Plivu na tvůj hrob (1978)

Na rozšíření obzorů v žánru exploitation rozhodně stojí podívání. Místy jsou výkony hlavních představitelů výborné, místy zase k smíchu: ten chlap při znásilnění v lese se u toho kroutí jak na Rotaně ( ložisková otočná placka na hubnutí) . Je to vcelku nuda, ale překvapila mě scéna ve vaně. Respektive to, jak se dá natočit brutální a atmosférická scéna i bez zbytečných detailů a kilogramů make upu.

Jason X (2001)

Je to odpad, ale na rozdíl od jiných kousků se alespoň člověk baví nad stupiditou scénáristů. "Je to v pořádku lidi, chce jen svoji mačetu." :))))))))))))))

Pátek třináctého 8 (1989)

Celý díl je přehlídkou totálních děr ve scénáři. A zvlášť závěr je vypečený, aneb jak se v přelidněném nočním New Yorku schovám před Jasonem do kanálu??????????????????????????????????????????

Pátek třináctého 7 (1988)

Jednoznačně nejslabší gore efekty z celé série. Za zmínku akorát stojí hezký zombie ksichtík Jasona bez masky v závěru filmu. Jinak nuda nuda nuda a ještě jednou nuda.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Šestku mám nejradši. Zapamatovatelné a dobře načasované gore efekty a hraje tu Freddy z Návratu oživlých mrtvol. :)

Pátek třináctého 4 (1984)

Nejslabší díl. Není tu oproti ostatním nic originálního, tedy ne že by další díly překypovaly nápady, ale tady není fakt nic! Jen nadržení teenageři na porážce a připíchlý George McFly :))))))))))).

Pátek třináctého 3 (1982)

Pokud se nepletu, tak z tohohle dílu mi v hlavě utkvěly gore scénky, kdy teenagerům efektně projíždí mačeta skrz záda až se kůže natahuje.

Pátek třináctého (1980)

Za největší neštěstí tohoto dílu považuju načasování vražd. Většina táborového osazenstva umře v půlce filmu a zbytek se vleče jak sopel. Masky na tu dobu slušné (Tom Savini, že), ale atmosféra je vskutku nulová.