500 dní se Summer (2009)

Milá a velmi vtipná romantická komedie s poměrně netradičním zpracováním. Hlavně to není typická romantická komedie, jak to ze začátku může vypadat. Naopak tento snímek vybočuje z řady tuctových hollywoodských romantických komedií, a to je jen a jen dobře. Když si k tomu připočítate velmi kvalitní obsazení a dobrý soundtrack, tak se jedná asi o nejlepší film tohoto žánru roku 2009.

Hotel pro psy (2009)

Taková normální rodinná komedie, která ničím neurazí, ale ani nepřekvapí.

Halloween II (2009)

Mno tak jak se mi líbil první dil remaku, tak tohle bylo otřesné. Pár scén je perfektních, to se musí nechat. Mají atmosféru, nápad atd., ale co ten zbytek? Vůbec jsem nechápal a do teď nechápu, co se těmi záblesky pokoušel Rob sdělit divákovi? No prostě tohle se nepovedlo, doufám, že Michaela už nechají spát...

Smrt čeká všude (2008)

Možná trošku nadhodnocuji, ale... tyhle typy filmů mám rád. Navíc v poslední době je to jeden z lepších válečných snímků. Kdyby se omezila některá zbytečná klišé - např. dlouhý záběr na dopadající náboj, tak by to snímku jen a jen prospělo. Vůbec mi nevadila epizodičnost snímku nebo roztřesená kamera, kterou jinak moc neumím.

G. I. Joe (2009)

Pokud nepřemýšlíte a občas děláte, že neslyšíte ty hloupé dialogy, tak se pořádně zabavíte. Od začátku do konce má tento snímek zběsílé tempo, podpořené stovkami speciálních efektů. Jako oddychový film perfektní, ale žádné zázraky od toho nečekejte.

V elektrizující mlze (2009)

Jonesovi takové role sedí. Poměrně solidní krimi film, který bohužel ruší ty divné snové (opilecké) sekvence s generálem z občasnké války. Dalším mínusem je poměrně rozvleklý a pomalý děj, který tedy alespoň pro mě byl ze začátku místy zamtečný a velmi nudný. Přesto myslím, že solidní průměr.

Černej Dynamit (2009)

Dle mě velmi dobrá parodie na starší béčkové akční filmy. Má to spád, má to nápady, má to plno černochů, má to i Číňany, také několik dějových zvratů... Děj tohohle filmu by vystačil na několik :D Bohužel nemohu dát vyšší hodnocení, protože béčka nemám tolik nakoukané (nikdy mě moc nebavily), tzn. humor mnohdy nedopadl na úrodnou půdu.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Hodnocení po 9. dílech... Začátek seriálu byl dechberoucí, mělo to spád, atmosféru. Ovšem s postupem času se děj poměrně rozmělňuje a ztrácí na tempu. Jinak řečeno, první čtyři díly odhalovaly pokaždé něco nového, často něco překvapivého, ale další díly spíše už jen řešily problémy hlavnich a vedlejších postav, což není na škodu, ale nesmí toho být příliš.

Ataque de Pánico! (2009)

Po vizuální stránce prostě nádhera, ale trošku mi to přijde bez nápadu, jakoby se někdo chtěl přiživit na Districtu a podobných filmech. Jestli z toho nakonec bude celovečerák, tak jsem poměrně zvědav co presně se z toho vyvrbí.

Živý v Joburgu (2005)

Perfektní nápad, co víc si přít. Někdo prostě umí...