Čas (2021) (seriál)

Standardní Bean, fantastickej Graham. Tu chlapsky dramatickou linku drží Time senzačně. A to množství zajímavých postav by vydalo na regulérní sérii. Kdyby to místy tak okatě nepřipomínalo Shawshank, klidně bych přisolil i o hvězdičku víc.

Nadosmrti (2021)

Premisa je správně černohumorně třeskutá (je fajn o ní dopředu nic nevědět) a Megan Fox v roli thrillerový oběti sympaticky neobvyklá. Škoda jen, že od okamžiku, kdy se "řetěz přetrhne" se originální zábava vcelku promptně změní v zábavu generickou.

Bosch (2014) (seriál)

U Bosche se setkaly tři věci. Connellyho boží předlohy. Dokonale padnoucí civilní atmosféra rozpálenýho Hollywoodu. A Titus Welliver, asi nejlíp obsazenej detektiv ze starý školy, co kdy v televizi byl. S obdivuhodnou schopností neztrácet glanc ani v pozdějších sériích (za vůbec nejlepší považuju pátou řadu v utajení) mi Bosch prostě natrvalo zůstane v srdci a nesplyne s konkurencí. Navždy si tak budu pamatovat jazz, skvěle napsanou otcovskou rovinu, nesmyslnej výhled z jeho obejváku a pochopitelně i GET OF YOUR ASS AND GO KNOCK ON DOORS.

Sophie: Vražda v západním Corku (2021) (seriál)

Ta irská malebnost dodává Sophie atmosféru jako z partesu. A s tak působivým narcistickým antagonistou, jakým je Ian Bailey, by ze Sophie lepší dokumentarista vykřesal touchdown. Takhle jen slušný standard.

Bosch - Season 7 (2021) (série)

Atmosféra pořád stejně dobrá, vztah Maggie a Harryho nadále silnej ve svý hmatetelný civilnosti. Uzavření Boschovy donkichotský kapitoly jen trpí na jednu ze slabších Connellyho předloh. Na sequel se každopádně těším. To zdejší hollywoodský genius loci by mi chybělo fest.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

V dětství můj oblíbenej dobrodružnej biják o lezení na skály. V dospělosti atmosférická legrace o Františku Němcovi, co by si chtěl zoufale užít se sexy milfkou, ale v jednom kuse mu to kazí její svišť. Oba rozměry jsou maximální.

Válka zítřka (2021)

Ale jo. Sympatickej casting (jinakost Betty Gilpin mě baví i v pidiroli), dětská radost a zábava, co si pranic na nic nehraje. V hlavě to spláchnu bez ulpění vzpomínky. Do depky je ale The Tomorrow War bezvadnej společník a s Greenlandem jasně nejlepší katastrofický scífko za posledních deset let.

Bosch - Sabes Demasiado (2021) (epizoda)

Zkrácení série o dva díly prospívá tempu. I když ne že bych nebyl schopnej se v tý specifický atmosféře topit třikrát dýl.

Black Space (2020) (seriál)

Cut the bullshit. Black Space si jde za svým, má tempo olympijskýho sprintera, tak akorát nesympatickýho macha v hlavní roli a nelidsky krásný holky. Nebejt kapičku slabší pointy a toho, jak se mi postavy nehorázně pletly, byl bych spokojenej úplně. Mezi jednookejma policajtama je každopádně Black Space král. 👑

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Tohle sedlo. Fantasticky civilní Kate Winslet, suverénní Zobel a přesný Inglesbyho pero, který velmi důmyslně kupí atraktivní postavy pro opojný divácký podezřívání. A co může být pro televizní detektivku větší meta.