Shrek 2 (2004)

V poslední době jsem se hodně a často vyhýbal celovečerním americkým animovaným filmům. Mám k této zábavě jistou nedůvěru. Film mně však velice mile překvapil a pobavil. Přinutilo mne to, podívat se následně i na první díl.

Sestřičky (1983)

Filmová lahůdka herecký koncert. Dnes je to už notoricky známý film, který přibližuje zdravotnictví a život v pohraničí v padesátých letech. Balzám na duši a výborná relaxace.

Ryba na suchu (1942)

Tento film natočený za protektorátu není špatný, ale taky ne zcela dobrý. Nevěrohodné herecké výkony a přehrávání kvalitu příběhu snižuje. A chybí mu onen vtip, který nalezneme v jiných snímcích s Vlastou Burianem.

Ruka zabiják (1999)

Tak jsem to přeci jenom překousl a tento film viděl celý, ale dalo to hodně přemáhání. Jedná se o horrorový film, snad se měla jednat i trochu o parodii, i když to není na první pohled poznat. Velice slabé herecké výkony. Snad se nějaká parta lidí v hospodě den předem dohodla, že natočí takovéto dílko. Film vypovídá o velké tvůrčí krizi a nápaditosti. Skalním fanouškům žánru se jistě bude líbit, jiní se nebudou namáhat sledovat ani počáteční titulky.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Cimrmanovský humor patří v naší historii určitě k tomu nejlepšímu. K tomuto filmu se vždy rád vracím a setkávám se s originálním humorem a nápadem.

Ročník 21 (1957)

Válečný příběh o osudech totálně nasazených. Trochu dojemné, ale hlavně dobově hodně ovlivněné drama.

Rána deštníkem (1980)

Film Rána deštníkem považuji za jednu z nejlepších komedií s Pierrem Richardem. Je nápaditá a doopravdy vtipná.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Drsný a nadčasový film poukazující na zrůdné praktiky církve a totalitní moci s ní spojené. Sice není určen pro běžného konzumního diváka, ale vidět by ho měl každý. Obzvlášť v dnešní době, kdy svět obchází nové hrůzy, tentokrát v podobě tzv. americké demokracie.

Krakatit (1948)

Efekty ve filmu jsou dobré ale příběh je hrozně zamotaný.

Dny zrady II. (1973)

Režisér Otakar Vávra natočil s takřka doumentární přesností dobu Mnichovské zrady a zabýrání Sudet.