Iveta Bartošová a Karel Gott: Nesmí se stát (1989) (hudební videoklip)

V tomto případě nejde o žádný regulérní klip, ale o amatérský (byť dobře udělaný) sestřih z YouTube. Takže toto téma tu správně nemá co dělat, a z toho důvodu přirozeně nehodnotím. Píseň samotná je rozhodně dobrá, byť nejde o žádný větší hit.

Iveta Bartošová a Petr Sepéši: Málo si mě všímáš (1985) (hudební videoklip)

Jeden z těch lepších klipů rané klipové tvorby hitparády Triangel. A píseň pořádný kvapík, na tvorbu Petra a Ivety celkem neobvyklý - i ty rychlejší písně většinou neměly tak "nadupané" aranžmá.

Iveta Bartošová: P. S. (1990) (hudební videoklip)

Celkem dobrý klip, jen ho trochu sráží ta studiová část, kdyby se natočil v exteriérech před Palácem kultury celý, bylo by to lepší. A jeden detail na závěr - klip vznikl až v roce 1990 pro druhé kolo tehdy fungl nové Hitparády.

Iveta Bartošová: Když láska schází (1988) (hudební videoklip)

Snad nejlepší Ivetin klip vůbec. To animované pozadí a efekty, to je přesně ten typ klipů, jaký mám nejradši. Někdo může namítnout, že se tvůrci patrně inspirovali v západním pořadu Musikladen Eurotops, ale proč ne? Naprosto na jedničku. Jen jsem dodnes nepochopil ten Ivetin extravagantní účes :D

Týden s prezidentem (2017) (pořad)

Nápad rozhodně zajímavý. Vždyť už v 90. letech přišla Nova s podobným pořadem - "Otázky pro premiéra", kde snad ještě častěji než jednou týdně zpovídali Václava Klause, a tehdy zdaleka nebylo tolik řevu. Jestli ten pořad někdo posílá do odpadu jen proto, že nesnáší Zemana a nevolil ho, tak je vůl. Ale při vší úctě k Soukupovi bych taky nechal moderování na někom jiném, třeba na sličné Alex.

Kauzy Jaromíra Soukupa (2017) (pořad)

Za to, že se konečně někdo nebojí říct na plný koule, jaký je bordel v ČT (a hlavně ať mi nikdo netvrdí, že je seriózní, vyvážená, objektivní, nestranná, a útoky na ni jsou útoky na svobodu slova, nebo se pěkně naštvu!), a co za sviňárny tady provádí Bakala a spol., za to prostě ty 3 hvězdičky dát musím. Ale samozřejmě, že by to chtělo lepšího moderátora. Soukup bohužel ty svoje schopnosti přeceňuje. Koneckonců i Železný se vyjadřoval na různá témata jen v jednom pořadu, publicistiku a talk show nechal jiným.

Rychlá rota - Rychlá Rota zasahuje část 5. (1989) (epizoda)

Finále úvodního příběhu je trošku slabší. Místo toho, aby děj vygradoval do nervydrásajícího napínáku, jako v případě Kačerů nebo Letohrátek, tak je zde docela legrační vyvrcholení v podobě "Velké želé loupeže". Ale za nejedno zkouknutí a čtyři hvězdičky to rozhodně stojí.

Rychlá rota - Rychlá Rota zasahuje část 1. (1989) (epizoda)

Úvod seriálu samozřejmě nemůže být jinak, než za plný počet. Co ale nepochopím, je způsob, jakým se u Disneyho dělá oficiální pořadí. Jen kvůli tomu, že v rozkouskované podobě šly poprvé na začátku druhé sezóny (v roce 1988 šlo v předpremiéře "To the rescue" v podobě uceleného pilotního filmu), se prvních pět dílů vysílá na začátku druhé série, kde správně nemají co dělat. A učiněná hrůza je dabing - ČST ani Železného Nova bůhvíproč úvodních pět dílů nezakoupila, takže jediný dabing vznikl až v roce 2004, a ten se v podstatě nedá poslouchat.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Kačeřím příběhům se hlodavčí pětka v čele s Chipem a Dalem nevyrovnala (koneckonců těm se nevyrovná nic), ale i tak jde o jednu z nejlepších animovaných Disneyovek, která neomrzí. A velká škoda, že nevzniklo víc dílů P.S: Taky se přidávám k těm, kdo dodnes milují Gedžitku :D

Tele Tele (2000) (pořad)

Nic lepšího TV Nova nikdy nevytvořila (a že tam v Železného době vzniklo hodně dobrých pořadů, byť zdejší komentáře často tvrdí opak). Kam se hrabe nějaká kavárenská Česká soda. Byť je pravda, že na vrcholu se TELE TELE drželo jen do přelomu let 2002 a 03, pak to s ním šlo rychle z kopce, a v posledních letech už vařilo z vody. Náhrada Cardy Kikinčukem byl poslední hřebík do rakve.