Šeptej (1996)

Film Šeptej jsem viděl už dost dávno, ale tehdy se mi celkem líbil. Mám pocit, že se celkem dobře trefil do cítění některých mladých lidí. Kdyby byla možnost, rád bych jej shlédl ještě jednou (možná bych pak změnil hodnocení).

Pelíšky (1999)

Říká se, že kvalitu filmu nejlépe prověří čas. Myslím, že tenhle film je už možné považovat za prověřený.

Hoří, má panenko (1967)

Všechno, co bych o tomto filmu chtěl napsat, už napsal někdo přede mnou.Tak snad jen, že i pro mě je to nejlepší film Miloše Formana.

Strašidelný dům (2003)

Film nabízí přesně to, co vyjadřuje pipis "duchařská komedie s Eddie Murphym". Je tu ovšem bonus v podobě zpívajících hlav, kvůli kterým přidávám jednu hvězdičku navíc. Fakt by mě zajímalo, o čem zpívaly v originále.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Nevím proč, ale tenhle film mne nijak zvlášť nezaujal. Po obrazové stránce byl moc hezký, ale děj byl hrozně přímočarý a jednoduchý, zápletka v podtatě žádná, jako cílovou divackou skupinu bych viděl děti od 5 do 10 let. Písničky mi trhaly uši a mám pocit, že trpaslíky uměl udělat pan Lipský líp.

Equilibrium (2002)

Nebýt logické chyby s výměnou pistolí a slabého konce (povstalci skoro bez boje převálcují vojáky), možná bych dal čtyři hvězdičky. V závěru byl taky zajímavý souboj na pistole, který nahradil očekávanou šavlovačku samurajskými meči.

Black Books (2000) (seriál)

Moto: Bernard Black si zařídil knihkupectví, ale chodili mu tam lidi. Tenhle seriál se mi líbil víc než Červený trpaslík. Na některé scénky (např. Manny s fénem ve vaně) bych se mohl dívat pořád do kola.

Velkovlak (1998) (seriál)

Viděl jsem zatím první díl, ale nijak zvlášť mě to nenadchlo. Scénky mi nepřipadaly moc vtipné a měly odhadnutelné pointy. Uvidíme dál. --- Po druhém dílu snižuji hodnocení ze tří na dvě hvězdičky. Zatímco v prvním dílu mi přišly dvě scénky celkem vtipné, ostatní průměrné, ve druhém díle jsem se nezasmál vůbec ničemu. Další díly už sledovat nehodlám.

Kvaska (2007)

Tenhle pohled do zákulisí muzikálu se mi celkem líbil. Nebýt toho klišovitého závěru, možná bych dal o hvězdičku víc.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Včera jsem to pustil pustil čtyřleté dcerce a sám jsem taky trochu pokukoval. Mám pocit, že nic lepšího už pak Disney nenatočil.