Avatar (2009)

Na jaké bázi se stanem film tím nejlepším co jsme kdy viděli? Na scénáři a hlubokých myšlenkách? Na hereckých výkonech? Na režii? Nebo na tom všem dohromady? Pro mě je to především na pozitivním zážitku, na který se nezapomíná. A to je u mě Avatar. Nějaký kritik psal, že mu ve filmu chyběly silné scény ve stylu zapalování signálních ohňů v Návratu krále. Já takových scén v Avataru našel dost. A že je film skrytá reklama na ekologické poselství? A co jako? Odkdy je špatné upozorňovat na záchranu přírody a jejích zdrojů?

Svědkem zločinu (2008)

Po pěti minutách zavření obchodního domu není na parkovišti (a všude jinde!) ani živáčka. Kdy jako zavírali, ve tři ráno? A vrchol tuposti byl, když se parta mladíků nahánějících Kim Basinger vždycky někde zastavila a něco řešila, Kim se místo náskoku na útěk zastavila s nimi a pozorovala je...! Pak následovala variace na Ramba 1, akorát místo nože a dřevěných kolíků používala hrdinka červenou bedýnku s nářadím. Úplně blbý a zbytečný film. Kim, jak si mi to mohla udělat? Jedna hvězdička za originalitu: močící hlavní hrdinku 1/10

Aftermath (1994) odpad!

Ne, nehnusil se mi. Ano, nechal mě chladným. Ne, není to film pro zamyšlení. A ty rádoby umělecké záběry... Lidi proberte se, děláte z hodnocení na csfd akorát jednu velkou parodii.

Experiment: Zombie (2006) odpad!

To už horory dneska točí každý fakan, co dostal pod stromek kameru, nebo co?!!!

Gnaw (2008)

Pomalu se smiřuju s tím, že s horory to jde z kopce.

Mrtvý sníh (2009)

Evil Dead a Braindead je jen jeden. Nemá smysl točit hororvé komedie, když to člověk neumí. Na druhou stranu je to norský film, tak se dá přimhouřit oko.

Nekromantik (1987) odpad!

Mno a proto jsem rád, že patřím mezi ty zdravé jedince.

Nekromantik 2 (1991) odpad!

Výborný komentář: maverick10. A hirnlego, z toho vyrosteš, neboj.

Hanebný pancharti (2009)

Po dlouhé době originální válečný film, než další kopie vojína Ryana, kterých se od roku 98´ vyrojilo požehnaně. Tarantinův nesmírný talent spočívá v jeho geniálních konverzačkách. Natočit desetiminutový dialog odehrávající se v jedné místnosti, aniž bych u toho umíral nudou, to je kumšt. Geniálního Waltze není třeba komentovat, stejně tak buranského Pitta. Asi po roce jsem šel z kina konečně nadšený. Nejlepší Tarantino 10/10

Tokyo Gore Police (2008) odpad!

Film, ve kterém policie bojuje proti "inženýrům" tj. zločincům, kterým ze zranění a ustřelených končetin naroste zbraň by snad ani nepotřeboval komentář. Jenže... Když se budu snažit být objektivní a s OBROVSKÝM(!!!) nadhledem, tak řeknu, že TGP vykrádá Hvězdnou Pěchotu, Verhoevenovi bizardní reklamy, Kill Billa a další a navíc je žánrově roztříštěné od začátku do konce, ale protože je to správná úleťárna, děsně bizardní, cool, tak tomu jako někteří tady nasolím pět hvězdiček protože: jsou to prostě ujetí japonci a je to sranda blábláblá. Ale jakožto duševně zdravý člověk hodnotím 0/10. Pro představu uvedu scénu: Jedna inženýrka policajtovi ukousne penis, ruku a nohu. Udělají z něho také inženýra, takže mu z pahýlů narostou zbraně (z penisu samozřejmě obrovký šourek, který zaměřuje a střílí). No a jde vystřílet policejní stanici za doprovodu japonské punk-jazz-anevímco rockové kapely s úmyslně falešným ženským zpěvem a textem: Stará žena kouše mou nohu a je spokojená. Starší bratr mě lízal a tak mám v oku ječné zrno. Granátové jablko chutná jako krev, jako hřích. Jsme neúplné citróny. Dva z nás tvoří jeden celý citron. Vím, že jsi spala s Masakem. Ty jsi spal se starou paní Matsuki. Ty jsi spal s Anesou, já vím. Co je odpor? Ty a já nebudeme nikdy svázáni dohromady atd. K tomu závěrečná scéna s letícíma rukama ukazující fakáče, nebo stříkající krev z pahýlů nohou sloužící jako tryskový pohon pro létání... no zkrátka TGP je povinost pro rozšíření obzoru úchylných filmů.