Blade Runner 2049 (2017)

61% - dalo by se říci, že není zcela zřejmé kdo je hlavní postavou. Lovec replikant replikantu? Nebo samotný stvořitel? Celý děj se točí kolem hledání dítěte narozeného z replikanta. Ti co připravují armádu si uvědomili svou samostatnost. Je velmi obtížné pochopit podstatu děje. Buď je situován pro velmi náročného diváka a nebo pro někoho kdo se vyžívá v trápení sama sebe. Je to v poslední době moderní pojetí vědecko fantastické tvorby. Tím se ale celý film stává nudným až otravný. Tím spíše, že se celý děj táhne téměř 3 hodiny. Kdo hledá akční situace, tak bude zklamaný. Film je spíše pro diváka, který se snaží rozluštit k čemu se nakonec dospěje. Celkově není možné dílo kvůli mnohým nedostatkum odsoudit. Rozhodně ale to nějak zvlášť uchvacujicí není v obrovském množství nabídky filmové tvorby. Takže pokud si někdo chce prožít pěkný zážitek, tak ať zvolí jiný film s vědecko fantastickou tématikou. Tohle je spíše na dobrou noc, když nemůžete dlouho usnout.

Hellboy (2004)

75% - film je bez pochyb zajímavý. Ovšem než hororové scény to je spíše vtipné. Ne opravdu si nemyslím, že by se z tohoto filmu někdo klepal strachy a nebo měl zlé sny. Je pravdou, že postavy z uvadeneho pekla jsou vypracovany odporně vzhledem. Avšak atmosféra je taková povzbudivá, protože předem víte, že hlavní postava uvedená v názvu filmu, vždy zvítězí, i když má velké soupeře. Váhal jsem dát 4 hvězdy, ale v celkovém měřítku na to film má. Nepoustejte si však film pokud se chcete bát. Tento film vám nic takové nepřinese. Spíše pompezni než hororový.

Všemocný (2011)

71% - film je vhodný spíše pro adolescenty. Proto také získal poměrně vysoké ohodnocení. Velmi triviální děj plynoucí ve fanfarónském stylu. Tak není divu, že osloví mnoho mladých. Zvláště ty co se domnívají, že droga je adrenalin, který v životě všechno vyřeší. Sci-fi je právě v tomto stylu. Rozhodně nedoporučuji generaci která již zná realitu života. V každém případě se musí zohlednit, že je tam možné skryté poučení, ale to by pak nemělo skončit tak, že droga nakonec zvítězí. A nebo to bere někdo jako lék? Kdybych ten film měl hodnotit jen podle svého dojmu, tak by asi ztěží získal 3 hvězdičky.

Kin: Smrtící zbraň (2018)

69% - nejedná se o klasické sci-fi. Nenajdete žádné mimozemské civilizace. Komu se však líbí nadčasová budoucnost lidstva vložena do současnosti, tak si rozhodně přijde na své. Několik akčních scén dodává filnu energii. Překvapilo mě, že film byl celkové hodnocený od uživatelů pod 60%. Je zde sice několik částí filmu kde by se dalo přidat. Jedná se především o vztahové scény. Tvrdost nevlastniho otce postrádajicí pochopitelnost. 60000 dolarů za ochranu ve vězení? A nakonec bratr z budoucnosti který ujišťoval čtrnáctiletého, že byl schován aby byl v bezpečí do rodiny kde byl nevlastní bratr s kriminální zkušeností. No a tak bych mohl pokračovat. Nicméně celkově byl film stravitelný a kdo nehledá absolutní špičku ve sci-fi, tak určitě nebude zklamaný.

Kolja (1996) odpad!

9% - velice mne mrzí to, že opět Zdeněk Svěrák sklouznul do až normalizačního filmu. Celkově je film poměrně divatelný a nemálo citově založených lidí nenechá bez slz v očích. Bohužel, ale tohle všechno bylo možné vidět ve filmech s politickou tématikou před rokem 1989. To naprosto celkový dojem z filmu naprosto kazí. Koho však těší vrtání do tehdejšího Sovětského svazu a do komunistů, přitom má rád citové scény s dítětem, tak je film šitý právě pro něj.

Ostrov (2005)

84% - Bez tří krátkých scén je film docela propracovaný. Prakticky od začátku až do konce je zřejmé, že se jedná o vědecko fantastický snímek. Nenechá diváka odpočinout a o to jde především. Exkluzivitu myšlenky filmu je ve veřejném tajemství, že člověk je ve své podstatě naprostý primitiv, který bez morálních zábran udělá všechno proto aby přežil. Ukazuje realitu světa, že ti nejbohatší bývají za jinak stejných podmínek klidně schopni zabít hned několik lidí, jen aby zachránili svůj život. A 3 zbytečné scény? Poznání lásky u klonů. No vlastně klasická postelova scéna. Obrácený příslušník, co měl odvrátit vyzrazeni útěku produktů a finální fáze, kdy mnoho klonů opouští své dřívější působiště.

Predátor: Evoluce (2018)

69% - Netuším co kdo od Predatora očekává, ale jedno je jisté, že vložka autistickeho chlapce je obecně velmi populární. Aniž jsem četl komentáře jiných uživatelů, tak přemýšlím co by se asi na tomto filmu nemohlo líbit. Nezdálo se mi, že by tam byla vyloženě nějaká velká slabina. Děj filmu má poměrně slušný spád a diváci co mají rádi sci-fi formou mimozemské civilizace se jistě nebudou nudit. Jedíně co by je mohlo rušit, je ten autisticky chlapec, který dokáže rozluštit cokoliv s čím si neví rady ani armáda vědců. Nicméně bych to nebral jako fatální minus. Celkově to do děje zapadá. Na své si pochopitelně přijdou i milovníci hororových scén. Od vzhledu predatoru a jejich psů až po masakrujicich scén plné červené i zelené krve. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout scénu, která mě opravdu rozesmála a to když se ptal šofér, jestli je vše v pořádku. Predátor vzal z podlahy ruku jednoho z vojáků, která měla v křečí palec nahoru a prostrcil ji k řidiči. 😂