Kriminálka Paříž (2005) (seriál) odpad!

Ten cynismus na místech činu při vyšetřování vraždy, tak typický pro většinu kriminálních seriálů formátu CSI mě děsí. Tvůrci se zřejmě snaží zobrazit rutinu v životě policistů z oddělení vražd, ale takto se v reálu nikdo nechová. To, jakým způsobem policistka "požádala" kolegy, aby odvezli mrtvé tělo na pitevnu, gesto a tón, jaký použila, to není rutina, to je odpad!

Svatá čtveřice (2012) odpad!

Odmyslím-li si zřejmě nejodpornější filtr v dějinách českého filmu (žlutozelený), pak mi tu zůstane zjištění, že Hřebejk to od Pelíšků "dotáhnul" až k tupé čuňárničce s klimbajícím šulinkem Kouby Langmajera.

Líbáš jako ďábel (2012)

Nepatřím mezi hatery Trošky, Poledňákové a spol. a nevalím odpady jejich filmům automaticky po prvních pěti minutách. Vydržel jsem to celé a chtěl jsem se prostě nenáročně bavit. Fakt chtěl. Jenže to by paní Poledňáková nesměla senilnět. Její představa o situační komice vypadá tak, že někdo utíká, někdo ho honí a do toho hraje veselá hudba.

Král sokolů (2000)

"Gdo SY"?! aneb nevybírejte prosím do českých filmů slovenské herce, kteří se za desítky let nejsou schopni naučit přízvuk.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Já jsem to tehdy po premiéře v tv nějak nemusel, odpuzovala mě ta kamera, takže až po letech to začínám oceňovat. Ty příběhy jsou napsané opravdu dobře a chytlavě. Nejlepší je druhá a třetí série.

Halloween (2007) odpad!

1) K Robu Zombie všeobecně: Nemyslím si, že by byl tak mizerný režisér, jak zde píše spousta lidí. On by totiž víc, než pomoc od režisérských kolegů a dramaturgů, potřeboval pomoc od psychiatra. Ne pro to, že natočí film, ve kterém jsou mrtvoly a krev. Je to přece horor. Jde ale o to, jaká témata si vybírá. Nemusím být expert na psychiku, abych z jeho tvorby pochopil, že mu při zmínce slova "masový vrah" nastoupí tvrdá erekce. Jeho vidění dobra a zla je značně pokřivené, což už precizně předvedl v Devil´s Reject, kde z masových vrahů dělal hrdiny a korunoval to rádobydojemným závěrem. Tady je to v bledě modrém. Namátkou scéna s mexickým uklizečem. Dany Trejo mohl klidně žít. Jeho zabitím, nejenomže si podkopl poslední židličku zajímavosti, on to navíc natočil třikrát tak delší, než bylo pro vyprávění nutné. ___ 2) K Halloweenu všeobecně: Chcete-li točit horor, ale jste scénáristicky naprosto impotentní, sáhněte po slasheru s masovým vrahem z psychiatrické léčebny. Vrah chodí po světě a vraždí každého koho uvidí bez rozdílu. Nepotřebujete řešit motivaci vraha, nepotřebujete nic. To je důvod, proč jsem tuto sérii nikdy nesnášel. Tu její lacinost. Co mě taky děsně vytáčelo, byl fakt, že se tvůrci nikdy pořádně neuměli rozhodnout, zda natočí "reálný" slasher, nebo mysteriózní, nadpřirozený horor. Postavy jako Jason Vorhees, nebo Freddy Krueger dostali jasně definovanou tvář nadpřirozena a díky tomu je jejich nesmrtelnost logická a budí respekt a bezmoc. Instalatér (Michael Mayers) svou nesmrtelností naopak vyvolává pořádný facepalm. ___ 3) K remaku všeobecně: Malý Angelo si odskočil z Kelly Family, stal se masovým vrahem a poslal tuto sérii definitivně do kytek.

Na vodě (2016) (seriál) odpad!

Já stále nechápu politiku současných seriálových scénáristů. Proč píšou nevtipné scénáře? Nebavíme se tady o vkusu, či rozdílném humoru. Mluvíme tady o úplné absenci vtipu. Proč? Proč seriál, prezentovaný jako komediální, začíná tím, že Langmajera vyhodí z práce, příjde domů, načapá svou ženu s milencem, ten má z něho srandu, jde se sprchovat, ze sprchy do něj ještě vyrypuje, když se hrdina osočí, je napomenut manželkou ve smyslu, ať si dá pozor, nebo by mohl dostat přes hubu, pak mu dá rozvodové papíry, sbalený kufr a řekne mu, že byt i auto jsou její, takže může jít a on se zvedá a odchází... Co je proboha na tomto vtipné? !!!!! Je to opravdu tak hrozně těžké, manželce při odchodu třeba polít drahé šaty vystavené v kuchyni něčím nevypratelným a frajerovi ve sprše upravit vodu tak, aby se opařil? Pak scéna, kdy vychází z domu a z něj se ozývá dvojitý křik. Fakt je to tak těžké? Zvlášť u prvního dílu, který je zásadní a rozhoduje, zda u seriálu zůstanete, či ne.

Vraždy podle Agathy (2014) (seriál) odpad!

Úryvek z popisku seriálu: "Ale náročný život v rušném Londýně plný stresu a krvežíznivé konkurence už ji unavuje. Proto se rozhodne odejít do předčasného důchodu na venkov"... Ve skutečnosti z Londýna odjíždí, protože je Londých roku 2014 přeslimákovaný a tvůrci si řekli, že nebudou lidem (a sami sobě) lhát, tak jak to dělají v současných francouzkých seriálech, kde neuvidíte ani jednu slimku, tak hrdinku raději umístili na anglický venkov - tak anglický, že dva vesničtí detektivové jsou afričan a asiat.

Modré stíny - Epizoda 3 (2016) (epizoda) odpad!

Ukázat bobříka v bezvýznamném seriálu je jistě snem každé "herečky".

168 hodin (2006) (pořad) odpad!

Co ta Fridrichová používá za ústní vodu? Vždyť ji musí z držky táhnout jako praseti, z toho, jaké sračky jí padají z huby. Krom tradiční islámofilní reportáže o tom, kterak česká modelka konvertovala k islámu, který je prý hrozně fajn, tu uploadovali ještě další hovna. Norský Barnevernet vlastně nekrade děti, páč všecko jsou jen mýty a fámy. Ještě tu svatozář nad hlavy jim tam mohli dokreslit. Školská inkluze je úžasná věc a nikoho to neomezí, no a nakonec si ještě minimálně jednou musíme kopnout do Zemana. Kdo tomu pořadu šéfuje? Vezměme už konečně vidle a vyházejme ty kurvy zkurvené z oken!