7 životů (2017)

89% - už, už jsem měl opravdu tendenci dát 5 hvězd a 90 procent. Ale protože se především zaměřuji na děj, tak přece jen mi tam neseděly nějaké scény. Mimořádný nápad až mrazí, protože se docela podobá současnosti. Chvílemi jsem byl až paranoidní. Nerespektování direktivní autority je i v současnosti docela dobře sanováno. Pokud ale lidé přestanou mít vlastní rozum a úsudek, nechají se řídit, tak se to co je v tomto filmu zachyceno může reálně stát. Kvůli této myšlence hlavně je tento film velice zajímavý a poučný zároveň. Nečekejte žádné extra sci-fi do budoucna. Drtivá většina zařízení zachycená v tomto filmu je už v současnosti reálná. Je to teda opravdu sci-fi? Není to už skutečný scénář jak s lidmi naložit? Co takhle covid, který má regulovat příliš mnoho lidí na planetě zemi? Ach né, dost, už jsem zase paranoidní. :-D Nebo ne? Tak možná i takové myšleny vám tento snímek přivodí. Ale i když ne, tak pevně věřím, že nebudete zklamáni.

Vládci chaosu (2018)

51% - od začátku až zhruba do poloviny bych tento film doporučil lidem co miluji fekal. Vůbec se nedivím vysokému hodnocení. Neznám sice ani zmíněnou skupinku zvracenych z Norska, ale naplňují absolutní anarchii mládeže. Kdo může obdivovat tuto nevazanost. Nikdo určitě z řad lidi, co uznávají rodinu a společnost lidi. Prostě satanismus je skvělý a všichni jsou pozeri, kteří to neuznavaji. Druhá část filmu však jejich black metalová statečnost a hrdinství začíná mít smysl. Hlavní aktéři dostavaji strach z vězení. Kde je ten jejich elán? Takže proto jsem přece jen v tom něco viděl. Vyplatilo se dívat do konce, i když v první části nevím co by se dalo hodnotit více než hodnocení odpad a raději vyhrabat fekalie z kanalizace než koukat na takový hnus.

Šestý smysl (1999)

98% - Předem upozorňuji toho, kdo tento film neviděl a nechce vyzradit jeho děj, tak ať tento komentář určitě nečte. Musím podotknout, že tento film není horor. Alespoň ne v podání k vyvolání hrůzy či strachu diváka. Kdo se mylně domnívá, že pointa ve filmu je v tom, že jedna ze dvou hlavních postav je od samého počátku mrtvá a neví o tom, tak tomu skutečně není. Zhruba od poloviny filmu totiž vás film donutí přímo být přikován a už vás nepustí až do konce. V žádném případě nechci tvrdit, že první půlhodina je nudná, ale vesměs poměrně běžný děj, který by se dal očekávat. Ovšem od okamžiku vyzrazení tajemství malého kluka to začíná fakt být dost drsný. Když pominu první zásek, když vlastně malý kluk vysvětluje učiteli, že spravedlnost prvních soudů byla poněkud nakřivo, tak zrůdnost nejspíše nevlastní matky, která trávila dívku savem je vrchol. V celkovém stavu je děj velmi smutný. Nestydím se, že se mi vyhrnuli několikrát slzy do očí. Na samém konci, kdy psycholog zjistí, že je už dávno mrtvý, tak to nepokládám za nejdojemější okamžik. Nejdojemějším okamžikem bylo jak syn své matce vykládá o babičce. To jestli někoho nechá v klidu, když jí syn řekne odpověď, že je babička na svou dceru nesmírně hrdá, tak to už nechápu. Není v tom jedna pointa. Laskavě když se koukáte na takové filmy, tak opravdu se zájmem, jinak se nekoukejte vůbec. A proč ne 100 procent? Za prvé si nemyslím, že je to poslední film co jsem kdy viděl a budu hodnotit. Za druhé, přece jen jsem viděl drobné chybky. Jednou třeba, reakce otce otrávené dívky po shlédnutí videokazety. Buď byl v totálním šoku, ale to je divné, že vůbec promluvil a nebo nevím. Fakt v takové situaci bych tu ženskou uškrtil. No to je jedno. Ať si plácá každý co chce. Kdo ohodnotil tento film méně jak čtyřmi hvězdami, tak krutě nepochopil. Tak to je asi můj nejdelší komentář.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

62% - založeno na cestování v čase. Téma je vlastně prostě. Mířeno hlavně na mladší ročníky. Nájemní vrazi co dostanou bezcitně svou oběť za odměnu. Nemůžete příliš nad tím přemýšlet a nehledejte v tom nic více, než touhu po bohatství. Zachraňuje to pouze dobrý úmysl, který je souběžně s bezvýchodnou situací. Cyklické odkazy návratů do minulosti znovu, vedou k různým odhalením. Pro něžnou část populace je k vidění vztah matky s dítětem, které ji nepokladá za svou matku. Schopnost telekineze jak matky, tak i mnohonásobně větší u dítěte je však až trapnou vložkou, která kdyby tam vůbec nebyla, tak to na snímku nebere. Zvláštní je setkání sama sebe v mladém a starším věku. Rozhodnutí ukončit opakující chybu sebezabitím rázně ukončí všechno co bylo a mohlo být. Ovlivnění minulosti však ve většině filmů znamená fatální následky pro budoucnost. Tady se tomu však nebrání a vlastně se to ani tak nebere.

Gravitace (2013)

70% - poměrně slušný rozjezd hned od začátku. Podstata filmu se točí pouze kolem zásahu přeživší jediné astronautky. Je fakt, že katastrofu přežili dva, ale ten jeden obětoval svůj život kvůli astronautce. Děj má poměrně rychlý spád. Dá se říci, že ani na krátkou dobu není pochyb o tom, že se díváte na blízkou budoucnost. Je zde sice několik částí filmu kde by se dalo říct, že jen při základních technických znalostech, není zcela stravitelné pochopit. Jistě si na své přijdou však ti co tu techniku ve filmu upřednostňují. Dá se říci, že je to poměrně slušný sci-fi snímek. Ponižující je na tom fakt, že již od začátku je zřejmé jak film nakonec dopadne. Je to tipický snímek pro kino.

Ospalá díra (1999)

81% - Příznivci tohoto filmu mě možná budou pranýřovat, ale nemohl jsem hodnotit lépe. Ze začátku jsem se mylně domníval, že děj se bude upínat na faktu odhalení zločinu vraha co pod falešnou legendou bezhlavého jezdce vraždí. Přijede z New Yorku na panský venkov prokázat, že vrahem není nikdo jiný než zločinec z masa a kostí. Do okamžiku kdy konstábl navštíví čarodejnici v lese to tak i vypadalo. Bohužel u čarodejnice tento děj končí. Pokud by se opravdu děj ubíral v tomto duchu až do konce filmu, tak bych dal za celkové zpracování i více jak 90 procent. Čarodejnice a zároveň sestra té co oživovala jezdce všechno jakoby škrtla a začal úplně jiný snímek. Netvrdím, že špatný, ale přinejmenším nehodící se k předchozí části. Budiž, ať se to ubírá tímto směrem. Stále bych dal i 85%. Konec filmu ovšem snahou o vygradování děje srazil celý dojem touhy po rozluštění záhady Sherlokovým stylem. Závěrem mohu doporučit pouze z hlediska celkového. Ovšem nečekejte nic strhujícího a milovníkům stylu Umberta Eca (Jméno růže) předem sděluji, že budete zklamáni. Film je určen pro diváky co mají rádi hororově zpracované báje a mýty. Ale i ti musejí hledat aby našli to co chtějí vidět.

Gladiátor (2000)

83% Dlouho jsem váhal jestli tomuto snímku dám 4 hvězdy. Nemám obecně rád válečné filmy, jakožto tento film za válečný historicky pokládám. Ovšem je to snímek vhodný ke shlédnutí, protože se v něm odráží spravedlnost, která sice není v běžném životě reálná a těžko říci, jestli se vše odehrálo jak tento film ztvárňuje. Kdo však hledá spravedlnost v životě, tak v tomto filmu jistě nalezne zalíbení, tak jako já. Nehledejte však fakta. Je to snímek hodný pro ctitele Boženy Němcové a jejího díla Babička. Tak mi tento snímek připadal. Kladný závěr pošramocený těžkou ztrátou lidského života, tak bych vnímal záměr autorů.

Občan X (1995) (TV film)

94% - zatím nejvyšší hodnocení co jsem dal. Vůbec se nestydím. Celému snímku bezpochyby pomohl hrozivy námět. Při sledování se musí každý pohltit zdrcujícím příběhem. Avšak z důvodu teatralniho stavu těsně před koncem filmu nemůže být řeč o celkové exkluzivite. To si opravdu ten příběh nezaslouží. Kdo hledá krutost bezradnosti, která je velmi silně znát, tak neváhejte ani okamžik a tento film shlédnutí přímo od vás vyžaduje.

Odpojit (2012)

88% - Děje se to každým okamžikem současného lidstva. Každou vteřinu internet ničí naše životy. Přitom již lidé bez něho nemohou existovat. Nejhorším co by lidstvo mohlo postihnout je být bez elektřiny. Ta je nedílnou součástí komunikace přes sítě. Nepostradatelná droga života v moderní civilizaci. Přitom nás ničí. Facebooky, Instagramy a další sociální sítě. Opravdu se mohou nazvat sociální? Nakonec vždy lidé poznají, že ten virtuální život se nedá srovnat se skutečným životem. Z toho máme totiž nezapomenutelné dobré zážitky. Ten virtuální nám v drtivé většině přináší samotu vedoucí někdy až k tragédii. Tohle vše spatříte v Odpojit. Pravdivost je tak dobře vyjádřena, že si zaslouží připomínat pokaždé když vezmeme do ruky smartphone, notebook nebo tablet. Až na maličkosti které celé dílo významně nenarusovalo se řadí mezi top filmovou produkci. Alespoň co se týká reality ze života a dějové pravdivosti. A o tom by měla filmová produkce především být.

Trhák (1980)

78% - ačkoliv nejsem milovník hudebních filmů, tak toto je opravdu trhák. Vynikající obsazení herců. Co postava, tak ikona českého filmového průmyslu. Pochopitelně se to odráží v celkovém dojmu z filmu. Ti co miluji humor Svěrák / Smoljak, tak si přijdou na své. Ovšem nadšení nebudou diváci co ve snímku hledají obzvlášť přísný pohled na děj. Ten tam ve své podstatě není. Je to utrzkovite pojetí toho nejlepšího co dokázali tvůrci snimku vypumpovat do největšího dojmu. Zjednodušeně řešeno, je to takové varieté nebo na způsob Troskovych Kamenaku. Humor, zábava a skladby výrazně z 90tych let. Proto těm kdo tento snímek neviděli a muji zábavu uvedené doby rádi, tak ho určitě doporučuji shlédnout a nebudete litovat.