Mé druhé já (2007)

Ženská variace na Přání smrti. Zatímco série s Paulem Kerseym hraje nekompromisně na to, že zabíjet zločince a feťáky je správné(byť vám jen kradou autorádio), pročež tu sérii miluju, tady se často filozofuje o opaku. Občas jsem se nevyhnul nudě, ale herci i režie v pohodě a konec mi chuť spravil. Slabší čtyři hvězdičky.

Ctihodný občan (2009)

Mám slabost pro filmy o pomstě a tenhle dokazuje, že studnice nápadů na téma: "zabili jste mi rodinu, tak se vám všem pomstím" ještě není prázdná. Film asi nejspíš bude rájem pro hnidopichy, protože otázek jako: jak mohl stihnout to, jaktože si nikdo nevšiml tamtoho atd. se tu nabízí dost, ale kašlat na to, když jsou tam tak výborně vygradované scény, zvlášť obhajování v soudní síni! Škoda toho konce, takhle jsou to slabé čtyři hvězdičky.

REC (2007)

Určitě jsme viděli jeden a tentýž film? Téměř 80%? Neušlo mi něco? Já viděl jenom nějakou sračku, kde si lidi s hubou nabervenou od kečupu hráli v paneláku na hoňku. Pravidla byla taková, že kdo víc zařve, víc postraší. No a ten, kdo zařve ještě dřív, než bude na záběru kamery, ten ze hry vypadává, takže nejspíš všichni vyhráli... Zombie horor bez krve není zombie horor, ten kečup na hubě se nepočítá. Tohle je ta nejhorší a nejnudnější "blairwitchovka" jakou jsem kdy viděl a to počítám i Welcome to the jungle.

Agent bez minulosti (2002)

Mno... závěrečný supermanský let na mrtvole je hezká podpásovka akčňáku, který hraje v prvé řadě na reálnost. Jinak nic, co by mě nutilo vidět znovu. Akční žánr má moře kvalitnějších a zábavnějších klenotů a to mluvím i o těch z béčkové produkce. 60% ani o prd víc. Na druhou stranu, pokud je tohle nejslabší díl trilogie, pak se mám na co těšit.

Californication (2007) (seriál) odpad!

Seriál plný děvek, děvkařů, kurev a kurevníků. Něco pro čechy. Ukroutím si hlavu co je na tom tak zajímavého, přesněji řečeno kvalitního. Nesnáším tyhlety rádoby současné a otevřené seriály o hovně. Sračka biblických rozměrů. _____EDIT: A jako romantik a odpůrce nevěr opovrhuju nejen životním stylem hlavních "hrdinů", ale i samotnými tvůrci seriálu včetně herců. Také mě nehorázně sere, jak se režiséři předháňejí, kdo víc poruší zajetá tabu. Místo komorního dramatu natočí porno exploitation (Antichrist), nebo v klasické televizní detektivce od Agáty Christie už dnes máme možnost vidět dva cucající se buzíky, prohlížející si na diapozitivech mužské akty. Co bude za deset let proboha? V sitcomu vysílaném odpoledne budou znásilňovat novorozeňata? Do hajzlu s takovým "vývojem".

Mlha (2007)

Geniální atmosféra, civilní a uvěřitelné chování postav a perfektně vygradované scénky. The Mist řadím k jednomu z nejlepších hororů nového tisíciletí. 90%

Nuit blanche (2009)

Výborné, krásná hudba, ale asi o tom zítra nebudu vědět. Jedna hvězda dolů za jalový konec, druhá za to, že na hezký megazpomalený záběr ani tak nepotřebujete režijní invenci, jako spíš hodně prachů na kameru, která tohle zvládne a stačí natočit cokoliv, třeba škrtající sirku. Kamenem na mě, až budu krytý, prosím. 6/10

Ledová smrt (2006)

Já už prostě kategoricky odmítám tyhle vyvražďovačky na jedno brdo, kde tvůrci nepřispějou s ničím novým a jen stále dokola omývají stokrát omyté (v tomhle případě ještě bez gore scén). Čím novější horor, tím víc mě to vytáčí. Proto tak přísné hodnocení. A může si to být horor třeba eskymácký...

Kytice z tisíce a jedné noci (1974) odpad!

Konečně jsem na to přišel! Alfa a omega každého správného uměleckého filmu je soulož a odhalený penis!!! Takže začínám točit a sháním několik naháčů, kteří jsou ochotni do minimálně každých deset minut ukázat přirození. Pokud budou pan Dafoe a paní Gainsbourgová příliš drazí, zkusím to v gay klubu. Koneckonců: čím větší neherec, tím lépe.

Antikrist (2009) odpad!

Ještě ani neopadl šok z filmové premiéry Antichrista a Lars von Trier přichází s šokem dalším. Uvažuje totiž o druhém dílu. První důležitý okamžik byl uskutečněn a režisér se může pyšnit hned dvěma výbornými herci v hlavních rolích. Na nabídku kývli jak Jeremy Irons, tak Harvey Keitel. Ti by si měli zahrát přestárlý homosexuální pár, z nichž jeden je vážně nemocen. Z děje se toho více nedozvíme, ale režisér nám nastínil pár nápadů. Diváci budou znovu ohromeni, tentokrát třeba detailním lízáním varlat, nebo ukousnutím bradavky. Nejsilnější eso v rukávu však bude zpomalený záběr otvírajícího se řitního otvoru, ze kterého vyleze exkrement. "Jedná se o jakousi formu mystifikace, naději otvírajících se lepších zítřků," zdůraznil Trier a dodal: " V mnoha rozhovorech se svými fanoušky jsem byl konfrontován s faktem, že odbočuji a točím příliš zavádějicí scény, proto je třeba tímto záběrem ukázat, proč je postava v místnosti se záchodem a co tam chce vlastně dělat." Důležitou roli v příběhu opět zahraje tajemná příroda. Kromě lišky Bystroušky z prvního dílu, obohacené o širší slovní zásobu se můžeme těšit na další zvířecí kamarády. Například rozpůlenou žabičku v čapím zobáku brečící jako malé dítě, či stovky veverek kakajících na hlavní hrdiny tisíce bobků v mikrozpomaleném záběru. Vypadá to nadějně, pokud tedy vše klapne a Trier dostane slušnou porci deprese, začne se s natáčením už na jaře tohoto roku.