Somrák s brokárnou (2011)

Já ani nevim, jak todle hodnotit. Film je plnej nasilí, nekorektního černýho, skoro až nevkusnýho humoru (dneska by něco takovýho už asi ani vzniknout nemohlo) – za což má můj obdiv. Na druhou stranu je to tak lacině podaný a béčkový, že nevim, jesi to byl tvůrčí záměr, anebo to prostě jinak nešlo. Nevim. Každopádně sem rád za Rutgera Hauera, kerej je vždy fajn.

Suckablood (2012)

Horror short flick at its best. Opravdu moc moc povedenej kraťasovej horůrek. Vizuál hrozně povedenej, zvolená forma vyprávění parádní. K tomu nemám co vytknout. Navíc na YouTube s CZ titulkama. Paráda i pro ty, který angličtinu, zvlášť rýmovanou, neovládaj.

2AM: The Smiling Man (2013)

No ke mně takle někdo kráčet, obzvlášť v jednu chvíli jak tam trajdá tou podivnou chůzej, tak se asi poseru na místě. Funguje to. Akorát si mohli tvůrci dát víc záležet na tom znepokojivym vzhledu toho usměvavýho pána.

The Moonlight Man 2 (2017)

Dvojka Moonlight Mana nám nepřímo sděluje, že příšerák si nevybírá mezi dobrejma či špatnejma lidma. Prostě bere toho a tamtoho a je mu to jedno. Provedení opět ničim nepřekvapí. Bohužel.

The Moonlight Man (2017)

Některý hororový kraťasy sou naprosto skvělý. U tohoto specifickýho filmovýho formátu je ale třeba mit zajímavej nápad a skvěle jej provýst. A todlecto konkrétně je tuctový a postrádá jakejkoliv opravdu aspoň trochu zajímavej nápad. Dvě hvězdy za to, že se tu s příšerákem potkáváme až na konci a na chvíli, což umocňuje atmošku. Jinak ale Moonlight Man nemá nic, co by překvapilo či udivilo.

Other Side of the Box (2018)

Parádní hororovej kraťas, kterej dokazuje, že horor opravdu nemusí obsahovat gore, ani nějaký spešl efekty a ani nějaký echt hnusný přišery. Prostě stačí dobrej nápad, kterej je ale setsakramentsky výborně provedenej. Opravdu skvělá věc!

The Smiling Man (2015)

Největším průserem tohoto hororovýho kraťasu je, že po tak dlouhou dobu vystavuje naplno tu příšerku, kerou si tvůrci vymysleli. A že je to fajn děsivej příšerák. Jen kdyby nebyl na place tak dlouho. Anebo aspoň celej. Ptže začatek s balónkama je slibnej. V kuchyni se to ale naprosto posere a už čumíme na nudu a ničim nepřekvapivej závěr.

Peephole (2018)

Nápad dobrej. Provedení horší. Při větším využití dvojčete/klonu by z toho byla lepší podívaná. Tvůrci si měli víc vyhrát. Hororovejch příležitostí a prvků měli rozráno dost.

The Chair (2023)

Takovýdle hororový kraťasy sou úderný, nestačej začít nudit a když se sejde dobrej nápad s fajn provedením, je to lahoda. Já třeba vim o YouTube kanálu Crypt TV, kterej poslední dobou už moc aktivní není, ale v minulosti byl schopnej vyplodit pár právě takle povedenejch krátkometrážních horůrků, kerý maj dobrej nápad a díky stopáži nezačnou nudit. Občas je tadle scéna kvalitnější než to, co nám leze do kin.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Žánr found footage už v týdle době moc netáhne. Když jo, tak se mu už moc nedaří (zdravim The Outwaters). Doba největší slávy tohoto žánru byla na začátku milénia a vydržela, podle mě, tak do roku 2015, max. 2018. Found footage už vyčerpal co moh’ a během toho se zrodily zajímavý kousky. Todle je jeden z hodně zajímavejch. Je to chytře vymyšlený, docela fajn zahraný a nepříjemný. Spíš než hororový je to vážně znepokojivý. A to se u tohoto žánru celkem dost počítá.