Jak vycvičit draka (2010)

Lepší 4*. Přesto, že film je spíše určen pro mladší publikum, tak musím říct, že jsem se příjmně bavil. Děj měl hlavu a patu, nádherná animace s přidavkem 3D. Kdybych to měl přirovnat k Avatarovi, tak Jak vycvičit draka je takovým Avatarem pro menší... a pro mě jasným vítězem případného duelu. Uvědomuji si chyby tohoto snímku, hlavně to, že sám neví na jaké publikum se má směřovat, ale tak jako tak, myslím, že se rozhodně jedná o nadprůměr.

Avatar (2009)

Tento film je určitě přelomový, co se týká nové 3D technologie a přijde mi, že to je tak ale asi všechno... Upřímně řečeno je snad vizuální stránka snímku jediné plus. Nebudu se tu nikterak rozepisovat o tom, co už všichní ví. Ano, děj Avatara je bohužel k smíchu, jako i některé rozhovory a ono typické rozdělení na dobré a zlé. Kdyby nebylo oněch vizuálních orgií, tak je to jeden z mnoha nezajímavých scifi filmů. Pro mě prostě průměr...

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Na první pohled je vidět úmysl Whedona, že dobrý seriál se dá natočit i s minimálním rozpočtem. Dr. Horrible sází především na výborný nápad a herecké schopnosti Harrise a Filliona, kteří excelují. Seriál místy hraničí mezi totální trapností a genialitou, ale pravdou zůstává, že bavit se budete zaručeně.

Glee (2009) (seriál)

Nemyslel jsem si, že muzikálová komedie mě může takto zabavit, ale stalo se. Originální, vtipné a chytlavé. A to platí i o melodiích, které v seriálu zaznějí :) Místy jsou sice herecké výkony poněkud "pofiderní", ale i to se dá překousnout.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Na první pohled typický krimi seriál s klasickou krimi zápletkou - zločin, pátrání a chycení pachatele. Ale celý ten průběh této poměrně jednoduché zápletky je tak vtipný až běda. Dvojka Castle + Beckett funguje dokonale. Nathan Fillion znovu dokazuje, že mu takovéto role sluší. Případy jsou občas i samy o sobě zajímavé, což je nesmírné plus, neboť si troufám říci, že tento seriál na tomto aspektu příliš nestaví.

Spartakus (2010) (seriál)

Po první serii zvyšuji hodnocení. Seriál má stoupající tendenci. Uvidíme, jak dopadne smýšlený prequel a pak druhá série.

Hornblower - Rovná šance (1998) (TV film)

Působivá filmová série! Myslím, že by se české televize mohly u svých britských kolegů přiučit, jak správně má vypadat televizní produkce.

Život podle Dana (2007)

Nenáročný, milý a místy i zábavný film, který potěší. Zvláště když od něj nic nečekáte.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Bohužel překvapení se nečeká, alespoň ne pro mě. Tento film je zcela obsahově prázdný, bez jakkéhokoliv náznaku nějaké myšlenky. Klišovitý příběh o záchraně dcery, který je ale také zcela postaven na hlavu. Vizuální podívaná a dobré herecké výkony bohužel nezachrání tu obsahovou prázdnotu, tu bezduchost, tohoto snímku.

Umění lhát (2009)

Asi se budu opakovat, ale takový potenciál... a nic z toho. Pouze průměrný film, velká škoda. Prvních pět minut je originálních a opravdu vtipných. Poté se jakoby došly nápady. Přesto ona alegorie (a parodie) na náboženství je povedená, ale nedotažená. Každopádně lepší než Ghost Town - nebo alespoň pro mě ano.