Seventh Moon (2008)

Mělo to atmosféru i netradiční nápad (alespoň mě to tak přišlo), ale... Vůbec mě to nezaujalo. Během sledování jsem se několikrát přistihl, že dělám něco jiného. Nedá se svítít, Blair Witch asi bylo životním vrcholem Sancheze.

Hory zalité krví (2009)

Začátek perfektní, dobrá atmosféra, ale postupem času ale začíná patrné, že tvůrci vaří z vody.

Smrtící parazit (2009)

Nakonec dávám pouze dvě hvězdy, ale je to tak na pomezí mezi dvěma a třema. Film má velmi dobrou atmosféru, ze začátku pořádně ani nevíte o co přesně půjde, ale vadila mi přílišná agitka ohledně životního prostředí, která je přítomna v celém snímku. Kdyby jí bylo méně, tak by film alespoň v mých očích o dost stoupl.

Pařba ve Vegas (2009)

Nijak unesen jsem tedy nebyl. Možná jsem nebyl v náladě na takový film. Každopádně je tu pár perfektních hlášek a velmi vtipných scén, celkově mě film nijak výrazně nezaujal. Časem se na něj možná podívma znovu a pak uvidím, teď však lepší průměr.

Star Trek (2009)

Čekal jsem trošku něco jiného, ale na výsledek si nemůžu stěžovat. Star Trek jsem nikdy moc neprožíval, proto pro mě nebyl problém si zvyknout na ústřední hrdiny. Film byl velmi svižný, vše rychle odsýpalo, postavy nedostávaly asi tolik prostoru, kolik by mohly, ale celkovému dojmu to neublížilo. Perfektní hudba, která se sice hodně liší od původní (to si pamatuju i já), ale do snímku výborně zapadla.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Nemůžu si pomoct, ale toto byla celkem trágedie. Velmi očekávaný film, hype a co z toho vzniklo? Spousta akce, efektů, stupidní příběh. Kdyby aspoň ta akce vypadala dobře, ale ona je skoro vždy jen účelová. Snaha o to, aby to vše vypadalo hodně cool mi prostě vadila. Jako nějaký teen action movie to jde, ale od značky X-Men jsem čekal něco víc.

Loudilové (2009)

Taková průměrná teen komedie, která obsahuje pár hlášek, uměvných scének a asi stovku sexy holek. Na odreagování to bohatě postačí.

Zkratka ke smrti (2009)

Velmi laciná americká produkce plná amaterismu. Je to bez tempa a bez nápadu. Dva zvraty, který první je víceméně hned jasný a druhý, no jak to říct, je pitomý, snímek ještě více shazují. Když k tomu přidáte špatné herecké výkony a velmi průměrné zpracování, tak je jasné, že žádný zázrak se nekoná.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino je zpět ve formě. Výborné dialogy a ještě lepší hudba. Nic moc se tomu nedá vytknout, už od první scény má film perfetkní atmosféru. Snad jen opět členění na kapitoly by si mohl Tarantino odpustit. Film mě rozhodně nezklamal, jak zde píši někteří ostatní, kteří asi spíše čekali pořádnou řežbu - trailery tak vypadaly (a možná je škoda, že Pancharti celý snímek pouze rámují) - je však pravdou, že příběhově film nemá moc co nabídnout, ale komu to vadí, když se při filmu výborně pobavíte?

Stalingrad (1993)

Silný film, opravdu silný a hlavně syrový. Bohužel mi vadilo jeho zpracování, přišlo mi velmi amatérské anebo prostě nedostatek financí? Těžko říct. Ale spousta "bonusových" bodů za žádný patos a autentičnost. A jak už tu někdo říkal - němečtí vojáci byli také jen lidé...