• Fantasy

Matrix Resurrections (2021)

Jsem někde mezi. Budu se opakovat jako mnozí z vás, ale věta "Film budete nenávidět, ale zároveň milovat" dokonale vystihuje vše, co chci říct. Tento film má hodně zajímavých nápadů, pár totálně příšerných, ale jako celek funguje. Mezi to, co hodnotím osobně velmi negativně je kolísavá kvalita. Jednu chvíli si řeknete: "Hmm, tak to bylo ku*va dobrý" a o 5 sekund později: "To je ale kktina". Taktéž naprosto chabá choreografie a akce tomu vůbec nepomáhá - délka filmu je přehnaná, resp. byla by v pohodě, kdyby min. 40 minut z filmu dohromady, neřešil naprosto useless věci a zaměřil se spíše na naše otázky během sledování jež si pokládáme. Upřímně, bych daleko radši nahlédl do psychiky Smitha než řešit nějaký chujoviny s tamní šéfkou města. Mám z filmu smíšené pocity, ale patřím spíše do té kategorie lidí, kterým se nový Matrix líbil a zcela naprosto chápu ty, jež mají opačný názor. 65%, 3/5

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 1: Cizinec v cizí zemi (2021) (epizoda)

Strašně krátkej pilot. 2/3 dílu nám vyspoileroval trailer, což je asi i nakonec dobře. Boba Fett strašně nevýraznej a silně doufám, že v následujících dílech ten "respekt" bude cítit, přeci jen, má se jednat o nejobávanějšího bounty huntera (ačkoliv to zatím vypadá, že ho nikdo nezná) v galaxii. Každopádně dostání se ze Sarlacca jenom vlastními rukami, to je Boba kterého znám. No, uvidíme co nás čeká v následujících dílech, ale toto byl poměrně nic neříkající díl.

Zaklínač - Zrnko pravdy (2021) (epizoda)

Foltest - měl styk se sestrou Knihy: Fu*kin best king. Seriál: prase. Nivellen - znásilnil kněžku. Knihy: Lituje svého činu, ale Geralt to bere že není to jeho věc ho odsuzovat. Pouze oceňuje, že není netvor a lituje toho. Seriál: Zabils svoje sloužící? POHODAAAA, AHA... Takže si znásilnil kněžku? Jdi se zabít. Ffs. Zaklínač, svět jehož pointa je být neutrální, je nyní o morálce kde se odsuzují činy minulé nikoliv osobnost a aktuální dění.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Hele já už upřímně nevím, co říct. Ačkoliv mne první série naštvala, stále se mi docela líbila. Tohle už je prostě čiré znásilnění a strašná špatně napsaná fanfikce alternativního dějství. Jděte s tímto někam, drahý Netflixe a Lauro.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Musím říct, že tohle se povedlo. Skvělej nostalgickej trip, který prosvištěl nehorázně rychle. Což je na jednu stranu škoda, na druhou alespoň si to udrželo tempo. Práce s audiem je vynikající, humor zde naprosto úsměvný (doslova jediná Marvelovka, u které jsem měl úsměv na své tváří) a hlavně... Nostalgie táhne. Zní to vše pohodově, jenže... Kde je problém? No, ačkoliv je film opravdu dlouhý, toho prostoru pro tolik postav bohužel není. Dalším problémem jest, osobnostně se mi záporáci (výhradně ti od Raimiho) zdáli naprosto cizí. Což je problém. Ačkoliv se scénárista snažil, nešlo z toho cítit Raimiho "cheesy" avšak velmi kvalitní dialogy. Zde zůstalo pouze "cheesy" a jejich osobnost mi byla poněkud cizí... BUT on the other hand... Co se týče Spider-Men sféry, well. Yeah. Tam to bylo dobrý. Můj další problém tkví v tom, že tím, jak postavy mají zdánlivě menší prostor, vyskytuje se nám tu spousta děr a nevysvětlených pojmů - mezi největší otázkou mi zůstává, jak to sakra bylo s tím Goblinem. Odkud ho sakra vytáhli, a proč vypadal staře oproti jiným cgi kolegům. Jasně, jedna možnost je si to vysvětlit sám, jenže takhle to na mne působí jako další "Palpatine" situace. Pokud bych se tedy měl řídit vlastní hlavou, dle slov Octavia usuzuji, že je to opravdu oživlá mrtvola. No, ve zkratce vynikající film, rozhodně nejsem tak slepej abych o tomhle řekl "Nejlepší spidey film", ale rozhodně je to v TOP 3 Spider-Man filmů a možná i v TOP 5 MCU filmů ever. Takže jediné co bych tomu vytkl je opravdu nedostatečná stopáž, ale což, to asi nejde ovlivnit, co ale lze ovlivnit.. Je skill psaní. Každopádně skvělá jízda, oceňuji memes na každém kroku a vše s tímto spojené. Hodně pozitivních 80% za mne.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Chjo... Celej film byl opravdu definicí "lazy writting" jak by řekl týpek v červeném. První film se mi líbil, jasně, nebyl dokonalý, ale člověk by si usmyslel že: "hele, na první díl to nebylo zlé. SNAD si vezmou něco z feedbacku recenzí a dopilují to, tudíž Rko by mohlo bejt zajištěný." Ale to se nestalo. Místo toho je to daleko horší. Kratší stopáž (což vůbec nechápu jak takto směšná stopáž mohla projít), nesmyslnej plot a naprosto nevyužitej Carnage. Víte, Venom má to štěstí, že se jim povedlo v jedničce trefit nejen skvělý casting, ale i set-up pro další díly... A je opravdu škoda, že nebyly schopni sehnat daleko lepšího scénáristu, režiséra a prakticky větší rozpočet. Čert vem Rko, chce to kvalitnější příběh, když ten set-up je nastaven poměrně dobře. Jediný pozitivum je možná tak interakce mezi Eddiem a Venomem. Toť vše. Velký zklamání, a je mi smutno. Jedničku si pustím daleko radši, než tenhle nedovařenej paskvil. Kdyby se rozhodli jít směrem k detektivce, s pomalejším tempem, byl bych mnohem radši. 40%

Český slavík 21 (2021) (pořad) odpad!

Jedinej Řezník se svým naprosto trefným proslovem, stál za to. Sice ho neposlouchám a jeho hudba mi je cizí (ačkoliv texty má dobré), musím však uznat že to není takovej de*il jako ostatní z hudební scény - ať už ti, co tam seděli či neseděli. Jinak otřes. Antivaxcerskej proslov byla jen třešnička.