Strážci - Watchmen (2009)

Maximální zklamání. Žánrová roztříštěnost tu bije do očí jak sviňa a tváří se to až křečovitě dospěle. Scény s Rorschachem byly nejzábavnější (kromě té infantilní se zapalovačem), u filozofických kidů Dr.Manhattana a jeho zářivého penisu jsem trpěl nudou. Jestli to vytáhnu na 7/10, budu teda hodně silně přivírat obě oči.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Nemyslím si, že by změnou režiséra film nějak utrpěl. Ano, sice ubylo ono Singerovské lidství a filozofování z prvních dvou dílů, avšak tuhle "újmu" zase dohání akce, které je tu ze všech dílů nejvíce. A přiznejme si, o takovou porci akce si X-MENi vyloženě říkali a proto hodnotím plným počtem.

X-Men 2 (2003)

Lepší než jednička, ve všech bodech.

X-Men (2000)

Śkoda , že měl film malý rozpočet, je to docela znát, nicméně je to natočeno výborně a X-meny mám ze všech komiksových adaptací nejraději.

xXx: Nová dimenze (2005) odpad!

Ice Cube a ten jeho ustavičně tvrďácký gangsta výraz je až tragikomický. Nechápu Dafoea, že snížil k tomu hrát v tom. Navíc někteří režiséři neumí natočit vkusně nadsázku (např. scéna s tankem, nebo finále)

xXx (2002)

Na jedno kouknutí, když se člověk doma nudí...

Vratné lahve (2007)

Jeden z těch opravdu lepších současných českých filmů. Nějak jsem na to původně nechtěl koukat,ale chytlo mě to a nepustilo až do konce. 7/10

Válečník (2001)

Čínský epos tentokrát bez mystiky a lan na kladkách. Příjemný historický akčňák s Ziyi Zhang, která se tu netypicky neohání pěstma ani zbraněmi.

Noc úplňku (2006)

Mám slabost pro wu-xia filmy. Tak za půlkou filmu jsem byl rozhodnut dát dobrých 3/5, ale finální vybíjení démonů mi zážitek zvedl na 4/5.

Uzavřený případ (2005) (seriál) odpad!

S tou roztřepanou ruční kamerou to tvůrci myslí vážně? To jako fakt??????????? A obsadit do role hlavní hrdinky nesympatickou arogantní pušku, to pohřbili. Pro mě nekoukatelná záležitost.