• Thriller

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

(pozor menší spoiler) Slabota... Bohužel hodně béčkovej až céčkovej film. Kdyby do toho aspoň dali nějakou rozumnou míru reálnosti, ale že tam babku brutálně rozseka motorovkou a ta se pak v klidu zvedne a napali ho brokovnici, wtf!? Navíc všechno až moc snadno předvídatelny... Za zmínku stojí skvělá scéna uvnitř párty busu a závěrečná scéna před závěrečnými titulky no a za relativně pěkně udělané akční scény... (4/10)

Nikdo (2021)

Hodně povedená akční oddechovka... Taťulda co se už léta utápí v stereotypu si jednoho večera spraví chuť, když v busu dá na budku pár ruským šmejdům, ovšem jeden z nich je přízeň hlavního šéfa ruský "mafie" a plánovaná odplata na sebe nenechá dlouho čekat. Spousta krve, spousta akce s nádechem komedie a fajnová režie dělá z filmu skvělou podívanou! Takový Jack Wick na trochu jiný způsob 😊 (8/10)

Matrix Resurrections (2021)

Comeback kultovní série se vrací v hezkým grafickým kabátě, bohužel scénář a všechno to kolem je dost zamotaný a pro většinu lidí bude těžký se v tom orientovat... Zasazení do původní trilogie, vzpomínek a odkazů na předchozí sérii je tam dost, nostalgie je na každém druhém rohu, ale tak nějak chybí nějaké překvapení, něco čím by udělali tenhle film trochu víc pompézním. Pro fanoušky Matrixu to může být docela fajn, pokud v tom člověk nebude hledat nic moc víc navíc... (6/10)

Spider-Man: Bez domova (2021)

Tak tohle se hodně povedlo! Luxusní třetí díl ve kterém se na jednom place střetnou nejen všichni Spider Mani, ale i jejich záporáci kteří každý jeden vedle druhého dostanou prostor a nejsou zde jen do počtu (velké plus za původní herecké obsazení všech postav). Dále skvělý Doctor Strange, který zde hraje opravdu velkou a zásadní roli (včetně té potitulkové scéně na samotném konci). Vše to do sebe skvěle zapadlo jak puzzle. Veškeré scény a dialogy perfektně promyšlené i s odkazy na předchozí díly... Emotivní a skvěle natočený film který je minimálně na úrovni Avengers Endgame (za mě možná i o poznání lepší). Po dlouhé době jednoznačných (10/10)!

Halloween zabíjí (2021)

Velký zklamání! Až na tu brutalitu a docela pěkně natočený vraždy je to samej odpad. Příběh na bodu mrazu, herecký výkony obětí by zahrál na starý kolena líp snad i Bruce Willis a to je co říct! Žádný překvapení, žádnej zvrat, když už tak absolutně nepochopitelnej že člověk nad tím kroutí hlavou. (3/10)

Nadosmrti (2021)

Megan v hlavní roli oběti, na kterou vymyslí manžílek pěknou kulišárnu po tom, co si prožene kulku hlavou na opuštěném místě daleko od nejbližší civilizace. Taková klasika, která tu už byla nesčetněkrát a nic moc nového film nenabízí. Na Megan se sice docela pěkně kouká, role se ujala poměrně vkusně, ale abych měl po čase nějaký nutkání si třeba pustit film znovu mít asi nebudu... Jako taková jednohubka ale za shlédnutí rozhodně stojí! (6/10)

Sebevražedný oddíl (2021)

O stupínek lepší jak předchozí verze z roku 2016. Naprosto perfektní efekty + poměrně vkusný obsazení ač pro mě zo byla většina neznámých superhrdinů, tak film bavil a docela jsem se i nasmál. Vypadá to, že DC se probralo z kómatu a začíná Marvelu víc než konkurovat! Příjemná čtyřhvězdičková oddychovka. (7/10)

#Žiju (2020)

Pěkná, asijská zombie apokalypsa, která si jede v zajetych kolejích klasických zombie filmů o přežití. Na samotném konci jsem čekal, co se z toho vyklube a jak dopadnou hlavní postavy no a na úkor toho, jak to dopadlo jsem ještě jednu hvězdu ubral. (6/10)

Rychle a zběsile 9 (2021)

No ve 25.minute jsem to už musel vypnout, protože to co se tam stihlo za těch pětadvacet minut odehrát za šílenosti, tak se určitě nestihne ani v pokračování Strážců Galaxie. Asi se na to budu muset vožr.., abych měl někdy nervy na to, to shlidnout celý! Co je moc, to je moc... (2/10) zatím...

Dangal (2016)

Docela lituji toho, že jsem si film Dangal nechal tak dlouho na listině filmů, který chci shlídnout. Původně jsem moc nevěřil, že by mě indický film z bojového prostředí mohl takhle zaujmout. Ač má film dvě a půl hodiny, tak stopáž plynula rychle, film je hezky zpracovanej především z pohledu otce vůči dětem, ač někdy člověk přemýšlí, co všechno je člověk schopen udělat někdy až za hranicí etiky a na úkor vlastních dětí si třeba nutně vydobít to, co sám otec, rodič neměl možnost dokázat. (9/10)