Biffy Clyro: Revolutions Live at Wembley (2011) (koncert)

Tento koncert mi představil starší tvorbu Biffy Clyro - původně jsem znal jen desku "Revolutions", ostatně kvůli finále v podobě "Mountains" jsem si koncert z Wembley stáhl... a zjistil, že tam toho za zhlédnutí stojí mnohem víc! Opravdu nabitý setlis, skvělá rokenrolová energie, jen to holt (zatím) není taková show jako u Muse - je ale otázkou, jestli bych něco takového chtěl vůbec vidět :) Velice oceňuji nejen skvělé muzikantské výkony, ale i širokou paletu záběrů, které tvůrci tohoto videozáznamu získali od fanoušků z jejich foťáků, kamer a mobilů. To je podle mě super nápad a dávám za něj pár bodů navíc. Celkem to dělá zhruba 90% :)

Sharpova pomsta (1997) (TV film)

Kdybych neprováděl korekce titulků u většiny Sharpeových historek, asi bych tenhle díl ani nedokoukal. Pořád se to opakuje dokola - z Sharpeho manželky se stala blbka, která podlehla vypočítavé blbce, ujela a vybrala mu účet. Sharpe opět poníží dalšího důstojníka, prostřelí mu prdel a jak na potvoru pak vyhraje soud, kterýmu ten mrzáček plukovnická předsedá. Mezitím se zoufale neschopný hlavní padouch zosnuje pokusí nandat to Sharpeovi, ale přijde o brejle, no a nakonec to s ním (znova) nedopadne tak dobře. Ale tenhle trumbera asi dokáže přežít všechno, takže počítám, že v příštích dílech se zase záhadně objeví a bude kout své retardované pikle. Bonusové body přikládám za skvělého generála Calveta, se kterým byla aspoň sranda. Tentokrát plnily úlohu rozptýlení i rozšafné hluboké výstřihy - soudě podle filmového zpracování, Sharpe musel vždycky dostat babu s velikostí košíčků alespoň D, nebo větší C. Úroveň mé znuděnosti a zklamání z poklesu úrovně série snad dostatečně značí tento komentář. 35%.

9 to 5: Days in Porn (2008)

Bylo to hodně dlouhé, ale stálo to za to. Zajímavá sonda do světa porna, kde Jens Hoffmann docela zajímavě poskládal rozhovory s těmi "velkými hráči", chytrými i hloupými herečkami a přibral si do toho svoje německý kamarády, aby ukázal, jak je na tom ta "východní Evropa" špatně, nebo já nevím proč. "Český holky naučit strašlivě těžkou angličtinu a ještě po nich chtít výraz, to je nemožný." - za tohle byla hvězdička dolů. Ale až na tohle dementní intermezzo se mi to líbilo, velice šikovná byla ta sonda s Sharon Mitchell. 80%

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Tak jsem se podíval, jak ti Amíci kosí ty zlý Severokorejce a Rusy - když došlo na akci, bylo to hezký, jinak se nejednalo o nic jiného než takřka přesnou adaptaci původního Rudého úsvitu. S tím rozdílem, že toto mi přišlo ještě plošší - a to jsem si myslel, že to ani nejde :)

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Purefoy nezklamal, Bacon velice mile překvapil a Shawn hraje eléva docela pěkně :) Nějak mě minul fenomén Dexter, u Mentalisty mě to přestalo bavit na konci třetí série, no a tady jsem opravdu zvědavý, jak daleko to tahle zvláštní dvojka hlavních hrdinů dotáhne :) Vymyšleno pěkně, už se mi nějakou dobu nestalo, abych takhle hltal seriál několik dílů za sebou. Zatím 90%!

Volte mě! (2012)

Ferrell trochu oslabuje, ale pořád je to koukatelná zábava :) Za delší komentář mi tenhle snímek ale asi nestoji :)

Hořící keř (2013) (TV film)

Brutální. Tento výraz nemyslím ve významu "suprkůlbombastický", ale v seriálu je skutečně a bez pozlátka zachycená brutalita nastupujícího normalizačního režimu. Estébáci chovající se bez jakýchkoli výčitek svědomí a slušní lidé, kteří se bojí říct půl slova, aby je nezavřeli. Je tam i dobře vystižené jakési "střízlivění" z toho, že socialismus může mít lidskou tvář - pro mě zosobněné postavou Ivana Trojana. Konečně počin, který není bezzubou nostalgií (Vyprávěj), veselohrou o tom, jak to asi ani nebylo (Pelíšky), ani depresivním vyobrazením extrémní moci StB (Pouta). O tom, že scénář je napsaný dostatečně citlivě, že herecké výkony jsou skvělé a že produkce opravdu svědčí o tom, že za tohle Češi nezaplatili, už psalo a mluvilo mnoho jiných. Agnieszka Holland točit umí a točí dobře, velice dobře také pracovala s hudbou. Je trochu škoda, že potřebujeme lidi z venku, aby správně zachytili to, o čem se dodnes stydíme mluvit. 95%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Tak toto jsem nečekal. Když jsem se na tenhle film chystal, říkal jsem si, že si k odpolednímu žehlení dám trošku akce s Brucem a mým oblíbencem Josephem - v půlce filmu najednou zjistím, že je tam i Emily Blunt (!) a hlavního záporáka ztvárnil sympaťák Jeff Daniels. To bylo první mínus - Jeff je prostě klaďas, ať už chcete nebo ne :) Každopádně příběh byl vymyšlený hezky, dvě hodiny to v klidu utáhlo - hezky rozložená akce i konverzace. Závěr mě trochu zklamal, protože i když jsem s tou myšlenkou koketoval tak od půlky filmu, v poslední scéně už bylo jasný, co se stane - a to mě trochu zklamalo. Přesto jsem byl spokojený a ani mi moc nevadilo, že nikdo hloubějš nevysvětlil ani to, co se v budoucnosti stalo, jak se to stalo nebo proč, jak fungovaly drogy v kapkách do očí atd. Režie byla moc hezká, stejně tak očividně limitovaný rozpočet vlastně ani moc nevadil, dialogy a herci vyvážili to, že ani většina střílení se konala buď velice zkratkovitě, nebo byla úplně přeskočená. Tohle klidně mohl natočit i někdo u nás - akorát si nejsem jistý, jestli by sehnal takové herce :) Za mě 5 hvězd s přimhouřeným okem! Těším se na další kousek od pana Johnsona :) Btw. pro podrobnější recenzi si určitě přečtěte Marigoldův komentář ;)

Bestie (1988)

No, nelogičností by se tam dalo najít dost, ale bavil jsem se. Překvapilo mě, jak přesvědčivě to v roce 1988 dokázali natočit - vůbec to nevypadá jako Rambo, akorát Rusové se tam většinou chovají víc jako Američané než jako Rusové :) 70%

Argo (2012)

Nepotřebuju ten film vidět znova, ale to se nevylučuje s tím, že se mi opravdu líbil - hezky to napsal ve svém komentáři Marigold. Taky jsem si to "čistě užil". 75%