Hlavní zprávy (1997) (pořad)

Tak Prima překvapuje, už se nebojí nazývat věci pravými jmény. Jen tak dál. Zvedám hvězdu.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Odpadovka to byla už před současnou islámskou imigrací. Dělat si z negativních reportáží hollywoodská dramata pomocí zpomalených záběrů a dojemné hudby... sorry, ale to do zpráv nepatří. Nemocných dětí a okradených invalidů je mi líto i bez toho tyjátru kolem. Zvlášť, když poté Lucka Borhyová svou kapříkovskou výslovností uvede veselá a skotačící zvířatka.

Události (1993) (pořad) odpad!

Vítejte v totalitě. Opět. Když onehdá čt1 označila tisícovku důchodců a rodičů s dětma ve Vansdorfu jako pár stovek neonacistů, byl to slabý čajíček proti tomu, co se v čt dějě od "uprchlické" (a ukrajinské) krize. Má cenu rozepisovat? Rozumný člověk si pravdu najde sám, muslomrdi a pražskokavárenská verbež dá pět hvězd.

The Green Inferno (2013) odpad!

Tohle myslí Roth vážně!!!? Opět (jako u Hostelu) nabubřelé reklamní kecy: "Diváci stěží vyjdou z kina" a "Nic Vás na tohle nemůže připravit ". A za celý film nám naservíruje jednu kanibalskou hostinu? Jé jako jeblý, É jako Eli, Dé jako dementní, Ú jako ubožák. JEDNU! V kanibalském filmu! 35!let starý Holocaust si s tímhle vytře zadek. Pokud na Inferno budete chtít koukat z důvodu, z jakého obvykle lidé na tyto kanibalské filmy koukají, stačí vám bez nadsázky minutáž od 38:00 do 56:00, zbytek překlikat, jinak budete naštvaní (samozřejmě za předpokladu, že máte něco nakoukáno). Pokud na Inferno budete koukat jako na drama grínpísáků, co se dostali do spárů kanibalů, budete tuplovaně nasraní. Roth je prostě mizerný režisér bez špetky talentu. Chování i reakce postav jedno velké WTF. Při příchodu do vesnice jsou všichni hysteričtí a vystrašení víc, než po pár hodinách od prvního zabití. Pak už se nálada nese tak nějak v duchu: "kolik tak za to přechovávání drog můžem vyfasovat?" Účel scén, jako kadící Petra Kvitová, nebo masturbující organizátor jsem nějak nepobral (mimochodem oba příšerní herci). Po dramatické stránce tragicky načasované a pokud to měly být odlehčující vtípky, pak to jenom vypovídá o Rothově neschopnosti, neboť vtip do tohoto hororového subžánru absolutně nepatří, protože si jednoduše protiřečí s tím, jak na nás má film jako celek (a hlavně jeho druhá polovina) působit. Těch pár dalších zabití ani nestojí za zmínku, řada současných historických filmů je brutálnějších a přitom na brutalitě svou existenci nijak nestaví. Ještě před koncem jsem váhal mezi jednou a dvěma hvězdami, ale za tu podpásovku - největšího parchanta nechat v otevřeném konci přežít (toto není spoiler, ale ušetření diváka před zklamáním, protože tyhle typy si obvykle kanibalové nejvíc vychutnají - doslova), nemůžu dát nic než odpad! Takže děkuju pane KokotRoth, že místo oživení kanibal žánru do áčkové kino produkce jste ho nejspíš definitivně pohřbil. Mimochodem, když nad tím tak přemýšlím, ona vlastně ta reklama nijak nelhala: Skutečně Vás nic nemůže připravit na to, že z 15ti lidí se dočkáte pouze jedné větší hostiny, přičemž třeba takové sekání končetin je maskérsky na úrovni prvního ročníku make-up školy, aneb obuté nohy v nohavicích hotové za pár minut. A diváci skutečně stěží vyjdou z kina, když se to jako propadák stáhlo z kin přímo do dvd distribuce...

Ghoul (2015) odpad!

V době, kdy jsou foundfootage filmy pomalu za zenitem, příchází Jákl s křížkem po funuse. Ono by to vcelku nevadilo, pokud by to aspoň drželo zhruba současnou laťku kvality, ale ono je to tisíc kroků zpět! Vážně někoho po patnácti letech od Blair Witch (které těžce vykrádá) zajímá pobíhání v noci v lese s roztřesenou kamerou za jekotu mladistvých? "náhodou, na to že je to české". Takže fajn, pořád buďme v něčím stínu s ohnutým hřbetem. Špatný film je prostě špatným filmem a pro mě za mě ho můžou točit třeba domorodci z Guiney. I tuctové horory může ode dna odrazit jeden element: pořádné gore, pořádná nadsázka, způsob vyprávění atd. Tady se nesnažili o nic. Žádná efektní, zapamatováníhodná scéna. Radši se ani neptám, kolik to stálo a jak dlouho to točili. A ty lekačky... ... proč proboha, když ve tmě natáčím místnost a leknu se postavených holínek, zazní hlasitý zvukový efekt ? WTF? Dyť je to found footage - nalezená nahrávka. Hrozný opruz.

Železná srdce (2014)

Je to taková tanková road movie :D))) Některé scény hodně realistické, zapomeňte na WWII filmy, kde trefa bazukou do tanku znamená automaticky jeho zničení. Charaktery nečernobílé, do třičtvrtě filmu pohoda... ale ten závěr... ajaj. Nejsem válečný stratég, ale ta závěrečná taktika byla vyloženě dementní a nevěrohodně zpracovaná. Viděl bych to na tři hvězdy, ale čtvrtou přidám protože... nevím, stejně to asi nepochopíte... ale tak jo: čtvrtou hvězdu dávám proto, že úplně na určování v tanku, krtek čžžžždžžžž.

La tarea (1991) odpad!

"MFF Moskva 1991 - Špeciálne uznanie poroty" Ano skutečně. Porota uznala, že větší pičovinu neviděla.

Chappie (2015)

Po začátku filmu, kdy banda pankáčů vykrade banku, musí šéfovi gangu zaplatit tučný obnos a napadne je unést robotického inženýra, který jim má předělat policejního robota na robota-lupiče, si říkám: Super! Bezva rozjezd. SPOILER. Bohužel, jaké bylo zklamání, když jsem během filmu zjistil, že to už je definitivně celý příběh. No nicméně dalo se to zachránit velkým finále. To taktéž zesrali. Hugh Jackman se celý film třese (a diváci s ním), až povolá do služby své militantní robotické hovado a když na konci dostane konečně zelenou, místo toho, aby robota poslal do města rozmáznout rabující gangy, pošle ho zničit Chapieho. I to obvyklé Neilovo čarování z rozpočtem, mi tentokrát přišlo jako málo muziky za hodně peněz. Blomkamp měl naběhnuto stát se mým oblíbeným režisérem, protože to jeho ztvárnění budoucnosti fakt žeru, ale tohle už prosím ne. Snad si to napraví tím Vetřelcem...

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Kdysi jsem viděl útržky a vypadalo to hodně zajímavě. Nyní zkouknuto celé a sterilní nuda jak prase. Samotné soutěži je věnována snad ani ne polovina filmu. Nevím jak je to v knize, ale co sakra měla být ta scéna s drakem, který se utrhne ze řetězu a pronásleduje brejlovce mimo arénu. Málem smete celý školní kabinet a všichni flegmouši jak prase, jen sedí a čekají jestli se vrátí brejla, nebo drak...? Vysokému hodnocení se nedivím. Potter je ve světě filmu to samé, co v herním světě série Call of Duty. Taky komerční sračka, za kterou fanboyské masy utrácejí mraky peněz i když s kvalitou to jde z kopce.

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Abolutně nechápu smysl toho pořadu. Mýty - (z toho co jsem viděl) opravdu hovadiny, se parta lidí snaží vyvrátit, utratí za to zpoustu peněz a času, abychom se (jak už název napovídá) na konci překvapivě dozvěděli, že to teda jako fakt nefunguje... Nebylo by zábavnější vymyslet pořad opačného ražení? Vychytávky, které fungují. Prej to tam je, ale na takové díly jsem se netrefil.