Johančino tajemství (2015) (TV film)

Lidé v pohádkových kostýmech konverzují (dále jen LVPKK), LVPKK, LVPKK, zakouzlí se, LVPKK, LVPKK, tančí se, LVPKK,LVPKK, kouzlo, LVPKK,LVPKK, střílí se z kuše, LVPKK ... dále už nedokoukáno. Úplně bych se ve filmech vyvaroval námětu - žena převlečená za chlapa. Buď je totiž neskutečně dementní nepoznat, že je to holka, v opačném případě by museli sehnat hnusnou mužatku. Nicméně sečteno podtrženo = výpovědní hodnota většiny současných pohádek je LVPKK.

Tři životy (2007) (TV film) odpad!

Opravdu jsem v pohádce pro děti viděl kurvy, soulož a nahotu? Bajzo, Bajzo, hlavně že máš pejzy...

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Divná pohádka. Vypravěčský styl odpudivý. Chytrý bratr vypadá jak kokot Lysáček ze Světa oken s.r.o. Scéna (a dialogy), kdy se Dulava po roce setká se svou snoubenkou je snad scénáristický výsměch.

Austrálie (2008)

Kidmen je v rolích bohatých naivních retro paniček otřepanější snad ještě víc, než Willis v rolích poldů. Film pořádně neví, čím chce být, takže zůstává pouze několik zajímavých momentů. Ten malý domorodec mě strašil. Vypadá jak zmenšený Stan Shaw. Už to (ho) nechci nikdy vidět.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Některé typy herců prostě nemají universální kukuč a přesto nejede vlak. Mádla do rolí hrdinů pohádek zkrátka nikdy nebrat! Bajzo starší, copak to necítíš? Lišku už by taky někdo mohl vést herecky jinak. Trojan výborný, Polívka bezďák, princezna nesympatická, děj všechno a nic. Po Třech životech a Šťastném smolaři začínám mít pocit, že Anděl páně byla jen náhoda.

Lví král (1994)

Dal bych pět hvězd, moc bych chtěl, jenže je to příšerně krátké a lineární. Písničky mi vyjímečně nevadili, znám je z rádií a jsou krásné, ale zabíjeli zbytečně čas. Vizuál a hudba majstrštyk. Nejlepší Zimmer.

Tři bratři (2014)

Filmařina výborná, ale ten obsah... Prostě Uhlířovsko-Svěrácký tv pořad Hodina zpěvu převedený na plátno. Navíc pseudo-bukvu Dyka nemusím a dát do hlavní zpívající role Tomáše "přesteň se zbetečně ptééét" Kluse, je zlý vtip. Kdyby se vysrali na tu šaškárnu a natočili to normálně s pár písničkama, mohla vzniknout hezká pohádka a kdyby se dej bože tři příběhy prolínaly paralelně (druhou a třetí pohádku vyměnili za něco akčnějšího) a ve finále všichni bratři došli k cíli za společného zpívání jednoho songu, bylo by to BIG FUCKING EPIC a bez nadsázky nový vánoční kult. Škoda. Takže to je vše. Ne, není... všichni jistě čekáte, jestli to tam je, když to každý druhý koment píše... Jo, je to tam. Nevěřil jsem tomu, ale fakt to tam je: pedofilní myslivec. XD))))))

Ledové království (2013)

Úvod do dětství dvou sester vypadal nadějně - milá, neagresivní pohádka, skoro jakoby to ani netočili amíci. Pak bohužel přišel zlom a s ním standart ksichtících se "hláškujících" popkulturních postav. To by však samo o sobě nevadilo, protože v porovnání s lejny jako je Shrek, Kocour v botách a spol. je to stále milá a klidnější podívaná s opravdu nádherným vizuálním zpracováním! Ale ty písničky... Každých 8 minut song! Není to odhad, ale fakt, neboť po zhruba čtvrté písni jsem to začal opravdu stopovat a když se přehoupla sedmá minuta, šahal jsem vždy po ovladači a samozřejmě při zaznění prvních tónů přehodil jinam. U Disneye fakt trpí muzikálofilií. Ale to jsem ještě nevěděl, že příjde hrůza všech hrůz: Tři bratři...

Na vlásku (2010)

Klasický současný animák: Přehypovaný, dospělácké fóry, všechny postavy hrozně nadopovaní redbullem, jsou děsně cool, hážou jednu křečovitou hlášku za druhou a zpívají. Fakt mě tohle nikdy neuspokojí. Pohřešuju klasické milé pohádky a věřím, že nejsem jediný. A písniček bylo moc. "On svůj sen má" a " Mně se zdá, že svítá nám" mají svůj význam a místo, zbytek je zbytečný a navíc. Zvlášť "Jsem tvoje mamá" už je vyloženě muzikálová onanie. Ale to jsem ještě nevěděl, že příjde Frozen...

Korunní princ (2015) (TV film)

Na tv pohádku slušná podívaná. Až mě překvapilo, že jsem chtěl dokoukat konce i přes původní plán - přehodit to na Tři bratry (a dobře jsem udělal). Drobné vykrádání Příběhu rytíře si mohli odpustit, ale i tak po delší době neurážející vánoční pohádka, kterou si příští rok klidně pustím znova.