Kobra 11 - Rudé růže, černá smrt (1996) (epizoda)

Díl začíná docela nevinně, ale od chvíle, kdy se na scéně objeví nebezpečný vyděrač, jde do tuhého. Postupně stoupá napětí, a nakonec vše vrcholí něčím, co jsem nikdy předtím nezažil - smrtí jednoho z hlavních hrdinů hned ve druhém díle! A nejedná se o žádnou velkolepou scénu podbarvenou tklivou hudbou jak z Pána prstenů (viz. pozdější díly), naopak je to podané docela realisticky - a o to líp to vypadá, a o to víc nervydrásající ta celá scéna ve výsledku je (a to ještě dnes po letech). Jen škoda toho závěru, ten byl až moc rychlý a nekrvavý (uznávám, že jsem zmlsaný z amerických akčňáků, ale mnohem radši bych viděl, kdyby Frank toho zmetka v přestřelce odprásk jako psa, než aby ho jen sebral). I tak je ten díl neoddiskutovatelným vrcholem první série, a jedním z vůbec nejlepších dílů celého seriálu.

Kobra 11 - Bomby na 92. kilometru (1996) (epizoda)

Je poznat, že pilot byl natáčen jako béčkový televizní film, od něhož si nikdo moc nesliboval, a zejména ne pokračování v podobě seriálu. Takže se ani nejde divit, že je poněkud slabší. Ale i tak to docela jde.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Nápad bez debat stál za to, a je jedině dobře, že nezůstalo u jediného televizního filmu. Ale s postupem času se z toho seriálu začala stávat pěkná šílenost. Policajti přežijou i kousky, který by je v první sérii ani nenapadlo zkusit (zejména trpaslík z Turecka), obyčejné "zloděje aut, vrahy a vyděrače" nahradili superpadouši jak vystřižení z amerických konspiračních velkofilmů, tvůrci často opakujou už dřív použité zápletky, a v posledních několika letech se objevujou i díly, které vyloženě kašlou na kontinuitu a první díly. A to ani nemluvím o pokusu tvůrců trumfnout návrat Bobbyho v Dallasu. Samozřejmě spousta dílů z druhé poloviny 90. let a prvních let kolem roku 2000 je výborná. Ale s (prvním) odchodem kolegy Toma to měli radši zapíchnout.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Jedna z mých dětských lásek, byť na Želvy Ninja nebo Kačery samozřejmě nemá. Že to není žádné umělecké veledílo, je jasné, ale nevím o tom, že by to tvůrci někdy tvrdili. Kvalita jednotlivých dílů je rozdílná, jsou díly za 5 hvězdiček (v čele suverénně stojí pětidílný úvod zeleného strážce), i naprostý odpad (př. vánoční díl, Maskovaný jezdec, celá mimozemská minisérie). A je bez diskuze, že po definitivním odchodu zeleného strážce do výslužby šla úroveň seriálu víc a víc dolů, na což tvůrci kašlali, jelikož je zajímal jen zisk (a bohužel na to kašlou dodnes, přičemž po definitivním konci i posledního z původních strážců je to už odpad odpadů od A do Z). Přes to vše té megavýborné megablbosti nemůžu dát jiné hodnocení, než plný počet. "Morfujeme!"

Columbo - Columbo na univerzitě (1990) (epizoda)

Při vší úctě ke starším dílům (a že jsou výborné, o tom nejde pochybovat), tohle je nejlepší díl Columba. Vrazi zde spáchali opravdu takřka dokonalý zločin. Jenže hned vzápětí udělali velkou chybu - podcenili Columba. Motali se kolem něj, dělali, že mu chtějí pomoct, dávali mu falešné stopy a dělali si z něj srandu. To neměli dělat, protože náš poručík rychle poznal, odkud vítr vane. Pravda, nebýt zásahu paní štěstěny, moc by mu to nepomohlo. Ale pak už stačilo jen narafičit klasickou Columbovskou past. "Jen se smějte, chlapečci."

Columbo - Planý poplach (1990) (epizoda)

Výborný díl s hodně netradiční zápletkou, navíc plný humorných momentů. Rozhodně jeden z nejlepších novějších dílů, který se plně vyrovná těm starším. Jediné, co se tvůrcům vůbec nepovedlo, je samotná vražda.

Akta X - Domov (1996) (epizoda)

Někdy ani není potřeba hnát se za létajícími talíři či hibernujícími mutanty. Někdy stačí jen zajet si na venkov, zabydlet se poblíž rodinky, která si na vše včetně plození dětí vystačí sama, a je vystaráno.

Akta X - Bažina (1996) (epizoda)

Povedený horor, nakonec s naprosto přirozeným vyústěním. Byť v úplném závěru se přece jen toho nadpřirozena dočkáme, ale to by snad ani nemohly být Akta X.

Akta X - Průbojný (1996) (epizoda)

Podle mě vůbec nejlepší epizoda třetí série. Výborná od začátku až do nervydrásajícího závěru. A Modell se právem přidal k nejslavnějším monstrům Akt X. Ale na pokračování jeho příběhu se radši měli vykašlat.

Akta X - Piper Maru (1996) (epizoda)

Mytologie je čím dál šílenější a fantasmagoričtější. S černým olejem už to tvůrci vážně přehnali. Aspoň částečně to vyrovnává zápletka se Skinnerem a Scullyová vyřizující si účty.