Jarní úklid s.r.o. (2008)

Komedie? Kde jsou tedy ty vtipné momenty? Asi jsem je přehlédl. Každopádně poměrně dobré drama, dobře zahrané i zahrané. Bohužel tomu však chybí to něco, co vás nadchne, něco, díky čemuž vám hlavní hrdinové přirostou k srdci... Film mi hodně připomněl Little Miss Sunshine - hlavně svým stylem: rozvrácená a divně s chovající rodina potýkající se s existenčními problémy, bohužel od výše zmíněného filmu je Jarní úklidem pouze slabým odvarem.

Ať vejde ten pravý (2008)

Velmi depresivní snímek nebo tak alespň působí. Navíc skvěle natočený. Jen nevím, pro který druh publika byl natočen - pro děti to tedy rozhodně není, pro starší tedy také moc ne, přeci jen příběh o lásce s 12letými dětmi nezapůsobí na všechny, což je možná škoda, ale i já se místy nudil a byl místy překvapený chováním hlavním postav.

Halloween (2007)

Musím uznat, že ikdyž je to možná trošku ostuda :) tak se mi toto zrpacování Halloweenu líbilo více než Carpenterův originál, který jak už jsem psal mi přišel bez gradace, kdy film pouze pomalu plynul. Zde po velmi zadřilé první půlce filmu pojednávající o "vzniku" Michaela film přechází do typické slasher podoby s velmi povedeným cca 15-20 minutovým finále. Ikdyž je film plný typických kliše a ničím nepřekvapí (dějově moc překvapit ani nemůže, když vychází a je celý inspirován originálem), ale pro mne byl velice zábavný. Hlavně první půle, kdy styl Roba Zombieho perfektně seděl k vysvětlení toho, jak Michael začal - je zde i pěkná práce s hudebními prvky - vše zde působí velice smutně, pesimisticky a bezvýchodně.

40 let panic (2005)

Filmu by asi prospěla kratší stopáž, protože ke konci už jsem několikrát zkontroloval čas, který zbývá, což je poměrně škoda, protože tento typ komedií mám rád. Steve Carell se mi jako komediant (ikdyž působí jako "dřevo) docela zamlouvá. Bohužel zajímavý námět tvůrci nedokázali využít tolik, jak by mohli. Opravdu vtipných momentů je zde vzhledem k délce filmu poměrně málo a dost často se jedná spíše o nějaké ty stupidní vtípky. I přesto je 40 let panic poměrně zábavný a oddechový film na volné odpoledne.

Noc hrůzy (1985)

Bohužel si sám začínám uvědomovat, že horory staršího data nejsou pro mě. Styl, kterým jsou točeny mi nevyhovuje a to se odraží i v hodnocení tohoto filmu. Je mi jasné, že jsem asi plno odkazům ve filmu neporozuměl, neboť neznám originál, ale snímek mi moc jako komedie nepřišel - snad až na přehrávání hlavních hrdinů. Avšak i já jsem si zde našel nějaké ty světlé momenty, proto pro mě hezký průměr.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Film, který dokáže pobavit. Žádné zázraky ovšem nečekejte, pár dobrých nápadů je pak vždy ubito množstvím nesmyslných scén.

Vdáš se, a basta! (2007)

Díval jsem se na tento film díky omylu a musím říct, že mi i tento film přišel jako jeden velký omyl. Byl tuctový, nevtipný a očekávatelný. Tvůrci se všechny tyto nedostatky snažili zakrýt množstvím sympatických tváří, ale bez úspěchu.

Hory mají oči (2006)

Nečekal jsem nic světoborného poté, co jsem nejdříve viděl Hory mají oči 2, ale byl jsem příjemně překvapen. Celé dvě třetiny filmu jsou dokonalé a nenechají vás vydechnout. Navíc velmi dobře natočeno... no prostě vypadá to velice pekně, když k tomu přidáte výborný scénář, dostanete jednu z lepších amerických vyvražďovaček.

Horší už to nebude (2006)

Nemůžu si pomoct, ale ten film byl skvělý. Komediální i tragický zároveň. Svěží, optimistický, ale i pesimistický.

Halloween (1978)

Řemeslně perfektně zvladnutý film s dobrou atmosféru. Bohužel mi nesedí Carpenterův styl, ani jeho The Thing mi moc nesedí. Film pomalu plyne a vše se odehrává jakoby se nic nestalo, chtělo by to nějakou tu gradaci děje.