Akta X - Duane Barry (1994) (epizoda)

Drtivá většina epizody je jen další samostatný díl o mimozemšťanech, jaký byl nejeden i v první řadě (př. Informační kanál). Koneckonců původně mělo jít jen o další samostatně stojící díl o jedné údajné oběti mimozemšťanů, kde se nakonec zase nic nevyřeší. Tento díl aspoň zachraňoval dobrý scénář a akce. Ovšem pak přijde ten závěr, který celou zápletku teprve rozjede.

Akta X - Nespavost (1994) (epizoda)

Bohužel musím souhlasit s těmi, kdo říkají, že po víc než dobrém začátku to postupně uvadá. Ale zčásti to vynahrazuje příchod nové postavy, a nezvratné zjištění, že nás zanedlouho čeká "nářez".

Akta X - Krev (1994) (epizoda)

Na můj vkus je ta koncentrovaná dávka paranoie až příliš. P.S: Stejně si myslím, že za tím vraždícím experimentem stál opět náš Kuřáček :D

Akta X - Hostitel (1994) (epizoda)

Podle mě vůbec nejlepší díl celé druhé série. Mutant z kanálu (tentokrát ne bojovná želva, ale červíček), jehož způsob rozmnožování není nepodobný Vetřelci, patří právem po bok nejlepších zrůd a zrůdiček seriálu jako Tooms, červíčci, obě malé Evy, lidožravé světlušky, a nejeden další exemplář z pozdějších dílů. Jako v případě Toomsova návratu i zde je cítit nevyvětratelný mytologický zápach, koneckonců jinak to ani být nemůže, a do vyvrcholení o pár dílů později ani nebude.

Akta X - Zelení mužíčkové (1994) (epizoda)

Díl (jak jinak) navazuje na závěr předchozího, ovšem s tou konspirací a paranoiou už to přehání tak, až spíš nudí. Ovšem zpracování únosu Mulderovy sestry je po stránce hereckých výkonů i efektů na jedničku.

Akta X - Série 2 (1994) (série)

Tady se už mytologie rozjíždí na plné obrátky, a hned ve třetině máme šílený a velmi napínavý zvrat, během nějž pořádně zvalchují (ještě hodně slabý slovo) jednoho z hlavních hrdinů. Tím se ovšem ta výše zmíněná mytologie definitivně utrhla ze řetězu, a byť v krátkodobém horizontu ze seriálu udělala ještě větší bombu, tak jej postupně začala ničit.

Akta X - Tooms (1994) (epizoda)

Nejlepší monstrum v historii Akt X se vrací, a rozjíždí stejně kvalitní a napínavou podívanou, jako prvně. K tomu jako bonbónek nevyvětratelný mytologický odér.

Písničky z obrazovky (1976) (pořad)

Nejsem si jist, zda se zde skutečně jedná o jeden pořad ve dvou inkarnacích, nebo o dva různé pořady náhodou se stejným názvem. První inkarnace se vysílala v letech 1976 a 77 (možná 78), a všechny písně v ní šly ve formě studiových klipů, v některých případech s efektně udělaným pozadím. Pak skončila (a je to škoda, takové studiové klipy, některé s animací trochu ve stylu Musikladen, by se hodily i na nejednu píseň z první poloviny 80. let). Druhá inkarnace přišla na podzim 1986, a jediné, co pro ni vznikalo, byly moderátorské vstupy. Všechny klipy a vystoupení byly převzaté z jiných pořadů. V různých dílech chodily i staré písně z 60. a začátku 70. let, v jiných se vysílaly úplně okrajové žánry. Ale většina dílů se samozřejmě zabývala soudobou popovou a rockovou tvorbou. Vzhledem k tomu, že nejeden zajímavý klip šel jen jednou - dvakrát v rámci svého pořadu, to byl rozhodně dobrý nápad. Tato inkarnace nakonec přežila i převrat a osmdesátá léta, ale už jen sotva o rok.