Bez soucitu (2010)

Poměrně oddychová věc. Travolta hláškuje seč mu síly stačí a k tomu mu zdárně sekunduje J.R. Myers. Rychle to odsýpá a celkově se určitě nudit nebudete, ale nic víc si z tohoto filmu neodnesete.

Rec 2 (2009)

Jiné než jednička, a to o dost. Přesto velmi důstojné pokračování. Snímek zachovává stejnou atmosféru jako první díl, ale již není v určitých momentech tak nápaditý jako jeho předchůdce. Bohužel občasné zvlaštní a až stupidní chování postav je do oka bijící, což je u takovéhoto filmu opravdová škoda.

Stvoření (2009)

I přes moji veškerou snahu jsem se na tento film nedokázal dodívat úplně dokonce, tak abych celou dobu dával pozor. Jednoduše řečeno velice nudné a poměrně amatércky natočené "Céčko" (u Béčka byste neusnuli...)...

Cabin Fever 2 (2009)

Levná hororová komedie, která ať se na mě nikdo nezlobí zcela ale zcela postrádá závěr.

Podivní (2010)

Dávám 4* přesto, že film samotný je spíše pouze trojková záležitost, ale tu jednu hvězdu uděluji za to, že zase po dlouhé době v USA vznikl horror, na který se dá koukat a který má hlavu a patu, ikdyž se jedná pouze o remake Romerova filmu! Prostě krvavý horror (ale ne bezdůvodně krvavý ve stylu už byla dost dlouho nuda pojdmě zabít nějakou postavu) s perfektní kamerou a některými velmi povedenými scénami. Bohužel jak už to bývá u americké produkce zvykem je snímek plný kliše, které film shazují velmi dolů, a také velkého počtu lekaček, které se mnohdy narušují amtosféru i celý spád filmu. Každopádně jeden z lepších horrorů poslední doby.

Dravci (1999)

Ten, který bojuje s monstry, by si měl dávat pozor, aby se monstrem nestal.- F. Nietzsche. - Sněz mě! - Anonym. Myslím, že nic víc se k tomuto filmu říkat nemusí :) Jinak poměrně netradiční film s velmi dobrými hereckými výkony a atmosférou.

2012 (2009)

Takový normální katastrofický film, kde efekty hrají prim a na nic ostatní už nezbývá čas - přece jen planeta se rozpadá... Snímek plný věcí, jež jsou vidění v každém druhém podobném filmu, jen jsou větší a možná lépe vypadají. A také nesmím zapomenout na tu horu klišé! Aneb nevadí, že umřelo 6 miliard lidí, ale my jsme přežili a plujeme vstříc lepším zítřkům!

Kick-Ass (2010)

Opravdový nářez! Opravdu vtipná, drzá a přitom velmi efektní (a také barevní) podívaná plná nápadů. Sice alespoň pro mě obsahuje pár hluchých míst, ale přesto převažují velice kladné pocity! A myslím, že to můžu říct na rovinu: Chce to víc takových filmů!

Souboj Titánů (2010)

Snaha o remake filmové klasiky, který dopadl katastrofálně. Ono jako laciný blockbuster by to fungovalo asi dobře, přeci jen akční scény jsou dobré, herecké výkony na takový film by byly postačující. Ale, a to ale je důležité, film nese jméno Souboj Titánů, takže jsem od něj očekával něco víc. Raději se nebudu zmiňovat o tom, jaký paškál autoři udělali v řecké mytologii (což samo o sobě je ostuda až běda), ale zaměřím se na pár jiných věcí. V prvé řadě příběh, který funguje jen a jen pouze pokud divák totálně vypne a nevnímá, co postavy říkají a dělají. A to z několika důvodů, za prvé je většina rozhovorů stupidních a za druhé kdyby dával pozor, tak se za chvíli sám sebe bude ptát: "Proč tahle postavá dělá toto?". Ano, nelogického chování hlavních i vedlejších postav je film bohužel plný. Stejně tak stupidních rozhovorů, které prostě nedovolí takovým hercům jako Liam Neeson či Ralph Fiennes něco zahrát. Bohužel ani po vizuální stránce není snímek nikterak oslnivý. Efekty patří v dnešní době již k silnému průměru až podprůměru (ať se na mě nikdo nezlobí, ale když už ve filmu autoři museli mít džiny - kde se proboha v řecké mytologii vzali džinové? - tak ať alespoň nevypadají jako chodící dřevěné uhlí!). Ale jak už jsem říkal na začátku - Souboj titánů je jednoduchá zábava na odreagování, u které nesmíte přemýšlet. Velké zklamání!

Souboj Titánů (1981)

Filmová klasika, kterou jsem jako malý viděl snad stokrát... :)