Wolf Creek (2005)

Film inspirovaný skutečnými událostmi. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o již několikrát omýlané téma vyvražďování teenagerů v pro ně neznámých oblastech. Ale není tomu tak. Příběh tohoto filmu, tedy tak jak je natočen, vypadá daleko reálněji a věrohodněji, než tradiční americká tvorba. Od filmu však neočekávejte nějaké vzrušení či překvapení.

Samotáři (2000)

Rozhodně klenot novodobé české kinematografie, skvělá muzika, dobrá kamera, kvalitní herci s nezapomenutelným Macháčkem, kterého tahle role vynesla nahoru, navíc se zabývá aktuálnímy problémy mladých lidí, nevím jestli se dostal i do světa ale myslím si že je natočenej tak, že by se líbil celé Evropě, a že by se tento příběh mohle odephrávat v každým větším městě a ne jenom v Praze.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Je to typická komunální komedie konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let. Někomu se humor zdá zábavný a někomu příšerný. V dnešní době až přiliš cizí. Sám se ke snímku občas rád vracím. Rád se takto setkávám s našimi velkými hereckými komediálními osobnostmi.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Krásná, zábavná, oddychová a fantastická komedie. Potěšitelné je, že jediné letiště umožňující cestování v čase se nacházelo právě v Praze.

Třetí patro (1985) (seriál)

Televizní seriál z učňovského prostředí. Setkáváme se zde s celou řadou tehdy začínajících herců. Seriál je zajímavý a koukatelný.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Tak k téhle parodické komedii se vždycky rád vracím. Ocenění si zaslouží i vysoce kvalitní scénář. Skvěle parodovaný maďarský jazyk. Pan Brdečka byl skutečně mistrem svého oboru.

Souboj Titánů (1981)

V osmdesátých letech by tento fantastický film inspirovaný řeckými bájemi a pověstmi v našich kinech trhákem. Dodnes neztratil nic na své fantasičnosti a půvabu. Objevily se v něm převratné filmové triky. Viděl jsem už celou řadu snímků natočených podle pověstí a co se týče kvality děje, myslím si, že snad žádný ještě tento film nepřekonal.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Vynikající český historický seriál podle románu Vladimíra Neffa. Vždy při něm si uvědomím, co stálo píle, námahy a usílí dosáhnout české státnosti. Měli bychom si jí více vážit.

Smrt černého krále (1971)

Tento český klasický detektivní film považuji za jeden z pokladů naší filmové tvorby. Jeden ze snímků s pověstnýma radou Vacátkem nám opět vykresluje různé postavy a postavičky první republiky. Skvěle navozuje atmosféru tehdejší doby. Vždy se znovu a znovu rád na tento film podívám.

Smích se lepí na paty (1986)

Veselý i smutný film ze Šumavy. nejen vynikající herecké obsazení ale i vlastní příběh zaručuje vysokou kvalitu filmu.