Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Dvě hodiny krafání ústřední šestky u jednoho stolu by byl býval mnohem větší (a produkčně vydatně jednoduší) touchdown.

Kyslík (2021)

Námět má v sobě snad všechno, co mám rád. Osamělost vesmíru, klaustrofobii, Melanii Laurent. I navzdory špičkovýmu vizuálu se Ajovi ale překvapivě nezadařila jedna důležitá věc. Ani jednou se mi netajil kyslík.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Zaměnitelná katastrofická báchorka se standardní vyčpělou berličkou v podobě nemocnýho dítěte. Sympaťák Butler a filmový sucho ale z Greenlandu dělají absolutně pohodovou šestku.

Stalo se v Montaně - Pilot (2020) (epizoda)

Příjemná buranská atmoška, atraktivně pitoreskní postavy a finální twist, kterej jsem upřímně nečekal. Na pilot moc fajn. I když je to teda trochu 'guilty one'.

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Atmosféra je ze začátku výtečná a Amanda Seyfried vypadá s věkem čím dál líp. Škoda, v jak nesnesitelnou, nabubřelou kravinu se to postupem času celý promění.

Utajený pasažér (2021)

Málokterou premisu mám tak moc rád, jako když se pár lidí ve vesmírný lodi bezmocně perou s průšvihem. Budu se proto tvářit, že jsem tuhle variaci s nekonečným šplhem o tyči nikdy neviděl. Smutnou hvězdičku jen za Annu Kendrick.

Otec (2020)

Hopkins! Není potřeba dodávat nic dalšího.

Země nomádů (2020)

Vydatná spokojenost. Jakkoli se totiž Nomadland odehrává v typickým nezávislým dějovým vákuu, příjemně odsýpá, Frances McDormand je standardně fantastická a atmosféra je tak silná, že jsem měl chuť si v ní zaplavat. Z hlediska artovejch oskarovejch road-movie posledních let si to Nebrasku natřelo na chleba.

Mare z Easttownu - První dáma Hawks (2021) (epizoda)

Není to anglickej typ sevřený kriminálky z maloměsta. Mare se spíš rozjíždí jako nepříjemný civilní mezilidský drama s pozvolným tempem a s Kate Winslet, který tu nesympatickou svéráznou hrdinku žeru fest. Baví.

Boží mlýny - Spící lodě (2021) (epizoda)

Příjemnou atmosféru a civilního Myšičku tu bohužel intenzivně ruší dějová prázdnota a místy až obskurně nešlapající pokusy o humor.