• Thriller

28 dní děsu (2022) (pořad) odpad!

Priživovanie sa na práci Eda a Lorraine Warrenových znamená peniaze a to je niečo, na čo američania dajú, čo cítia z kilometrovej vzdialenosti. Tak sa pozbiera skupina imidžistov, ktorí keby sa postavili vedľa seba, tak by vyzerali ako rocková skupina, každý so svojím výrazným štýlom. Akurát títo by vyzerali skôr ako cirkus. Keď sa neherci snažia hrať, tak afektujú a divák sa hanbí za nich. A keďže ide o Netflix, tak tam musia nasilu strčiť aspoň do príbehu zmlátenú krvavú ženu, pretože je potrebné, aby sa divák cítil vinný za niečo, čo by nikdy neurobil. Čo sa týka samotného obsahu, tak ten výrazne zaostáva za formou, spotené štáty ako celok v každom možnom ohľade sú len imidž a vykrikovanie. A to sa prejavilo aj na tomto slabom seriáli. Je to strata času, nefunguje to ako celok, nezaujímavé, tisíckrát videné, neaktuálne. Neherci sú divní a nedôveryhodní. Poznámka k profesionálnemu prekladu v netflix titulkoch. V seriáli je spomínaná nejaká údajná "Estesova metóda". Tá metóda ale nemá meno podľa osoby, ale podľa parku (Estes Park) v Colorade, kde je hotel Stanley, ktorý sa stal inšpiráciou pre Stephena Kinga, ktorý sa v ňom ubytoval a mal nočnú moru, podľa ktorej potom napísal román, ktorý sa neskôr sfilmoval, The Shining . Estes metódu vyvinul bývalý zamestnanec hotela, Connor Randall, dnes paranormálny vyšetrovateľ. Už keď robím titulky, tak si aspoň zistím základné veci, keď už som neschopný kretén, ktorý sa naučil 500 slov po anglicky a ide hneď robiť pre Netflix a klamať neznalých. Takže nie Estesova metóda, ale metóda Estes, alebo Estes metóda.

The Harrisville Haunting: The Real Conjuring House (2021)

Toto nie je vhodný formát pre celovečerný dokument. A ešte natiahnutý na vyše dve hodiny. Hodí sa to ako YouTube video, ale nie takto. Okrem toho, že sa vo filme až tak veľa nedeje, je to aj celkom nudné, tisíckrát videné. Všetci paranormálni vyšetrovatelia používajú rovnaké postupy, rovnaké prístroje, rovnako skandujú, keď sa ozve v starom dome zapraskanie steny. Keď nevieš nejakému procesu zabrániť, postav sa mu do čela...

Jurassic Shark 3: Seavenge (2023) odpad!

Toto je neuveriteľný, devätnásty film, ktorý som v priebehu rokov od tejto partičky podivínov pozeral. Devätnásť odpadov jeden vedľa druhého, jeden väčší ako druhý. Neveril som vlastným očiam, myslel som si, že tých filmov bolo tak päť, všetky sa totiž podobali, neherci hrali asi aj v rovnakých košeliach. Ani náznak zlepšenia, všetky filmy sú na jednej úrovni, aj toto je dielo, v ktorom všetci vyzerajú trochu šuchnutí. Je úplne nepodstatné o čom to je. A to je obdivuhodné. Napríklad tu "žralok", v skutočnosti nejaká polepená sádrová figúrka, podobajúca sa na zväčšenú akváriovú rybku, naháňa na lúke otylú XXL modelku a zachráni ju šialený vedec nejakou laserovou pištoľou, ktorá deň predtým bola asi fénom, ktorou naňho afektovane vystrelí. (19 filmov, tvl) Nie je to prvý americký film, v ktorom žralok naháňa ľudí po poli... Mimochodom existuje skupina ešte oveľa horších filmov, ako toto zásadné a nadčasové dielo americkej kinematografie 21. storočia. Tá kategória už sa ani snáď nedá považovať za film. Odpad je asi najširšie pásmo hodnotenia, vždy ma takéto niečo nadvihne zo stoličky.

Forest of Death (2023)

Skupinka štyroch mladých ľudí sa vydá na niekoľkodňový výlet na chatu hlboko v lesoch, ďaleko od civilizácie. Po upozornení miestneho obyvateľa, aby nechodili po lese osamote, pretože v lesoch sa skrýva zlo, sa tomu najprv smejú, ale čoskoro zistia, že domáci mal pravdu. Štandardný, veľakrát videný príbeh, ktorý má správnu dĺžku, dobrú hudbu, občasné ľakačky. Nie je to príliš originálne, ale dá sa to vydržať. Mierne pod priemer.

Saw X (2023) odpad!

Tak už tu máme ďalšieho psychopatického vraha (po Dexterovi) vykresľovaného ako nejakého čestného bojovníka proti krivdám, podľa nejakého svojho mravného kódexu. Zaujímalo by ma, kedy bežného zombíka -biorobota napadne, k čomu ho takýmito filmami programujú.... Za morálne posolstvo filmu si zaslúži jeden z najväčších odpadov na svete, pretože takéto filmy sú nebezpečnejšie, než si väčšina ľudí uvedomuje.  Zombíci-bioroboti by ho dokonca bránili... Ak mám hodnotiť prevedenie filmu, je napínavý, stále čakám čo bude, občasné nelogické správanie postáv sa dá plus mínus zniesť, resp. býva to podstatne horšie, tu bolo len pár momentov. Som zvedavý kam sa posunie v najbližších rokoch Overtonove okno (salámová metóda) v znevažovaní ľudského života na úroveň zvieraťa vo filme. Pred 30 rokmi by bolo niečo ako Saw X absolútne nemysliteľné. Uvidíme čo príde, blížime sa k bodu Running Man...

Circle City Supernatural (2023)

Zbierka hororových a nevysvetliteľných príbehov divákov, volajúcich do nočnej šou rádia. Keďže prežili a volajú do rádia, tak sú to príbehy so šťastným koncom. Obvykle ma tento poviedkový štýl filmu príliš neoslovuje, ale tieto príbehy sú krátke a tak ich je tu viac. Film je natočený za tri koruny, takže neočakávajte od toho lepšie efekty a masky ako v scénkach na stužkovej. Príbehy sú zaujímavé, niektoré viac, niektoré menej originálne. Odporúčam ľuďom, ktorí majú radi krátke príbehy, neodporúčam ľuďom, ktorí potrebujú drahú výpravu a efekty. Nič také tu nie je.

Night of the Hunted (2023)

Čo sa týka obsahu, tak klasický programovací bullcrap proti ľuďom, ale už sa to programovanie darí čoraz ťažšie a tak musia čoraz viac tlačiť na pílu a robiť to príliš okato. A to má presne opačný efekt. Čo sa týka prevedenia, tak výborná napätá atmosféra, klasicky vyťažená celá téma až na kosť, zaujímavá kamera, ale  predovšetkým mi vyhovovala tá atmosféra. Výborné, odporúčam.

Three Blind Mice (2023) odpad!

Feťáčku prinúti rodina ísť na rehabilitačný pobyt na lesnú chatu, kde budú celý čas s ňou a tak budú pri nej v ťažkých chvíľach absťáku. Lenže les ponúka aj iné prekvapenie ako len čistý vzduch. Neviem, kde chodia na najvyspelejšom najdemokratickejšom naj naj naj západe na svete na takéto herecké obsadenie, ale je to niečo odporného, čo sa dnes vo filmoch vidí.  Nesympatické postavy, pořvávání tej feťáckej čúzy mi tak liezlo na nervy, že som to miestami pozeral bez zvuku, film bol zaujímavejší. Nevadí mi na filme, keď má masky za tri koruny, rovnako ako mi to nevadilo pri prvých sériách Dr. Who. Nekonečne mi ale vadí, keď film nemá nápad, keď sa dá dopozerať len so sebazaprením. Keď sa nemám ako stotožniť s postavami, atď. Tu nie je ani kamera dobrá, ani hudba. Prakticky nie je čo hodnotiť. Držal som palce príšerám, je to ale chyba filmárov-babrákov.

Život před očima (2023)

Nesympatické obsadenie, žena, z ktorej nevyžaruje nič ženského, muž, ktorý si asi zakladá na bizarnom image pračloveka. To v spotených štátoch nemajú vhodnejších hercov? K filmu - podivný scenár, akože nápad na zmenu minulosti, ktorý mal zaujať ale nezaujal. Trochu kamera, trochu hudba, inak veľké prázdno, celkový dojem horší ako rozpačitý, strata času, ruky preč.

Vánoční melodie (2015) (TV film)

Mariah Carey nie je herečka (a myslím, že túto postavu ani nemusela moc hrať) a toto nebola komédia. Nejaké emócie z toho idú, trochu atmosféra Vianoc, inak slabota. Ale dopozeral som a asi už si to nebudem mať chuť nikdy pozrieť.