Věc: Počátek (2011)

Rozhodně jde o lepší film, než jsem čekal. Pokusit se o něco takového po roce 2000 je vždy pokus o sebevraždu, ale zde to dopadlo nadmíru dobře. Samozřejmě, že je to v základě jednička přes kopírák (plus pár odkazů na ještě kultovnějšího Vetřelce) a svému předchůdci se nerovná, ale kéž by všechny ty prequely, sequely, remaky, restarty a podobné pitomosti z posledních let měly aspoň takovou úroveň. Škoda hlavně některých nedotažených nebo přehnaných věcí. Narozdíl od jedničky mi ani nejde do hlavy, jak mohl být vůbec někdo kromě toho prvního infikován. A finále s tím talířem bylo taky až příliš moc, zvlášť vzhledem k jedničce. Stejně tak CGI efekty nemají nejmenší šanci být stejně realistické a děsivé, jako všechny ty ručně dělané v jedničce. A asi největší škoda je, že film nevznikl o pěkných pár let dřív, jelikož takto je i on sám infikován, pro změnu čistě pozemským virem politické korektnosti a genderismu, takže tam samozřejmě musí být dvě holky a černoch, byť v jedničce po nich není na žádné fotce a videozáznamu ani stopa. Nebýt toho všeho, tak by vznikl stejně kvalitní film, jako první Věc. Takhle bohužel jen za 3.

Milda (2017)

Rozhodně jde o velice zajímavý dokument. Jen bych na místě tvůrců nechal mluvit jen Jakeše (podobně jako v dokumentu o Kajínkovi), ty často opravdu trapné otázky moderátora jsou zbytečné. A naprosto nechápu, co měla znamenat ta zásunovka nakonec.

Esmeralda (1997) (seriál)

V době premiéry a prvních letech po ní bych naši milovanou zelenou mexickou obdobu Stevie Wondera hodil nemilosrdně do odpadu. Dneska ale tu jednu hvězdičku z nostalgie dám. Nemluvě o tom, že i u nás po několika málo letech začly vznikat ještě mnohem větší obludnosti.

Kassandra (1993) (seriál)

Samozřejmě, že je to v základě šíleně natahovaná volovina, ale za něco prostě těch pár hvězdiček dát musím. 1) Za ústřední píseň, ta je opravdu pěkná, 2) za samotnou Kassandru, snad největší kočku všech telenovel, a 3) za zápletku s dvojčaty a tím pádem taky za Ignacia - nejlepší postavu celýho seriálu - kdyby mu dali víc prostoru, mohli mít druhýho Džejára :D Dal bych ty hvězdičky dvě, ale když vidím, že celkové hodnocení je horší, než u mnohem větších (a často bohužel nekonečných) srágor, nemůžu jinak a dávám ještě o jednu víc.

Štiky (2018) (pořad) odpad!

Vražda by neměla být trestná vždycky. Měly by být výjimky. Jako třeba tyhle dvě kur*y, a každej, kdo je popularizuje.

Kobra 11 - Pekelná jízda na dálnici A4 (1999) (epizoda)

S násilným odchodem kolegy Andrého sice to nejlepší z nejlepšího skončilo, to ale nic nemění na tom, že tento dvojdíl patří k tomu nejlepšímu ze seriálu. Zápletka je sice pořádně nafouknutá na americký způsob, ale kdo by proboha čekal něco jiného? P.S: Stát se to na D1, stačí počkat na první jízdu do kopce, a je po problému :D

My z Kačerova - Lupiči bájné harfy (1987) (epizoda)

"To je leež, leež, leež!" Jedna z nejkultovnějších hlášek mého dětství. A tu harfičku bych bral hned (ovšem bez Minotaura :D).

Kačeří příběhy (2017) (seriál)

Rozhodně jde o jednu z nejlepších věcí (ne - li nejlepší), co u Disneyho udělali po roce 2000. Ale samozřejmě s původními a nepřekonatelnými Kačeřími příběhy ze zlatých osmdesátých let se to nedá sronávat ani vteřinu. Nejvíc pokulhává animace - bohužel podléhá dobovému trendu, a oproti původní propracované a velmi realistické působí jako nějaká parodie (proč se Disneyho animátoři v posledních letech inspirujou zrovna věcma jako Griffinovi nebo South Park, to nechápu). Příběhy většiny dílů jako by si braly inspiraci spíš z (až na čestné výjimky jako Zlatá husa) podstatně horší druhé série původního seriálu, než z dechberoucí první, a mnohem víc se snaží jít po vtipných scénkách a hláškách. Pokusy o remake některých dílů původního seriálu těžko dopadnou líp. Že si některé postavy udělají podle sebe, se dalo čekat, ale v nejednom případě to sakra přehnali - viz. synovci, kteří jsou tak lehkomyslní a pitomí, že by se v původním seriálu nedožili konce druhého dílu (zejména Dulíka by tam oplakávali na sto procent). Plus oproti původní verzi je, že se tvrůci rozhodli píchnout do vosího hnízda a (po)odhalit osud některých záhadných postav (máma synovců), škoda, že k tomu nedošlo v původním seriálu. Ale bojím se, že i toto zůstane ve stínu vtípků a hlášek, na kterých nová verze stojí a padá. A dabing sice rozhodně dopadl podstatně líp, než ta hrůza, kterou si dovolili nahradit nepřekonatelný původní dabing původního seriálu, ale taky to není úplně ono. Zejména hlasy synovců zní až moc podobně a nevýrazně, a hlasů vedlejších postav taky není zrovna moc (Máti Rafanku a Skrblíkovu sekretářku určitě nemá mluvit jedna herečka). Na druhou stranu ale zachoval co nejvíc jmen a názvů z původního dabingu původních Kačerů, což je samozřejmě velké plus. Původně jsem to viděl někde na půl cesty mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale pozdější díly dokázaly, že ty čtyři hvězdy si to bez debat zaslouží. P.S: Opravdu jsem měl chuť zvednout hodnocení ještě o hvězdičku víc, ale poté, co přišla třetí série, která z toho udělala soap-operu (zejména ve finále) a do které začli ve snaze podkuřovat trockistické lobby dávat odporné zvrácenosti které v seriálech pro děti nemají co dělat (viz. ta holka, která má dva táty teplouše), zůstávám u těch čtyřech, a to jen kvůli dřívějším dílům.

Týden podle Jaromíra Soukupa (2018) (pořad) odpad!

Sorry, Jardo, ale tohle se ti fakt totálně nepovedlo. Rozhovory s prezidentem, moderování politických keců (tam koneckonců nejseš o nic horší ani sebestřednější, než Václav Moravec), nebo publicistika s odřenýma ušima budiž. Ale na satiru chlapče naprosto nemáš. Jestli chceš satirické komentování událostí uplynulého týdne, švihni se přes kapsu a zaplať Bubílkové, aby se vrátila. Jestli chceš vlastní obdobu Střepin nebo 168 hodin, tak si na to taky radši najdi někoho jinýho. A jinak už vážně doporučuju zařadit zpátečku s dalšími a dalšími one man show. O "Zpívánky s Jaromírem Soukupem", "Intim Night s Jaromírem Soukupem", ani o "Vařečku Jaromíra Soukupa" opravdu nestojíme.