Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Dokonalost to není. Má to spoustu hluchých míst, suchých vtipů a tak si člověk říká, že nejspíš by asi bylo lepší vyházet všechnu vatu a z těch podařených scén a gagů natočit plnohodnotné Evil Dead 4. Jenže... těžko říct, zda by sled brutálních scén a akce vecpané do 100 minut, nebylo příliš nahypované a zbrklé? Takhle tu máme přes 5! hodin klasického Evil Dead universa, s oldschool cítěním a spoustou opravdu drtících Ashových hlášek.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Kua, tak to mohlo být velké! Ohromná škoda, že k tomuto koncertu bohužel už nedošlo. Moc jsem Michaelovi ten comeback přál. . Chápu, že pro nehudebníka, který nesložil ani prd a na pódiu v životě nestál, může být nuda koukat na to, jak Michael na pódiu koumá, kdy začne hrát refrén, kdy se přidají kytary a odkud vyjede ten buldozer, já se ale jako muzikant bavil náramně, i když z výše zmíněných důvodů s jistou hořkostí...

Halloweenská noc (2007)

Jo, tak tohle můžu! S nadsázkou se dá říct, že bych se bavil, i kdyby tam hodinu chodily děcka v kostýmech dům od domu. Zkrátka Halloweenská atmosféra má něco do sebe. Propletené povídky jsou ve stylu Příběhů ze záhrobí a to já rád.

Copak je to za vojáka... (1987)

Kouba je kult, stejně tak vojenská naháněčka s nezapomenutelnou hudbou Petra Hapky. Socialistická náborovka do kasáren po česku. Amíci mají Top Gun, my máme Vojáka. Roden + Jandák + sušenky Club = best.

Mocný vládce Oz (2013)

Přemýšlím, co bylo odpornější, jestli ty pastelové barvičky, neustále okatá green screen kompozice, nebo Theodorčin dekolt s push-up zelenýma jedničkama...

O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996) odpad!

Koncem osmdesátých a do poloviny devadesátých let kolovala po Barrandově jedna filmová kamera? Jinak si nedokážu vysvětlit, že pohádky točené v tomto období (např. Pincezna Jasněnka) spojuje tak totožně odporný vizuál. Hrubozrný obraz, šum, přesvícená bílá a rozmazání. V praxi to vypadá tak, že i scéna odehrávájící se ve dne za slunečného počasí (rytířský turnaj), vypadá jak éterický depresivní sen - když po nedělním obědě na chvilku ulehnete a i přesto, že vám slunce praží do očí, napůl bdíte a sníte. I samotná práce z kamerou je nešťastná. Neustále "plave" po place kolem hrdinů bez střihu, což je iritující, zvlášť u dialogů. Odpad českým pohádkám dávám jen vyjímečně, tohle je asi druhý.

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Troška po premiéře říkal něco va smyslu, že není nic krásnějšího než dětský smích, proto ty pohádky točí. To je hezké pane Troška a máte pravdu, ale bylo by dobré rozlišovat jednu zásadní věc. Pohádky určené dětem do 5ti let se točí pro pořady jako Kuřátka. Filmová pohádka mířící do kin, by měla mít trošku širší divácký rozptyl. Jo a ten vodník s vyšpuleným pytlíkem v teplákách je nechutný.

Princezna ze mlejna (1994)

S odstupem času a v porovnání se současnou vánoční čt1 tvorbou, je to ještě zlaté.

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (1976) (TV film)

Jediné, co si z toho pamatuju je fakt, že režisér Novotný bude asi solidní nadržený nadsamec mající slabost pro starší ženy. Těch vyprsených dekoltů je tam fakt hodně. :D)))))))))

Pixely (2015)

Ale no tak lidi, dyť to byla prdel. I tvůrci si dobře uvědomili (na rozdíl od tvůrců Transformers), že dějově se jedná o naprostou volovinu a tak si dělali čurinu ze všeho a ze všech (prezidenta, vládu a armádu nevyjímaje). Na arkádách jsem vyrůstal, pravda, mohlo jich tu být více, nicméně zabavilo to. Sandlerův nejlepší film. 70%