Mars útočí! (1996)

Fakt dobrý, srandovný film. Ak je toto to najhoršie od Burtona tak mi vôbec týmto dielom neublížil. Pokiaľ ho teda neberiete vážne tak podla mňa sa pobavíte. Marťania sú skvelí aj s tými ich umelými pištolkami čo robia kostričky. Herecké obsadenie je fakt trieda a všetci dokopy sú totálne ujetí a skvelí. Nehovorím že film je bez chyby (taký prezident mohol odísť trošku dôstojnejšie - ale stále je to predsa len komédia). :D Natrhni im prdel !!!!

9 hráčů se smrtí (2005)

Našťastie ani nie hodinu a pol sme svedkami ako neznámy maniak zavrie 9 nevinných na smrť. Film je vlastne úplne oničom. Nejde tam vôbec o nič. Žiadna nádej aby sa odtiaľ dotyční dostali. Preto ten nudný dej, o páchateľovi sme sa vlastne nič nedozvedeli. Jedna hviezda je za to skvostné finále. :)))

Poseidon (2006)

Podla mňa mohol byť Poseidon skutočná bomba, keby mal aspoň 150 minút, a prvú polovicu filmu by sa riešili iba postavy. Následná potápacia akcia bola super, ale k čomu to keď som tých ludí nepoznal a žiadna smrť sa ma nejako extra nedotkla. Triky boli fakt skvelé a tam to vlastne končí. Keď som to videl v kine prvý raz bol som z toho dosť mimo. Keď to teraz vidím na hbo tak prepínam. 5/10

Ostrov (2005)

Na deji nevidím nič komplikované ani prekombinované. Vysvetlené je všetko zreteľne, jasne a polopate. Výborný film pri ktorom sa nenudíte. Akcia v meste v strede filmu je výborná, priam dokonalá. Záver je ten najkrajší aký som si len vedel predstaviť. 10/10

Saw 3 (2006)

Je to čoraz horšie. Náhľady do minulosti potešia, ale to je asi tak všetko. Mimo to nudný hlavný dej. Jeff ani Lynn za to nemôžu. To skôr niekde inde sa stala chyba. Finále stále úspešne šokuje, ale už nie až tak. 5/10

Saw 2 (2005)

Stále dosť dobré, ale už to nieje to čo bola jednotka. Hlavne postavy sú teda úplne nanič. Dej je podla mňa stále dosť uspokojivý. Aj záverečné finále ma zase dosť dostalo. Amanda ako Jigsawova pomocníčka je dosť dobrý výber (podla mňa). 7/10

Saw: Hra o přežití (2004)

Vidno že úplne super premyslený film a celkovo dej je podla mňa na fakt vysokej úrovni. Celé je to úplne brutálne, ale to mi nevadí. Priebeh obsahuje kopu prekvapení, alebo lepšie povedané zaujímavých zistení. Finále podla mňa teda dosť dobré. Proste horor na vysokej úrovni. 9/10

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Jediné čo tomuto filmu môžem vytknúť je absencia Dursleyovcov alebo nie celkom pôsobivý Svetový pohár v metlobale. Inak je tento film skvelý a neviem si ho inak ani predstaviť.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Neviem čo ma na tomto filme tak fascinuje. Možno je to tým nezvyčajným spracovaním, príbehom a spústou skvelých nápadov alebo jednoducho tým vtipom ktorým srčí. Fakt, jeden z najlepších rodinných filmov.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Aj keď Harry Potter patrí medzi moje najoblúbenejšie knižné a filmové série nemôžem sa tentokrát premôcť zvýšiť hodnotenie. Do teraz jednoznačne najprekrútenejší film ktorý by som fakt nepochopil keby som nečítal knihu. Najviac ma popudilo to riešenie Núdzovej miestnosti a spôsob akým sa doň Umbridgeová dostala. Pár malých detailov ako napríklad že si Dudleyho kamaráti Harryho predsa len všimli, to že Umbridgeová sa rozhodla použiť svoje skvelé brká na všetkých študentov, to ako Harry prenikol do Snapovej mysle alebo to že tu nebol metlobal prehliadnem, ale prečo sa preboha nikto nezmienil o tom, že kto poslal dementorov na Harryho a Dudleyho a prečo. To bolo podla mna dosť kľúčové. A rozmyslel som si to s tým metlobalom, MAL TAM BYŤ! :E Boj Dumbledorea s Riddlom bol inak pôsobivý. Môžem však iba dúfať že další film sa knihy bude držať vernejšie. ;)