Bullet Train (2022)

Tak bohužel. Je mi to líto, ale přes všechny ty efektíky a rádoby cool představovačky postav a osudy putování flašek a vyprávění, který skáče v čase sem a tam, aby, zase rádoby efektně a úderně, vysvětlilo pohnutky postav… Hele prostě pro mě tam byly dva dobrý vtípky a bavilo mě leda tak zasazení do Japonska. Film chce bejt akční a kousavě vtipnej. Není.

Džukai mura (2021)

Je to prostě hrozně japonský. A to moc. Moc japonský. Vyprávění je místy chaotický. Některý pasáže by tam vůbec nemusely bejt. Místy to působí hrozně televizně a lacině. To ale neznamená, že to není dobrej horor. A já přes výtky dávám pět hvězd. Protože je to japonský. A Japonci si to prostě dělaj po svym. A to na tý asijský tvorbě tolik miluju. Některý pasáže to totiž zase úplně zvedaj do desetihvězdičkovejch výšin. A protože tu deset hvězd není, dám tomu pět. A taky proto, že je to hrozně japonský!

Ďábel (2010)

I po tomdle „hororu“ budu porád jezdit vejtahem. Spíš to byl hezlej thriller ve, povětšinou, stísněnym prostoru, kde pátráme a hádáme kdo by moh’ bejt ten ničema. Na jedno zkouknutí fajn filmek.

Je mi ze sebe špatně (2022)

Je hrozně zábavný, jak si to dělá srandu ze všech těch inkluzivních kravin. Těch témat tam je hafo. Nikdy to film neřekne naplno. A to je v interpretaci jedincem to nejsilnější, co může film takovýhodle formátu udělat. Nastínil bych tady nějaký příklady, co se mi zdálo zábavný tim, jak to bylo absurdní, ale nebudu, protože bych jednak možná i spoiloval a jednak vim, jak je většina lidí dneska posedlá tim, aby všichni všechny uznávali, ačkoliv se většinou jen tak tvářej. A tendle film to nádherně nepřímo dokazuje.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Ačkoliv už to nemá tu krásnou lesní atmosféru a je to míň špinavý, porád je to skvělý. Škoda jen pomalejšího rozjezdu. A začátkem spoilovat konec taky nebylo dle mýho moc chytrý, ačkoliv si tim film jede ve stejnejch kolejích typu „ukážeme něco nechutnýho na začátku a pak zvolníme, abychom posléze v nechuťárnách pokračovali“. A že je na co se z nechuťáren koukat! Jen škoda, že spoustu toho vyspoilí trailer. O to je míň překvapení – takže doporučuju do toho jít s čistym štítem. Od poloviny se to rozjede a vlna nekompromisních jatek neskončí do závěrečnejch titulků. Potěšily i morbidní vsuvky. Celkově velice vydařenej zářez do Evil Dead série.

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Dvojka Odebrat z přátel přitápí pod kotlem a je to dobře. Od původního dílu víc promyšlený (anebo se to aspoň tváří – ale daří se to), víc sympaticky nepříjemný, herecky líp zvládnutý, když se nesoustředíme pouze na vztahy a jak kdo koho podved. Příjemnějc se na to kouká. Já byl spokojenej.

Odebrat z přátel (2014)

Chápu, že tim trhanym rozkostičkovanym obrazem chtěli navodit autentičnost internetovýho přenosu. Ale pro mě to mělo úplně opačnej efekt. Bohužel ani těch málo hororovejch prvků nefunguje. Přesto si myslim, že provedením je to průměr, kterej si nezaslouží úplně pošlapat. Jedno zhlídnutí to sneslo uplně v pohodě.

Pod zemí (2014)

Filmu by možná prospělo, kdyby to nebylo pojato jako found footage. Provedený to je totiž hezky a prostředí katakomb tomu svědčí. Přesto se po zhlídnutí nemůžu ubránit pocitu, že mohli tvůrci vytěžit z konceptu a prostředí ještě víc.

Barbar (2022)

Velice originální horor, kterej pracuje s hororovejma prvkama neotřele, hlavně ze začátku. Taky moc potěší logický jednání hlavních hrdinů (až na posledních 20 minut, kdy se film totálně utrhne ze řetězu v porovnání s predchozím obsahem. Ještě ocenim zajímavej soundtrack a na začátku netradiční práci se zvukem. Musim uznat, že tedle horor se pro mě zařadí mezi stálice.

To nic, drahá (2022)

Herecký výkony slušný. Na Florence Pugh nedám od jistý doby dopustit. Na tu dámu se hrozně hezky kouká, ačkoliv už tu potvrzuje, že možná bude mit svůj hereckej podpis, kterej bude asi ve filmech opakovat. Takže herecky je to pohlídaný. Co není pohlídaný, je režie. Ta je často roztěkaná a nekonzistentní. Film se snaží bejt chytrej a i tak na diváka působit. Když už ale je vyzrazena hlavní zápletka, která má šokovat (a vy stejně stále čekáte, že tam prostě něco nesedí a je odhadnutelný co), tak namísto ukončení filmu nějak úderně dojde k trapnýmu zdlouhavýmu dovršení, který je prostě uměle nevkusně protahovaný. Takže nám z toho nakonec vzešel průměrnej film. Škoda, potenciál to mělo velkej.