• Thriller

The Mummy: Resurrection (2022) odpad!

Toto by trochu fungovalo maximálne ako rozhlasová hra, ale ani tá by nebola nič moc. Ako film vôbec. Ani kamera, ani scenár, ani atmosféra, trochu herecké výkony, trochu kostýmy. Ale kvôli kostýmom filmy nepozerám...

Devil Beneath (2023)

Nič, čo by som už veľakrát nevidel, rozbitá rodina, rodinné tajomstvo a to tajomstvo v lese. Vlažný rozjazd filmu, berie sa to miestami veľmi vážne, mierne prehrávajúci herci, banálny príbeh, ale zase slušná kamera, má to správnu dĺžku a tak to ubehne celkom svižne. Prekvapivo to spolu funguje, príjemná jednohubka, keď nemáte nič iného na práci. Efekty tu nečakajte nijaké prevratné, krv sa nejaká nájde, všetko v norme. Taký priemer z priemeru.

Frost (2022) odpad!

Opäť posúvanie a podsúvanie nemysliteľného. A onedlho sa ľudia budú čudovať, že ako sa to mohlo stať...

Do morku kostí (2022) odpad!

Príprava pôdy na normalizovanie kanibalizmu. Za posledné asi tri roky sa roztrhlo vrece s touto tématikou. Videl som takých filmov viac, ako za celý doterajší život. Postupne sa to bude zhusťovať a prezentovať ako čoraz normálnejšia vec... A potom budú mať opäť všetci pocit, že "sa to" zase nejako stalo.

4 Horsemen: Apocalypse (2022) odpad!

Skupina amerických vedcov zachraňuje svet po tom, ako si všimnú udalosti po celej Zemi (kobylky, zemetrasenia, ...) a spoja si ich s apokalypsou, čiže Zjavením podľa Jána. Najslabším článkom bola prekvapivo Dominique Swain v roli generálky, o ktorej som celý čas rozmýšľal, či nie je nejaká psycho, keď prehnane grimasuje, všetko robí s veľkým dôrazom, s vytreštenými očami, afekt jak prasa. Pokazilo mi to dojem z celého filmu, ktorý už aj tak bol slabý. Asylum už má odniekiaľ zdroje, ale na kvalite filmov sa to vôbec neprejavuje. Snáď sa raz dočkám aspoň dvojhviezdičkového filmu, pretože spracovávajú zaujímavé témy, len to vždy dobabrú. Aj tento film sa berie smrteľne vážne (napr. zamračený "mariňák", ktorý (herec) zjavne v živote nedržal v ruke pušku), pričom v tomto hujerskom snažení výrazne trčí jedna spomínaná postava.

Live Escape (2022)

Dvaja policajti sú zavolaní do bezdomoveckej ubytovne, kde sa nájde telo. Čoskoro po príchode na miesto však zistia, že nie je všetko také, ako sa zdá. Nie je ubytovňa ako ubytovňa. Od nulového rozpočtu filmu som si sľuboval kvalitný scenár, pretože nápad je to výborný,. Zostal som sklamaný. Hodina chodenia v nejakom skladisku bez okien s roztrasenou kamerou, to nerobí film. Šialene hlúpe správanie sa postáv ma rozčuľovalo. Found footage žánru tento film nepomohol.

Soft & Quiet (2022) odpad!

Dnes už pravda nie je ukrytá pred ľuďmi, dnes už sa ľudia ukrývajú pred pravdou.  Takýto film ako najtupšia forma propagandy už jednoducho neobstojí.

The Blackwell Ghost 3 (2019)

Vyšetrovanie domu, v ktorom straší a v ktorom býval pred 50-imi rokmi so svojou rodinou sériový vrah. Niektoré obete mal ukryté v dome. Po rozhovore so synom vraha dostane chlapík povolenie natáčať na niekoľko nocí. Niečo búcha uprostred noci na dvere ako šialené, chlapík sedí zamyslený v kresle a počúva to. Táto časť sa mi zdala o niečo dynamickejšia ako ostatné. Stále to však nemá parametre filmu, je to formát vhodnejší pre youtube. Found footage / dokumentárny horor je môj obľúbený žáner, tak je hodnotenie lepšie, ako by dal fanúšik iných žánrov. Krv tu nie je žiadna, maximálne tak 50-ročné škvrny zaschnutej krvi na sekere, použitej k vražde v roku 1972. Sériu pozerám podľa toho, ako som našiel filmy, takže nie po poradí, ale týmto dielom si ma získala, takže si to možno pozriem ako podmaz niekedy ešte raz. Ak potrebujete k precíteniu filmu striekajúcu krv, vyhnite sa tomuto filmu.

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Znepokojivý film, ktorý by nemohol vzniknúť, keby si scenáristi nepomohli naprosto debilným chovaním postáv. Použili snáď všetky scenáristické barličky, aby to nejako uvarili. Čo sa mohlo pokaziť, to sa aj pokazilo, neuveriteľná smola a neuveriteľná tupota hlavných postáv, neuveriteľné šťastie záporných postáv. Veľmi nepravdepodobný príbeh, ako jednohubka ok.

Deadstream (2022)

Paródia na paranormálnych výskumníkov-youtuberov, je vidieť, že Joseph Winter má napozerané, pretože tam boli snáď všetky prvky tých videí. Príjemná jednohubka, ktorá sa až do konca neberie vážne, robí si srandu dokonca aj z politickej korektnosti, nápaditý film za tri koruny, ľakačiek tak akurát, za mňa ok.