Strážci - Watchmen (2009)

Přestože jsem komix nečetl a jsem jím tudíž zcela neposkvrněn, tak musím konstatovat, že film mě opravdu dostal. Příběh je vyprávěn jiným stylem než je běžné a je z něj cítit, že plno věcí je vypuštěno, ale i tak na vás zapůsobí. O perfektním vizuálním zpracování ani nemusím mluvit, když k tomu ale přidáte i výbornou hudbu, tak potom už se od filmu odtráváte velmi těžko.

Soudný den (2008)

Po shlednutí jsem si připadal jakoby kdybych viděl několik filmů smotaných dohromady... Na úvod něco ve stylu 28 dní poté, potom nějaký koncert šílené punkové skupiny, pak to zase vystřídal Král Artuš a završeno to bylo Šileným Maxem, abychom se pak znovu zpátky vrátili do stylu 28 dní poté... Tolik vykrádaček to už tu dlouho nebylo :D Prostě pan Marshall si asi splnil sen natočit něco opravdu megalomanského... Je to místy opravdu zábavné, avšak zcela bez atmosféry... Sám za sebe musím říct, že mi vadila i hudba, která byla často rušivým elementem při sledování snímku.

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

Musím říct, že je to velmi odvážná parodie na filmy Walk the line a Ray. Opravdu hodně odvážná... Je zde několik vtipných momentů, která jsou bohužel velmi často shazováný lacinými a poměrně trapnými vtípky. Celkově však film pobaví a to byl hlavní záměr (tedy pobaví, pokud máte alespoň malou představu o filmech, co paroduje).

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Komedie, která je praštěná, střeštěná a vůbec úplně postavená na hlavu. :) Ale na druhou stranu se u toho člověk výborně odreaguje a hodněkrát opravdu zasměje.

Ten Největší (2007)

Párkrát se zasmějete, avšak nic přelomového a úžasně vtipného v tom nehledejte. Průměrná komedie...

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Velmi kvalitně zpracovaný film, který je navíc i přesný v historických souvislostech. Navíc výborné herecké výkony, především Schreiber exceluje. Na TV film skvělá práce.

Travička zelená (2008)

Nemůžu si pomoct, ale Seth Rogena a Judd Apatowa si cením víc a víc. Jejich styl mi sedí a u jejich filmů, ať už je dělají zvlášť či dohromady (mají velmi podobný styl) se perfektně bavím. A to můžu říct i o tomhle filmu. Spousta vtipných rozhovorů, které ale postrádají jakoukoliv souvislost či pointu, desítky scén, které jsou zcela na hlavu postavené, ale co? Když se u toho dobře bavíte, tak není co řešit. Je mi jasné, že tenhle styl není pro každého, ale to se o Apatowých filmech už ví dlouho... :)

Houbičky (2007)

Klišééé, opředené pouze houbičkami. Konec, který pak osvětluje to, co se vše předtím odehrálo už je také ohraný (navíc poměrně očekávatelný). Navíc mi dost vadily ty halucinogenní sekvence, které film často kouskovaly a působily spíše agresivním dojmem...

Gran Torino (2008)

Velmi silný příběh, který je však ještě povýšen o několik řádů výše díky perfektnímu scénáři, výborné kameře a postavě Clinta Easwooda v hlavní roli. Od začátku je jasné, kam vše bude směřovat, ale díky umu pana Eastwooda film nepůsobí nudně nebo ohraně, spíše více přímočareji.

Odpor (2008)

Poměrně dobrý film, s dobrým hereckým obsazením i hereckými výkony, ale... V každém podobném filmu, který si hraje na to, že je podle skutečných událostí to, že ti zlí jsou vždy šíleně hloupý a zbabělý, naopak ti dobří zas chrabří a nesmrtelní. Nemluvě o záchraně všech na konci a velkém shledání rozhádaných bratrů.