• Fantasy

Volejte Saulovi - Podle plánu (2022) (epizoda)

Ale jo... Ve finále ti je HH i líto. Doplatil na svou minulost egoistického a sobeckého člověka. Ale ve finále, se i tak snažil pomoct. Dobrá postava, jeho story-line ukončena velmi smutně, ale zároveň logicky páč vše směřovalo až sem. Hodně dobrej díl první poloviny, snad se druhá polovina už bude nést ve znamení této kvality, protože většina stopáže této série byla jen filler a lá ať si crew natočí sama svůj díl.

Volejte Saulovi - Sobectví (2022) (epizoda)

Je to Filler? Možná. Dodává více k ději než minulý díl? Jo. Je to zábavnější? Ale jo. Snižuje to moje zklamání ohledně této série? Prozatím ne.

Volejte Saulovi - Samá modřina (2022) (epizoda)

Trošičku slabší epizodka. Nic extra, krom konce, se zde nestalo, což v rámci toho, že se jedná o poslední sezónu je docela škoda. Dost fillerní epizodka.

Moon Knight (2022) (seriál)

Seriál začal opravdu skvěle, nabízel svěží vítr a dost možná i takový underground po MCU směr. Postupně, se ale underground vytrácel a zůstala klasická Marvel šablona, která končí vždy stejně. Finální díl je přesně ten příklad, který veškerý pocit ze série hodí někam pryč. Tak moc bych si přál daleko delší sérii, která by se zaměřovala na psychiku hlavního charakteru.. Nápad s psychatrickou léčebnou byl skvělý, ale prostě využít to pouze na poslední dva díly je enormní škoda. 6 dílů je prostě málo. 6 dílů je velký špatný pro seriál, který se snaží být originální a poté hodí naprosto basic finále. Škoda, jeden z lepších MCU seriálů, ale tak nějak se bojím že Marvel prostě už ztrácí svými stupidními rozhodnutí že si můžou dovolit být furt stejní.

Moon Knight - Bohové a monstra (2022) (epizoda)

Kinda zklamání. Finále bylo snad nejvíce generické co šlo. Souboj bohů mě nijak nenadchnul, akorát ukázal, jak špatný cgi celej seriál má. Fakt jsem zklamanej, seriál jako celek měl udržitelnou kvalitu a čekal jsem daleko víc od finále než generický konec. Až do tohoto okamžiku, to opravdu vypadalo na nejvíc underground Marvel obsah co doteď vyšel. Takhle zpětně mne také vytáčí střih VŽDY když jde na scénu třetí osobnost, která udělá největší mess. Ig, kdyby se konečně odhodlali nám to předvést, mělo by to nejen o dost lepší akci, ale asi by to bylo i Rko. Štve mě, že Marvel to Rko prostě nepřipouští ani kdyby se chumelilo. Div, že prošlo to, co prošlo strangeovi, ačkoli 40min stopáže z nějakého důvodu ve filmu byla střihnuta.. No, to je teď jedno. Čekal jsem víc. 60%

Moon Knight - Přátelský typ (2022) (epizoda)

Už by to chtělo trošku více toho SteVena nebo "Middle-man(a)". :D Jinak dobrý, ze všech těch MCU show toto nabízí kinda svěží vítr. Ale co si budem, to týdenní vydávání je fakt pain.

Moon Knight - Problém s akvarijní rybkou (2022) (epizoda)

Tak tohle vypadá náramně. R-kový Marvel seriál? Věřím svým vlastním očím? Je to fresh, má to spád a spoustu otázek. Slušný otvírák, 75%.

Like House 3 (2022) (pořad) odpad!

No, tak to šlo zase dolů. Druhá série byla sice stále cringe festival, ale obsahoval zajímavá témata a docela i druh lidí. Toto je ale přímá spirála dolů.

Batman (2022)

Ahh yes, zase musím jít proti proudu ačkoliv jsem si to nepřál. Prostě musím být ten outsider ve všech směrech, co vám teď řekne, že ten film je prostě něco, co není. 2.3. 2022, někdy kolem rána, měl jsem hlad: Když jsem scrolloval během svého useless života bez poslaní, dění na Ukrajině a očekával konec lidstva s vědomím, že vajíčka která jsem si udělal, byly na úrovni Palacha, bude mé poslední jídlo - - moc šťastný jsem nebyl. Když jsem tedy oprostil realitu, že jím něco, co nemá konzistenci, všiml jsem si prvních recenzí na Batmana. Ah, pardon. THE Batmana. Zprvu jsem si řekl "hmph, že by se můj geniální intelekt pletl?" a byl jsem nejistý. Kupuji si tedy lístek na zítřejší představení. Šel jsem spát. 3.3. 2022, ráno, stále existuji: S překvapením, že nás Putin nevybombardoval, jsem vstal klidně z postele. Jdu do školy. Během nudné přednášce o inflaci, jsem scrolloval Facebook. Vidím recenze od lidí, se kterými vůbec nesouhlasím a dávají tomu max. hvězd. Dostávám panickou attacku že jsem utratil prachy za p*čovinu. O pár hodin později, mi můj Boomerský kamarád pošle své dojmy. Vše se náhle zlepší. Ostatně při vzpomínce, že kladně hodnotil WW84, mě začalo bolet břicho. Zprvu jsem si myslel, že to je z té vaječiny, ale mýlil jsem se.... 3.3. 2022, Den D: Jdu si vyzvednout lístek. Na pokladně zjistím, že zvýšili vstupné. Dostávám vztek, každopádně dostávám Batman sušenky, takže to zajídám a jsem cajk. Vcházím do sálu. Při promítání 20min. dlouhých reklam jsem si přál, aby mě Rusko vybombardovalo. Sál tmavne, zjišťuji že žiju, a jsem ready. Show začíná. První minuty se snažím přijít na kloub, zdali jsem nešel na nějakej Britskej film. Nakonec jsem zjistil, že jsem tam správně. První hodina promítání ve mně míchá všemožný emoce, jsem vyděšen i nadšen zároveň. Pak přijdou první větší akční scény a říkám si, zdali se Batman nerozhodl zestárnout o 100let. Film pokračuje, kvalita se zhoršuje. Batman je idiot a Alfréd je génius. Vzpomněl jsem si na svá mladá léta když jsem dělal ramena, co mezitím mi rodiče počítali příklady. Ah, good old times. Alfréd je z ocele. Ten by z oktagonu neměl na ksichtu ani ránu. Film je Emo, já jsem Emo, všetci v sále jsou Emo. Nečekané zjištění, které zas až takovej dopad nedostane. Je to temné, velmi temné. Dialogy jsou tak cheesy že by se i sýr dal krájet. 3.3. 2022 druhá polovina/finále: film se z nějakého důvodu snaží mne donutit, že je to mistrovské dílo a že má actually postavy, na kterých mi záleží. Nezáleží. Není to masterpiece. Po 777x přehrání soundtracku, který tvoří asi tak 3 skladby, začínám rozumět deficini šílenství. Začíná finále, Batman je idiot. Potvrzeno. Epický fight, týpka je zasažena do ramene, ale drží se za břicho. Přežije to. Film končí... Ne, nekončí. Ah, už končí. Proč se ozývá, smích. Pláč. Křeč. Odcházím z kina. Loučím se. Přemýšlím, co za z****nou slátaninu, jež se snaží mixovat Sedm/Zodiac a dlouhý Halloween jsem viděl. Ten film se snažil působit jako něco víc. Ale není. Verdikt: Film se vás snaží šokovat, ale když tam je nulový progres ohledně "Proč bych ho/ji měl mít rád", selhává. Kdo je ta Patty/Pepper nebo jak se jmenuje ta kamarádka?... Proč by mě měla ranit smrt někoho, koho jsem viděl před 2hod., a vím o ní absolutní nic. Proč je hnací motor. Proč se film tak urputně snaží být něco, co není - tedy překonat Nolana. Toto "Proč" filmu ubližuje nejvíc. Práce s charaktery na mne nemá žádný impakt - protože tu ani není. Nikdo z herců neudělal výkon, který by to ospravedlnil. Teda, Gordon mne překvapil, ale je strašně v pozadí. Pattinson je tank, má cool scény, ale umí jen jeden tón hlasu a výraz. Kravitz nakonec nebyla až tak zlá, ale je mi jasný, že roli dostala díky Jasonovi Momoa. Alfréd naprostej tragéd. Slouží POUZE jako předmět, aby se příběh dostal dál. Mládeži přístupno z "drastických" scén dělá vtip. Riddler je prostě přepracovaná verze Jokera z roku 2019, který z očisty "těch špatných" jde do módu "nah, zabiju vás všecky". Film doopravdy zachraňuje pouze vizuál a režijní práce. Příběh je... No, prostě naprostá kopie ikon ve špatným slova smyslu bez jakéhokoliv vylepšení. První polovina 70%, druhá 40%. Celek 60%. Njn, možná kdybych nebyl onen "white privilege" asi by se mi to líbilo víc. Resp. kdybych nebyl zaslepen jen vizuální prací jako mnozí recenzenti. Kde je ten detektiv Batman o kterém básnili, mi je doteď otázkou.