zasloužily víc, samozřejmě ale v případě cen pražské kavárny by bylo naivní něco takového čekat). Samozřejmě v tomhle případě už nejde jen o "vysokou vs. nízkou kulturu", ale rovnou o fanatický Antitroškismus. Přičemž Zdeněk Troška dokáže to, co mu může většina jiných režisérů závidět - dokáže na svoje filmy do kina přitáhnout statisíce lidí, a kromě toho dokáže dokonale skloubit všechny neherce s herci tak, že nepoznáte rozdíl mezi těmi, kdo hrají a těmi, kdo jsou sami sebou (jediný další, kdo to dokázal, byla Věra Chytilová - viz. Dědictví). Už jen to je důkaz, že ten člověk má talent, a že mluvit o něm jako o nejhorším českém režisérovi může jenom naprostý pitomec.

Iveta Bartošová: Víš, lásko (1987) (hudební videoklip)

Rozhodně jeden z nejlepších Ivetiných videoklipů, a samozřejmě i písní. Klip je, pravda, docela "surrealistický", či jak ho nazvat, ale to je koneckonců i text písně. Jediné, co mi vadí, je, že klip nebyl natočen na původní SP verzi písně.

Iveta Bartošová: Tichá píseň (1987) (hudební videoklip)

Iveta zpívá na louce a v lese. Jiný klip tahle krásná píseň ani nepotřebuje. Jediná škoda je, že v době natáčení ještě nebyla hotová definitivní verze, takže použili nějaký demosnímek.

Iveta Bartošová: Hej, pane diskžokej (1986) (hudební videoklip)

Klip, pravda, nějakou pestrostí lokací nevyniká, ale proč by to potřeboval, když jde o písničku o diskotéce? A samotná píseň je samozřejmě velký hit.